• Sukces Aleksandra w Powiatowym Konkursie Retorycznym!

            Sukcesem zakończył swój udział w III edycji Powiatowego Konkursu Retorycznego pod hasłem "Słowa jak płomienie" uczeń klasy VIII A  - Aleksander Adamczak. Aleksander, w tym polonistycznym konkursie, okazał się bezkonkurencyjny i zajął I miejsce. Do konkursu naszego ucznia przygotowywała p. Wioletta Kuśmierczyk. Gratulujemy Aleksandrowi oraz p. Wiolecie tego sukcesu.  

            Powiatowy Konkurs Retoryczny "Słowa jak promienie" to indywidualny konkurs polonistyczny adresowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z całego powiatu wodzisławskiego. Zadaniem uczestników było napisanie w dniu konkursu przemówienia na jeden z trzech zaproponowanych tematów, a następnie wygłoszenie go zgodnie ze sztuką retoryki. Przygotowane i wygłoszone przemówienie nie mogło zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, uwłaczających czyjejś godności lub naruszających inne dobra osobiste kogokolwiek.

          • Spotkania wychowawców klas z rodzicami!

            Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami. Spotkania odbędą się w dniach 21-23 listopada w godzinach podanych w harmonogramie.

            Klasa 1A - 22 listopada godz. 16:30 sala 21 Klasa 1B - 23 listopada godz. 16:30 sala 22

            Klasa 2A - 22 listopada godz. 16:30 sala 20 Klasa 2B - 22 listopada godz. 16:30 sala 19

          • Szkoła DO HYMNU!

            Uczniowie klas I-III uczcili obchody Narodowego Święta Niepodległości uczestnictwem w szóstej już edycji akcji "Szkoła DO HYMNU". Nasi najmłodsi obchody rozpoczęli od własnoręcznego przygotowania kotylionów w barwach narodowych oraz flag państwowych, a punktem kulminacyjnym było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Zapraszamy do obejrzenia relacji szkolnej telewizji "Info News TV10"   #szkoładohymnu 

          • Zajęcia projektu "ABC Empatii" ruszyły!

            Klasy 3 rozpoczęły przygodę z budowaniem i wzmacnianiem zachowań empatycznych. Pierwsze zajęcia w ramach projektu ABC EMPATII były okazją do poznania jak funkcjonują osoby z uszkodzeniem słuchu, niesłyszące, niedosłyszące oraz głuche. Ponadto dowiedzieliśmy się jak dbać o słuch i poznaliśmy podstawy daktylografii, czyli migowego alfabetu palcowego oraz kilka zwrotów w języku migowym. Podjęliśmy się także próby odczytywania mowy z ust, z czego często korzystają osoby z uszkodzeniem słuchu.

          • Coś z niczego...kreatywnie i artystycznie na języku polskim!

            Lekcja języka polskiego to świetna okazja, aby rozwinąć skrzydła kreatywności i połączyć siły w zespole. Praca w grupie to zawsze wielkie wyzwanie, zwłaszcza, gdy dzieci połączone są losowo. Jednak wystarczy je zmotywować i ustalić fundamentalną wartość: „Każdy głos jest ważny, bo każdy z Was jest kreatywny” - wówczas sukces murowany.

            Na zajęciach języka polskiego klasy piąte otrzymały nietypowe zadanie: „Przynieś z domu cokolwiek, dowolny przedmiot. Najbardziej dziwną rzecz i zaufaj, że będzie się działo”.

            Pojawiły się więc stare mopy, młynek do kawy, chomik – zabawka, tłuczki, pudełka, szaliki, czapki i wiele innych. Niby rzeczy zwyczajne, ale to dzięki dziecięcej wyobraźni stały się przedmiotami niezwykłymi. Uczniowie zostali połączeni w zespoły, których zadaniem było przygotowanie małej formy teatralnej pod tytułem: „Szpital chorych sprzętów” (To nawiązanie do szkolnej lektury „Akademia pana Kleksa”).Zrodziły się świetne pomysły dzięki współpracy opartej o wzajemny szacunek i kreatywność każdego ucznia. I tak oto powstało COŚ z niczego. Zaprezentowane teatrzyki zostały nagrodzone. Jednocześnie każda grupa miała możliwość podsumowania swojej pracy, co kształci umiejętność samooceny i wnioskowania.