• Taneczne życzenia Wesołych Świąt!

      Świąteczna atmosfera zapanowała w "Dziesiątce". W dniu dzisiejszym uczniowie uczestniczyli w Wigilijkach klasowych, składali sobie i nauczycielom życzenia. W osobliwy sposób życzenia postanowiła złożyć grupa taneczna Magic Dance.  Dziewczynki na zajęciach tanecznych realizowanych pod okiem p. Pauliny, kształcąc swoją wytrwałość, systematyczność i postawę przygotowały i zaprezentowały świąteczne układy taneczne. Specjalne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która sfinansowała zakup strojów naszym tancerkom. 

     • Nasi w finałach olimpiad przedmiotowych!!

      Od września wielu naszych uczniów pod okiem naszych nauczycieli intensywnie pracowało i stratowało w olimpiadach przedmiotowych organizowanych pod patronatem Śląsiego Kuratorium Oświaty. Miło nam poinformować, że po przejściu eliminacji szkolnych oraz II etapu do Finałów Wojewódzkich Konkursów przedmiotowych z geografii i historii zakwalifikowała się trójka naszych uczniów. W konkursie z geografii bardzo wysokie wyniki i awans do finału uzyskali: Radosław Zielinski i Oliwier Kwapisz - oboje pracujący pod opieką p. Izabeli Pradelok, natomiast z historii miejsce w finale wywalczył sobie Bartosz Matuszczyk, którego do konkursu przygotowywał p. Mirosław Groń. Całej trójce uczniów oraz opiekunom SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy uzyskania tytułu LAUREATA!

     • Ferie z Wodzisławskim Centrum Kultury!

      Ferie zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi beztroski czas dla wszystkich uczniów. Warto więc wykorzystać go w ciekawy i kreatywny sposób. Z pomocą jak zawsze przychodzi Wodzisławskie Centrum Kultury, które przygotowało ofertę na spędzenie tych dwóch tygodni. Od 16 do 29 stycznia 2023 roku trwać będzie Akcja Zima 2023, czyli artystyczne ferie w WCK. Tematyka zimowych zabaw oscylować będzie wokół leśnych opowieści, a na program akcji składają się warsztaty, wycieczki, baliki i projekcje filmowe.

      W imieniu Wodzisłaskiego Centrum Kultury serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach. Będzie szycie, tworzenie, malowanie i dekorowanie. Będzie odrobina szaleństwa czyli dwa baliki karnawałowe. Dla Fanów kina familijnego i bajek będą projekcje w kinie Pegaz. Z kolei żądnych przygód zapraszamy na dwie wycieczki - odwiedziny w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej, gdzie wystawiony zostanie spektakl „Smoki”, i centrum nauki, kultury i zabawy w Katowicach gdzie zobaczycie Bajkę Pana Kleksa. Nie zabraknie również akcentu z okazji święta babć i dziadków w postaci rodzinnych warsztatów tworzenia karmników.

      Na Akcję Zima 2023 obowiązują zapisy. Można ich dokonywać osobiście w WCK lub telefonicznie pod numerem: 32 455 48 55 (Dział Projektów i Animacji Kulturalnej), a także mailowo: piak@wck.wodzislaw.pl. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie i podpisanie oświadczenia, a także dokonanie opłaty. Zapisy na wycieczki przyjmowane są do 22 grudnia. Więej na stronie Wodzisławskiego Centrum Kultury

     • Kolejna edycja akcji "Wirusoochrona" za nami.

      Zakończyliśmy udział uczniów klas I-III w kolejnej już edycji akcji edukacyjno-informacyjnej "Wirusoochrona" koordynowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach. Celem akcji było wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów​​​​​​.​​​​​​​​​​​​​​

     • Mikołaj...MIKOŁAJ w DZIESIĄTCE!

