• DZIEŃ DZIECKA na sportowo!

      W czwartek, 1 czerwca na miejskim Stadionie Aleja przy ul. Bogumińskiej 8 wszyscy chętni będą mieli doskonałą okazję, aby wspólnie świętować  Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na najmłodszych wodzisławian w godz. od 14:00 do 19:00 będzie czekało sporo atrakcji, w tym: zabawy oraz konkursy sportowe i plastyczne recital gitarowy Youth Guitar Kids, koło fortuny z nagrodami, malowanie twarzy, Archery Tag, dmuchańce stoiska gastronomiczne. Organizatorami są Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM" w Wodzisławiu ŚląskimW imieniu organizatorów SERDECZNIE ZAPRASZAMY!  

     • Przegląd TALENTÓW za nami!

      W ramach obchodów Tygodnia Kultury, w naszej szkole odbył się przegląd talentów wzrowoany na popularnym programie "MAM TALENT". W trakcie przeglądu uczniowie klas 1-3 mogli zaprezentować swoje zdolności i talenty przed kolegami i koleżankami. Nie zabrakło śpiewu, recytacji, tańca oraz sztuczek. Głównym celem konkursu było popularyzowanie działań artystycznych w naszej szkole. Upominki dla najlepszych ufundowała RADA RODZICÓW - dziękujemy w imieniu nagrodzonych. Wszystkim występującym GRATULUJEMY TALENTÓW!

     • Na muzyce z Bum Bum Rurkami!

      W poszukiwaniu nowoczesnych i angażujących metod nauczania, które rozwijają dzieci w różnych dziedzinach sięgamy po…. Bum Bum Rurki - innowacyjne narzędzie, które zdobywa coraz większą popularność zwłaszcza w edukacji muzycznej dzieci. Bum Bum Rurki to zestaw plastikowych rurek o różnych rozmiarach i długościach, które wydają różne dźwięki w zależności od sposobu ich użycia. Dzieci mogą je uderzać w podłogę, stół lub w siebie nawzajem, co generuje charakterystyczne dźwięki. Te niepozorne, kolorowe rurki są wartościowym narzędziem w edukacji muzycznej dzieci z wielu powodów.

      Gra na Bum Bum rurkach wymaga od dzieci precyzyjnego uderzania w odpowiednim czasie, a to pomaga rozwijać ich poczucie rytmu i koordynację ruchową. Podczas gry na Bum Bum Rurkach dzieci muszą zapamiętać sekwencje dźwięków i powtarzać je w odpowiedniej kolejności. To wspiera rozwój pamięci i koncentracji. Dzieci mogą eksperymentować z Bum Bum Rurkami, tworząc różne dźwięki i rytmy co pobudza ich wyobraźnię i kreatywność, dając im możliwość wyrażania siebie poprzez muzykę. Bum Bum Rurki generując różne dźwięki, powodują odczuwalne przez dziecko wibracje. To wpływa na rozwój sensoryczny, pomagając dzieciom lepiej rozpoznawać i różnicować dźwięki. Ponieważ  Gra na Bun Bum rurkach może być wykonywana w grupie. Wspólne tworzenie muzyki na tych instrumentach angażuje dzieci do wzajemnej współpracy i interakcji społecznej.

     • Ekipa BOZONA na Szyndzielni!

      W sobotę 20 maja Team Bozonu udał się na Szyndzielnię. Nasi "wędrowcy" część trasy pokonali wjeżdżając kolejką górską, a na sam szczyt weszli spacerem podziwiając malownicze, górskie krajobrazy. Pogoda dopisywała, więc w pięknej słonecznej aurze odbyły się zajęcia rekreacyjne i rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne. Dodatkową atrakcją było ognisko z pieczeniem kiełbasek, a na deser pyszne lody czekoladowe. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za zdobycie szczytu Szyndzielnia, a także za zaangażowanie i dobre zachowanie. Nie zabrakło naszego terapeuty Bozona, tym razem w towarzystwie koleżanki Tiny. Na koniec wszystkich uczestników czekała niespodzianka z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka - paczki podarowane naszej drużynie przez wolontariuszkę Annę Porwoł, której bardzo serdecznie dziękujemy! JUŻ ZA MIESIĄC KOLEJNA WYPRAWA!.. tym razem do KRAKOWA i rejs statkiem po Wiś

     • "Dziesiątka" Rodzicom!

