• Idą ŚWIĘTA więc...był KIERMASZ! był KONCERT!...było w DYCHĘ!

      18 grudnia 2023 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Wodzisławiu Śląskim zorganizowała wyjątkową imprezę świąteczną, która przyciągnęła liczne grono uczestników - rodziców, uczniów i nauczycieli, wprowadzając wszystkich w magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście wydarzenie zrelacjonowała szkolna telewizja Info NEWS TV10!  

      Główną atrakcją wydarzenia był pełen emocji i uroku Koncert Świąteczny przygotowany i wykonany przez utalentowanych uczniów szkoły. Młodzi artyści zaprezentowali repertuar tradycyjnych kolęd i świątecznych pieśni i tańca wnosząc do serc słuchaczy niepowtarzalną atmosferę radości i nadziei. Kiermasz Ozdób Świątecznych, to kolejny element programu, który stanowił doskonałą okazję do zakupu oryginalnych i pięknie wykonanych ozdób choinkowych oraz dekoracji świątecznych. Uczniowie ze zapałem prezentowali swoje prace, zainspirowane tradycją i kreatywnością, co sprawiło, że stoiska pełne ozdób cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Nieocenioną rolę odegrała również Licytacja Upominków, w której uczestniczyli zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i zaproszeni goście. Dzięki hojności sponsorów i dobroczyńców szkoły, licytowano różnorodne prezenty, a zebrane środki przeznaczone zostaną na cele charytatywne i potrzeby szkolne. Słodka Kawiarenka z kawą, herbatą i przepysznymi wypiekami dostarczonymi przez zaangażowanych rodziców uczniów była miejscem relaksu i spotkań. Atmosfera przy kawie i herbatce sprzyjała nawiązywaniu rozmów i dzieleniu się świątecznym nastrojem. Dodatkową atrakcją dla uczestników była Świąteczna Fotobudka, gdzie każdy mógł uwiecznić chwilę swojej radości i świątecznej zabawy, tworząc pamiątkowe zdjęcia, które z pewnością bedą miłym wspomnieniem tej uroczystości. 

      Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Wodzisławiu Śląskim okazał się pełen wspólnotowego ducha, tworząc niezapomnianą atmosferę przedświątecznego radosnego czasu. Wydarzenie to stanowi doskonały przykład tego, jak działania szkolne mogą przyczynić się do budowania więzi społecznościowej i wspierania szlachetnych celów. WSZYSTKIM WYSTĘPUJĄCYM GRATULUJEMY, WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM w organizację, podobnie jak wszystkim OBECNYM  BARDZO DZIĘKUJEMY.   

     • Witajcie w naszej bajce... czyli Pan Kleks w 3D!

      Nie ma nic bardziej nudnego niż przerabianie lektur. W DZIESIĄTCE robimy więc inaczej! - przenosimy do realu to, co czytaliśmy w książce Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”. Na zajęciach języka polskiego uczniowie klas czwartych zostali zaproszeni do pracy metodą projektu. Pracując w grupach, połączyli swoje umiejętności, pomysły i różnorodne materiały. Poznając zasady współpracy, określania celu, korzystania z własnych zasobów i pomysłów, stworzyli postać Ambrożego Kleksa w wymiarze 3D (w oparciu o wcześniej przygotowany opis postaci nauczyciela). Powstały także makiety akademii, w której znajdowały się: szpital chorych sprzętów, sypialnie uczniów, kuchnia, jadalnia, tajemny pokój z sekretami pana Kleksa. Nauka poprzez współpracę, zabawę, doświadczenie – o to chodzi!