wizytówka
dyrekcja
kadra pedagogiczna
uczniowie
historia szkoły
pedagog szkolny
biblioteka szkolna
świetlica szkolna
aktualne informacje
fotki z imprez
mapa strony

WYDARZENIA

więcej zdjęć na facebooku

https://www.facebook.com/SPWodzislaw/

OGŁOSZENIA

  1. REKRUTACJA DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2019/20 - czytaj więcej .....
  2. OBIADY I MLEKO /2019 _menu obiadowe- czytaj więcej .....
  3. KONSULTACJE Z RODZICAMI - czytaj więcej ....
  4. INFORMACJA o opłatach za duplikat legitymacji szkol. - czytaj więcej .....
  5. KONKURSY SZKOLNE - czytaj więcej .....
  6. WYPRAWKA SZKOLNA - rok szkol. - czytaj więcej .....
  7. PODRĘCZNIKI SP 10 - ROK SZKOLNY 2018/19 - czytaj więcej ....

 

ROK SZKOLNY 2018/19

aktualności

 

1.POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/19 - czytaj więcej ...

2.PASOWANIE NA UCZNIA - czytaj więcej ...

3. UROCZYSTE OTWARCIE "ZIELONEJ PRACOWNI" - czytaj więcej ...

4. UDZIAŁ W SPEKTAKLU HISTORYCZNYM "Wodzisław między Niemcami a Polską" - czytaj więcej ...

5. IV WODZISŁAWSKI FESTIWAL KREATYWNOŚCI - czytaj więcej ...

6. "NIEPODLEGŁA" W SZKOLE NR 10 - czytaj więcej ...

7. ZAWODY PŁYWACKIE NA MANCIE - czytaj więcej ...

8. RAMBIT HISTORYCZNY - czytaj więcej ...

9. JASEŁKA 2018 - czytaj więcej ...

10. Uczniowie " dziesiątki" w programie ekologicznym TVP 3 Katowice " Bliżej natury" - czytaj więcej ...

11. KOLEJNY ETAP ZAWODÓW PŁYWACKICH NA MANCIE - czytaj więcej ...

12. DZIEŃ BABCI I DZIADKA - czytaj więcej ...

13. KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - czytaj więcej ...

14. KONKURS GEOGRAFICZNY - czytaj więcej ...

15. RECYTUJEMY - czytaj więcej ...

16. MAM TALENT - czytaj więcej ...

 

 


*
MAM TALENT

21 MARCA - DZIEŃ WIOSNY

Nasi uczniowie pokazali dziś swoje niesamowite talenty. Cudownie śpiewają, pięknie tańczą. Jesteśmy z nich dumni ??

do górY


*
RECYTUJEMY

 

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy cudownie recytują wiersze. Za nami kolejny konkurs recytatorski. Z każdym rokiem poziom naszych dzieci jest wyższy ??

 

do górY


*
KONKURS GEOGRAFICZNY

 

Sukces z geografii. Uczennica Emilia Czajka z klasy VIII a zostala Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. To jest bardzo duże osiągnięcie naszej uczennicy i ogromny sukces. Emilia byla przygotowywana przez Panią Izabelę Pradelok.

Gratulujemy i dziękujemy.

do górY


*
KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

 

Nasza uczennica klasy 7, Zosia NOWAK - zdobyła III miejsce w kategorii Gimnazjum w Powiatowym konkursie Kolęd i Pastorałek. Jesteśmy bardzo dumni. Życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy!

do górY


*
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

25 stycznia w naszej szkole gościliśmy Babcie i Dziadków z okazji ich święta. To właśnie oni potrafią słuchać cierpliwie zwierzeń i marzeń dzieci. Wczesnoszkoln i popisali się wokalnie, tanecznie i recytatorsko. Otrzymali za to burzę braw, która była jak najbardziej zasłużona. Uroczystość zwięczyl słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców.

do górY


*
KOLEJNY ETAP ZAWODÓW PŁYWACKICH NA MANCIE

 

23 stycnia 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach pływackich na Mancie. Uczniowie zdobyli:

I MIEJSCE - Julia Zielińska, Konrad Hałaszko

II MIEJSCE - Grzegorz Grabski

IV MIEJSCE - Aleksandra Kicka

V MIEJSCE - Małgorzata Zielińska, Kim Aron

do górY


*
BLIŻEJ NATURY - program T VP3 Katowice

Nasza Zielona Pracownia oraz działania ekologiczne szkoły zostały wyróżnione przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach . Dlatego w dniu 9 stycznia uczniowie z przyrodniczych kół zainteresowań prezentowali przed kamerami telewizyjnymi doświadczenia, na podstawie których poznawali zależności występujące między organizmami a środowiskiem.

