• Alisa pierwsza w Miejskim Konkursie Ortograficznym!

      W murach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wodzisławiu Śląskim odbyła się XXIX edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas I-III. W konkursie "Dziesiątkę" reprezentowały Alisa Urban i Laura Dudek. Z radością informujemy, że Alisa Urban okazała się bezbłędna i zdobyła 1 miejsce!!! Alisa będzie reprezentowała naszą szkołę na szczeblu  powiatowym i wystartuje w Powiatowym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez PODN w Wodzisławiu Śląskim. Obu uczennicom DZIĘKUJEMY za zaangażowanie a zwyciężczyni oczywiście GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie! 

     • Kolejna edycja spotkania "Dziesiątka dla Rodziców"

      Pedagodzy Dziesiątki zapraszają Rodziców na kolejną juz edycję warsztatów kompetencji wychowawczych. Tym razem, na spotkaniu z trenerami Instytutu Rozwoju i Edukacji ,,PROGRES", wspólnie będzie można podyskutować o motywowaniu dzieci do nauki, stylach uczenia, technikach przeciwdziałających niechęci i braku motywacji. Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia br. o godzinie 17:00 w szkolnej jadalni. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

     • Dominika TRZECIA w konkursie powiatowym!

      W siedzibie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego „Doskonały informatyk”. Bardzo milo nam poinformowwać, że laureatką konkursu została Dominika Kłosok z klasy 3A, która w informatycznej rywalizacji zajęła 3 miejsce! GRATULUJEMY SERDECZNIE Dominice!! 

     • Tydzień Korczakowski w "10"

      „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.” Słowa te wypowiedział przyjaciel dzieci, patron naszej szkoły, Janusz Korczak.Naszą dobrą tradycją stał się Tydzień Korczakowski. Na zajęciach prowadzone są wówczas prelekcje na temat biografii Janusza Korczaka, praw dziecka, a także konkursy tematyczne.

     • Tosia recytowała z SUKCESEM!!!

      5 marca w SP Nr 15 odbył się XXXI Miejski Konkurs Recytatorski :,, Mój Przyjaciel". Laureatką została nasza uczennica Antonina Iglikowska z kl I A, która zajęła 2 miejsce. Tosia będzie reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy mocno kciuki. BRAWO TOSIA!!