      Drodzy Rodzice! Przypominamy i serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z pedagogami Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego "DZIUPLA" oraz naszym pedagogiem szkolnym, które odbędzie się w naszej świetlicy szkolnej 24 maja 2023 r. o godz. 17:00. Tym razem tematem spotkania będą przeżycia traumatyczne dla dziecka oraz jak rodzice mogą pomóc swoim dzieciom w przeżyciu takich zdarzeń. Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jakie wydarzenia mogą wpłynąć negatywnie na psychikę dziecka i jakie objawy mogą wskazywać na przeżycie traumatyczne.

     • Uroczysta Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych!

      18 maja, w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku obyła się uroczysta Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podlegających delegaturze Kuratorium Oświaty w Rybniku. Miło nam poinformować, że wśród zaproszonych i wyróżnionych uczniów znalazł się również uczeń "DZIESIĄTKI" - Bartosz MATUSZCZYK, który przypomnijmy został został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Do konkursu Bartosza przygotowywał nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie - p. Mirosław GROŃ. OBU PANOM GRATULUJEMY!!

     • Sportowcy na galowo!!

      18 maja 2023 r. w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się doroczna, uroczysta Gala Sportu, podczas której z rąk Prezydenta Miasta Wodzisławia Ślaskiego młodzi sportowcy i ich trenerzy odberają zasłużone gratulacje i nagrody za osiągnięte wysokie wyniki w rywalizacji na arenach sportowych województwa i kraju. Miło nam jak zawsze poonformować, że wśród nagradzanych znalezli się też nasi uczniowie - medaliści Mistrzostw Polski i Śląska w biathlonie. Wyróżnienie otrzymała również Pani Edyta Zając, która na codzień trenuje naszych uczniów biathlonowej klasy sportowej. GRATULACJE!  

     • Powiecie: Marysia najlepsza w powiecie?

      Dwie nasze uczennice reprezentowały "DZIESIĄTKĘ" w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Radlin-ze starej szuflody". W mocno "obsadzonej" artystycznej rywalizacji wystartowali uczniowie z wielu szkół powiatu wodzisławskiego a sam konkurs polegał na narysowaniu w 90 minut martwej natury ustawionej przez organizatora. Miło nam poinformować, że praca "naszej" Marysi Mazur-Adamczyk zyskała uznanie jury konkursu i zdobyła I miejsce. Gratulujemy obu dziewczynom talentu a Marysi SUKCESU!

     • Uwaga KLESZCZE!

      W woj. śląskim i warmińsko-mazurskim ruszyła kampania edukacyjna dot. profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”Idea Kampanii powstała w wyniku przeprowadzonej analizy epidemiologicznej zachorowań na choroby odkleszczowe z której wynika, że z roku na rok wzrasta liczba zachorowań na boreliozę. Szczególnie niepokojące są dane z województw: śląskiego i warmińsko-mazurskiego   W ramach działań informacyjno-edukacyjnych prezentujemy fragment filmu edukacyjnego zawierającego kompendium wiedzy na temat chorób odkleszczowych i zasad reagowania w przypadku wkłucia się kleszcza. 

     • Panel dyskusyjny dla Rodziców!

      Już dzisiaj (9 maja) w Pałacu Dietrichsteinów o godzinie 17:00 rozpocznie się interesujący panel dyskusyjny dla Rodziców. Tematem dyskusji, prowadzonej przy udziale wykwalifikowanych pedagogów Placówki Wsparcia Dziennego DZIUPLA z Wodzisławia Śląskiego, będzie zjawisko samookaleczania się dzieci i młodzieży oraz sposoby pomocy i wsparcia. W imieniu organizatorów ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

     • Wakacyjny wypoczynek z TEAM Bozon!

      Nasz profilaktyczny zespół "Team Bozon" nie zwalnia tempa. Po górskich eskapadach tym razem zaprasza na wakacyjną przygodę nad polskie morze. Pod opieką naszych Pań psycholożek oraz pedagożek i w towarzystwie BOZONA uczniowie będą mogli spędzić tydzień w miejscowości Mielno-Unieście. Przygody (tylko bezpieczne) i doskonała zabawa GWARANTOWANA!  ZAPRASZAMY do zapisów.     

     • Szkoła dla Rodziców!

      Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z pedagogami Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego "DZIUPLA" oraz naszym pedagogiem szkolnym, które odbędzie się w naszej świetlicy szkolnej 24 maja 2023 r. o godz. 17:00. Tym razem tematem spotkania będą przeżycia traumatyczne dla dziecka oraz jak rodzice mogą pomóc swoim dzieciom w przeżyciu takich zdarzeń. Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jakie wydarzenia mogą wpłynąć negatywnie na psychikę dziecka i jakie objawy mogą wskazywać na przeżycie traumatyczne.