Program był emitowany w dniu 22 stycznia.

Zapraszamy do obejrzenia

 

https://katowice.tvp.pl/40780271/blizej-natury-22012018

Zuzanna Konsek

do górY


*
JASEŁKA 2018

 

Jasełka - widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób.

Jasełka na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych w SP10. Po raz kolejny to niezwykłe widowisko można było oglądać w sali gimnastycznej naszej szkoły 21 grudnia 2018r. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii uczniowie klasy IVA przedstawili sceny narodzin Chrystusa.  Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali duże brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

 

do górY


*
RAMBIT HISTORYCZNY

 

18 grudnia 2018r. w naszej szkole odbył się Rambit Historyczny z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W Rambicie uczestniczyły pięcioosobowe drużyny klas szóstych, siódmych i ósmych. Uczniowie musieli się wykazał wiedzą historyczną rozwiązują test, praktycznymi umiejętnościami np. udzielając pomocy lekarskiej rannym żołnierzom, układając rozsypanki przedstawiające twórców niepodległej Polski, wydarzenia historyczne związane z walką Polaków o niepodległą ojczyznę . Widzowie mogli zobaczyć scenki historyczne, wysłuchać pieśni patriotycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły, odpowiadać na pytania zadane przez osoby prowadzące rambit. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna klasy siódmej "a". Rambit zorganizowali nauczycielka języka polskiego Wioletta Kuśmierczyk i nauczyciel historii Mirosław Groń.

autor: Mirosław Groń

do górY


*
ZAWODY PŁYWACKIE NA MANCIE

 

13 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach pływackich na Mancie. Uczniowie zdobyli:

I MIEJSCE (żabka) - Julia Zielińska

I MIEJSCE (kraul) - Konrad Hałaszko

II MIEJSCE (grzbiet) - Grzegorz Grabski

V MIEJSCE (żabka) - Hanna Sukiennik

V MIEJSCE (styl dowolny) - Kim Aron

do górY


*
"NIEPODLEGŁA" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10

 

19 listopada w Szkole Podstawowej Nr 10 odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem przedstawicieli władz miasta, kuratorium oświaty oraz gości specjalnych - kombatantów, weteranów i żołnierzy.

Oprócz pięknego występu artystycznego przygotowanego
przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli
Wioletty Kuśmierczyk i Beaty Mazurek, odbyła się ciekawa prelekcja
z udziałem kombatanta, byłego żołnierza AK - kapitana Mariana Szlapańskiego.

Dużym wyróżnieniem było otrzymanie przez Szkołę Certyfikatu
wraz z Flagą Narodową, którą przekazał w imieniu pułkownika Grzegorza Potrzuskiego - Dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego
VII zmiany misji RESOLUTE SUPPORT w Islamskiej Republice Afganistanu major Stanisław Skalski, dziękując za wsparcie żołnierzy służących na misjach poza granicami państwa.

Przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Rybniku -
Szef wydziału rekrutacji major Wacław Wojaczek, przekazał Dyrektor Szkoły Pani Irenie Bukowskiej pamiątkowy ryngraf za zasługi
na rzecz obronności kraju za wieloletnią współpracę szkoły z Wojskiem Polskim, szerzenie patriotyzmu, wzbudzanie szacunku wśród dzieci
i młodzieży dla służby żołnierskiej. Na koniec uczestnicy i goście akademii wspólnie odśpiewali rotę oraz zrobili pamiątkowe zdjęcie z flagą
i certyfikatem.

zobacz film: https://youtu.be/K9ZxCvQ7dKs

autor: Wioletta Kuśmierczyk

do górY


*
IV WODZISŁAWSKI FESTIWAL KREATYWNOŚCI

 

15 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu kreatywności. Dzieci wybrały i przedstawiły projekt "Powrót do przeszłości" - nawiązały w nim do wybudowania baszty przez Edwarda Braunsa i "Legendy o złotej kołysce i księżniczce Elzie".

do górY


*
"Wodzisław między Niemcami a Polską"- SPEKTAKL HISTORYCZNY

 

