• UWAGA RODZICE! Zapraszamy na spotkanie!

      Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców na spotkanie poświęcone tematowi "Zachowania rozwojowe normatywne czy zachowania psychopatologiczne, czyli co rodzic powinien wiedzieć na temat zachowania swojego dziecka". Spotkanie odbędzie się w naszej świetlicy szkolnej  dnia 19 kwietnia br. o godzinie 17:00. Przeprowadzone wcześniej badanie ankietowe wskazywało, że taki właśnie temat spotkania będzie dla Państwa interesujący stąd więc wychodzimy na przeciw zainteresowaniu.       

      Podczas tego spotkania pedagodzy szkolni oraz pedagodzy na co dzień pracujący w Wodzisławskiej Placówce Wsparcia Dziennego" DZIUPLA" omówią różnice między zachowaniami normatywnymi a psychopatologicznymi u dzieci oraz jak rodzice mogą rozpoznać, czy ich dziecko ma problemy w tym zakresie. Przedyskutujemy również jak rodzice mogą pomóc swojemu dziecku, jeśli ich podejrzenia są potwierdzone. Mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa cenne doświadczenie, pozwoli lepiej zrozumieć zachowanie swojego dziecka i przyczyni się do podniesienia kompetencji wychowawczych. SPOTKANIE JEST BEZPŁATNE. 

      Aby ułatwić nam organizację spotkania prosimy o potwierdzenie swojej obecności informując wychowawcę klasy za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIBRUS. 

     • Sukces Leny w konkursie recytatorskim!

      29 marca 2023 r. w Rydułtowach odbył się XVll Powiatowy Konkurs Recytatorski. Nasza uczennica Lena Hałaszko z klasy 5b została jego laureatką -zajęła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu,który odbędzie się w Bielsku-Białej .To ogromny sukces, zważywszy,że Lena została finalistką dwóch poprzednich etapów konkursu :szkolnego i miejskiego. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Gratulacje również dla pań: Wioletty Kuśmierczyk i Beaty Mazurek za przygotowanie

     • Gastro-Fun czyli... smakołyki zamiast dopalaczy!

      27 marca w naszej szkole odbył się niecodzienny happening pod hasłem „Nie narkotyki, a zdrowe smakołyki”, w ramach którego zorganizowany został szkolny konkurs „MasterChef”. W konkursie wzięły udział wytypowane klasy: 4a, 5b, 6a i 6b, które pod czujną opieką wychowawców miały za zadanie wykonać zdrowe wielkanocne potrawy, ze szczególnym naciskiem na ich wartość energetyczną. Chodziło o to, by pokazać, że można „doładowywać” swoją energię poprzez spożywanie odpowiednich zdrowych posiłków i nie trzeba sięgać w tym celu po używki, na przykład narkotyki.

     • Finaliści też są!!

      Jeszcze nie ochłonęliśmy po sukcesie jaki osiągnął uczeń "DZIESIĄTKI" w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii, a tu nadeszły kolejne dobre informacje. MAMY FINALISTÓW w kolejnym Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym - tym razem z GEOGRAFII. Miło nam poinformować, że dwójka naszych uczniów, przygotowywana przez p. Izabelę Pradelok, uzyskała tytuł FINALISTÓW tegoż konkursu. Uczniami tymi są: Radosław Zielińki i Oliwier Kwapisz. GRATULUJEMY TYTUŁU!!

     • MAMY LAUREATA!!!

      W dniu wczorajszym, na stronie Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach, opublikowane zostały wyniki III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Miło nam poinformować, że w gronie uczniów, którzy uzyskali największą ilośc punktów, znalazł się również uczeń "DZIESIĄTKI" - Bartosz Matuszczyk. Uzyskany przez Bartosza wynik pozwolił mu zdobyć tytuł LAUREATA tegoż konkursu. Zarówno Bartoszowi jak przygotowującemu Go do konkursu - p. Mirosławowi Groniowi GRATULUJEMY SUKCESU!!!.        

      Warto dodać, że aby zdobyć ten zaszczytny tytuł Bartosz, pracując pod kierunkiem p. Mirosława Gronia, musiał przebrnąć przez etap szkolny oraz etap regionalny konkursu, a w III - wojewódzkim już etapie zdobyć ściśle określoną liczbę punktów. Bardzo cieszymy się z kolejnego sukcesu naszego ucznia w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Do tej pory mieliśmy już laureatów i finalistów w konkursach z geografii, biologii, matematyki.   

     • ZAPRASZAMY RODZICÓW!

