• Judocy SP10 też pracowali!

Uczniowie naszych klas sportowych o profilu judo - zawodnicy Akademii Sportowej TOP Team w czasie ferii zimowych, podobnie jak biathloniści, również ciężko trenowali. Przebywając na zgrupowaniu sportowym pracowali nad odpowiednim przygotowaniem wydolnościowym oraz technicznym do nadchodzących zawodów.

W czasie zgrupowania zawodnicy trenowali na macie szlifując technikę oraz doskonaląc swoje umiejętności. Zawodnicy mieli również treningi na siłowni oraz dbali o dobrą dietę. Zimowa aura i dobre warunki pozwoliły także na treningi w górach oraz zdobywanie szczytów nie tylko sportowych umiejętności, ale też górskich. Ten intensywny czas spędzony na zgrupowaniu na pewno przyniesie swoje efekty w postaci dobrych wyników na kolejnych zawodach.

• Biblioteka CYFROWA działa!

Audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcja dla uczniów szkół podstawowych dostępna jest pod linkiem:

Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe

Dostęp do lektór dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

• Ferie w mieście!

Ruszyły "nietypowe" ferie zimowe. W tym roku, ze względu na pandemię, ograniczenia dotyczą wielu instutucji kultury, rozrywki a także sportu. Mimo to Wodzisławskie Centrum Kulrury oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka w Wodzisławiu Śląskim przygotowały ofertę wydarzeń online dla wszystkich odpoczywających uczniów.