9 listopada 2018r. część uczniów naszej szkoły wzięła udział w spektaklu historycznym "Wodzisław między Niemcami a Polską", który odbył się w Wodzisławskim Centrum Kultury. Aktorzy przebrani w stroje z epoki, używając języka dawnych mieszkańców naszego rodzinnego miasta - gwary śląskiej, języka polskiego, niemieckiego przedstawili scenki wydarzeń historycznych, które doprowadziły do przyłączenia Wodzisławia do Polski. Uczniowie mogli zobaczyć konflikt niemieckich i polskich mieszkańców miasta, uczestniczyć w plebiscycie głosując za przyłączeniem Wodzisławia do Niemiec lub Polski, zobaczyć scenę bitwy nad Olzą w czasie powstań śląskich. Widzowie słyszeli komentarz p. Piotra Hojki autora najnowszej książki o dziejach Wodzisławia w XIX i początku XX wieku, który omówił atmosferę panującą w mieście i wydarzenia historyczne, które doprowadziły do powrotu Wodzisławia do Polski. Po zakończeniu przedstawienia uczniowie mogli sobie zrobić zdjęcie z aktorami, zobaczyć stroje, broń i inne rekwizyty użyte w przedstawieniu.

autor: Groń Mirosław

do górY


*
UROCZYSTE OTWARCIE "ZIELONEJ PRACOWNI"

 

W środę 7 listopada 2018 r.w naszej szkole odbyło się oficjalne otwarcie Zielonej Pracowni, pierwszej w Wodzisławiu Śląskim. Powstała ona dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, pomocy Pana Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy oraz rodziców. Po oficjalnym przecięciu wstęgi odbyła się część artystyczna, po zakończeniu której nastąpiła prezentacja pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu. Tworzą one w sali 6 kącików tematycznych: florystyczny, doświadczalny, prozdrowotny, ekologiczny, meteorologiczny oraz multimedialny. Dzięki pomocom uczniowie z pewnością z większym zapałem będą chcieli się uczyć i zdobywać wiedzę biologiczną, przyrodniczą i ekologiczną. Nowoczesny sprzęt będzie jednak nie tylko inspirował do pozyskiwania wiedzy ale również do rozwijania zainteresowań uczniów. Inny wystrój sali sprawi, że uczniowie będą przyjemniej spędzać czas podczas zajęć lekcyjnych jak i pozalekcyjnych.

Po części oficjalnej uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w zajęciach otwartych, podczas których korzystali z prezentowanych pomocy dydaktycznych.

Na zakończenie odbyła się degustacja zdrowej żywności np. chleba wiejskiego na zakwasie z pastami warzywnymi i wyhodowanymi kiełkami, suszonych i świeżych owoców oraz różnych rodzajów orzechów.

autor: Zuzanna Konsek

do górY


*
PASOWANIE NA UCZNIA

10 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie dzieci klas pierwszych na uczniów. Uroczystego pasowania dokonał prezydent miasta Mieczysław Kieca. Uroczystość uświetniły występy uczniów klas drugich. Od tego dnia nasze pierwszaki stały się pełnoprawnymi uczniami.

 

do górY


*
POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Uczniowie pożegnali się z wakacjami i powrócili do swoich klas,

by rozpocząć rok szkolny 2018/2019.

W poniedziałek, 3 września podopiecznych SP10 odwiedził prezydent miasta Mieczysław Kieca, który życzył uczniom licznych sukcesów i powodzenia w nauce, która jest wielką przygodą. Najmłodsi otrzymali Tytę Pierwszaka z rąk prezydenta miasta oraz przewodniczącego Rady Miejskiej p. Jana Grabowieckiego.

Pierwszoklasiści na "powitanie" usłyszeli wiele ciepłych słów ze strony pani dyrektor Ireny Bukowskiej oraz mogli poznać artystyczne talenty uczniów klas II.

Grono Pedagogiczne wraz z całą społecznością SP 10, dzieciom jak i rodzicom życzy najpiękniejszych lat w naszej szkole, pełnych niezwykłych przyjaźni i rozwoju swoich pasji.

 

do górY


 

 

ROK SZKOLNY 2017/18 CIEKAWOSTKI


*
"NIE TRUJ SĄSIADA " - II miejsce w konkursie

 

Wielkim sukcesem zakończono konkurs "Nie truj sąsiada!"

Mamy II miejsce :)

16 lutego 2018 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Podczas uroczystej gali została zaprezentowana Nasza piosenka "NIE - dla smogu" - z animacjami, która zrobiła wielkie wrażenie :)

 

Zapraszamy do obejrzenia:


https://www.youtube.com/watch?v=DuoLYSSTags

 

do góry


 

*
AKCJA "NIE TRUJ SĄSIADA" ZAKOŃCZONA

 

Uczniowie naszej "Dziesiątki", po zakończeniu konkursu "Nie truj sąsiada", podsumowali swoje działania.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej, którą przygotował uczeń klasy siódmej, Jakub Chromik:


https://www.youtube.com/watch?v=fPmPSbK1eco&feature=youtu.be

 

do góry


 

 

położenie miasta
historia miasta
teraźniejszosc
zabytki

 

   
 
Copyright © 2006 -2019 EWA S.