      W imieniu Prezydenta Miasta zapraszamy wszystkich RODZICÓW na panel dyskusyjny dotyczący spraw wsparcia miasta dla rodzin, żłobka, miejsc rozwoju dla dzieci i rodziców oraz wodzisławskiej oferty kulturalnej dla najmłodszych. Panel dyskusyjny odbędzie się 30 marca br. o godzinie 17:00 w Pałac Dietrichsteinow w Wodzisławiu Śląskim.

     • Biathloniści na medal w Pucharze Tatr

      Z sukcesami wystartowali w Pucharze Tatr, rozgrywanym w dniach 03-05.03.2023 r. w Kościelisku, biathloniści UKS Strzał Wodzisław Śląski. W zawodach zorganizowanych przez Biathlonowy Klub Sportowy "Wojsko Polskie - Kościelisko" zawodnicy i zawodniczki wodzisławskiego UKS-u, wśród których są uczniowie klasy sportowej Dziesiątki, zdobywali medale i wysokie miejsca w konkurencjach sprinterskich.​​​​​​​​​​​

      W rozgrywanym w dniu 4 marca sprincie młodzików Piotr Zając zdobył II miesjce, a Aurelio Latuszewski miejsce III. Bardzo blisko podium został skalsyfikowany kolejny uczeń "DZIESIĄTKI" Szymon Mika (IV miejsce). W następnym dniu zawodów,  w tej samej kategorii Piotr Zając zajął I miejsce, Aurelio Latuszewski był VII tuż za nim (VIII miejsce) sklasyfikowany został Szymon Mika, a Aleksander Kłosok zakończył zawody na miejscu XII. W kategorii juniorek młodszych bardzo dobry występ zanotowała Kinga Tkocz, która w pierwszym dniu zawodów konkurencję sprintu zakończyła na IX pozycji, a w kolejnym dniu uplasowała się na miejscu IV. GRATULUJEMY  ZAWODNIKOM i trenerce E. Zając.   

     • Reprezentacja "DZIESIĄTKI" trzecia w Miejskim Konkursie "Przeszłość i zabytki Wodzisławia Śląskiego"!

      28 lutego, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 odbył się konkurs dla wodzisławskich szkół podstawowych pod nazwą „Przeszłość i zabytki Wodzisławia Śląskiego”. W konkursie wzięło udział dziewięć dwuosobowych drużyn. Startujące w konkursie, reprezentacje szkół musiały wykazać się wiedzą na temat wodzisławskich legend, znać historię niektórych budynków oraz biogramy zasłużonych dla miasta na przestrzeni od średniowiecza do XX wieku osób. Nasza reprezentacja w składzie: Aleksander Adamczak i Mateusz Janeta zajęła w tym ważnym konkursie III miejsce. BRAWO dla naszych "zawodników" i przygotowującego Ich do konkursu p. Mirosława Gronia (zdjęcia: www.naszwodzislaw.pl)

     • GOŚCIE! Goście...czyli DZIEŃ OTWARTY w "DZIESIĄTCE"

      Wtorkowe popołudnie 28 lutego należało w „DZIESIĄTCE” do przyszłych pierwszoklasistów i Ich Rodziców. Zaprosiliśmy w nasze progi „kandydatów na pierwszoklasistów” wraz z rodzicami abyśmy mogli się poznać i przedstawić naszym gościom wszystko to, czym możemy i chcemy się jako szkoła pochwalić. Z rodzicami naszych najmłodszych gości spotkał się pan dyrektor w przygotowanej na tę okazję „KINO-kawiarence”, natomiast „kandydaci”, w towarzystwie Myszek-DYSZEK, udali się na przygotowane przez nauczycieli i starszych kolegów zajęcia prezentujące szkołę.

      W programie znalazły się między innymi zajęcia rekreacyjne, artystyczne, językowe, informatyczne. Przedszkolaki, uczestnicząc w kolejnych warsztatach, miały okazję poznać szkołę, odwiedzić „EKO-Stację”, „Empirium” – wirtualne laboratorium chemiczne, bibliotekę, „Art-Punkt” – pracownię techniczno-plastyczną. Była też okazja poznać naszego szkolnego terapeutę – pieska Bozona. To był dla nas dobry czas i mamy nadzieję spotkać się w naszymi gośćmi we wrześniu już jako uczniami pierwszych klas „DZIESIĄTKI”.Jak zawsze w ważnych momentach życia naszej szkoły, i tym razem w iwencie uczestniczyła też kamera" naszego kanału Info NEWS TV"10". Zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości sprzet (kamera, mikser) pozowliły na przygotowanie kolejnej relacji, do obejrzenia której ZAPRASZAMY! (proponujemy opcję HD)