      Z początkiem grudnia, w każdym chyba miejscu na Świecie, dzieci przygotowują się do wizyty Św. Mikołaja. Nie inaczej było i w „DZIESIĄTCE”. Przygotowywanie kalendarzy adwentowych, pisanie listów do Św. Mikołaja czy „produkcja” skarpet na prezenty to tylko kilka wybranych działań, które poprzedziły oczekiwaną wizytę. Gdy już wszystko zostało przygotowane, ze szczególną niecierpliwością na tę chwilę czekali zwłaszcza nasi najmłodsi czyli uczniowie klas I-III. Wszystko wskazuje na to, że nasze maluchy i w tym roku były grzeczne bo mieli oni okazję spotkać Św. Mikołaja nie tylko w szkole, ale również w Wodzisławskim Centrum Kultury.

      Te niecodzienne spotkania jak zwykle obserwowało "oko kamery" naszej szkolnej telewizji Info News TV10. Relacja mogła powstać dzieki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości  

     • Dobra... NOCKA w szkole!

      DOBRAnocka to jedno z tych wydarzeń, które zapewne na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów. Nauczyciele zorganizowali dla dzieci wiele nocnych atrakcji. Uczniowie pokazali swoje kulinarne umiejętności przygotowując w szkolnym ArtPunkcie kolację – tortille, tosty, gofry, słodkie napoje. Kolejną atrakcją były zabawy integracyjne – just dance, wyścigi w śpiworach, karaoke. Wiele frajdy sprawiło dzieciom wspólne tworzenie tanecznej choreografii. Nie mogło zabraknąć gry w „siatę”, której fanami były uczestniczki nocki. Zdecydowanie najlepszym punktem programu była zabawa w chowanego, bo przecież nie ma nic lepszego jak ciemna przestrzeń szkoły, która w nocy wygląda zupełnie inaczej niż za dnia.

     • Nasza grupa teatralna wystąpiła w Pałacu Młodzieży w Katowicach

      Szkolna grupa teatralna złożona z uczennic klasy VIIIB wzięła udział w XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA”. Zadaniem w konkursie ogłoszonym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego była realizacja indywidualnej lub zespołowej prezentacji małej formy teatralnej o charakterze profilaktycznym. Prezentacje konkursowe odbyły się w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach. 

      Zgodnie z regulaminem konkursu scenariusze form teatralnych swoją treścią miały budować optymizm i wiarę w możliwość funkcjonowania społecznego bez substancji psychoaktywnych, e-uzależnień, agresji, przemocy. Konkurs realizował założenia programu ograniczenia przestępstw i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka ” na terenie województwa śląskiego.

      Głównymi celami konkursu było:

      • Wskazywanie korzyści płynących ze zdrowego i aktywnego stylu życia wolnego od alkoholu, narkotyków, e-uzależnień, „dopalaczy” i innych substancji psychoaktywnych.
      • Edukowanie dzieci i młodzieży w zakresie konstruktywnego rozwiązywania konfliktów,współdziałania i zysków płynących z budowania dobrego klimatu w swoim środowisku.
      • Kreowanie wizerunku młodego człowieka aktywnego, dbającego o kondycję fizyczną oraz wolnego od przemocy, e-uzależnień, w tym cyberprzemocy.
      • Inspirowanie środowiska szkolnego do działań w zakresie profilaktyki agresji i przemocy poprzez formy aktywne, w tym grupowe i indywidualne formy teatralne.
      • Promowanie wśród dzieci i młodzieży zachowań wyrażających empatię, koleżeństwo, współpracę, dobrą komunikację, budowanie pozytywnych relacji, pomoc i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.
     • ZŁOTA Naomi!

      Z wielkim sukcesem w zawodach Otwartych Mistrzostw Polski w Ju-Jitsu wystartowała uczennica "Dziesiątki" Naomi Palka. W konkurencji Ne-Waza kategoria 48 kg/U12 Naomi okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miesce zdobywając tym samym tytuł Mistrzyni Polski. GRATULUJEMY Naomi i jej trenerom oraz rodzicom wielkiego SUKCESU. BRAWO! BRAWO! BRAWO!