Sukces Aleksandra w Powiatowym Konkursie Retorycznym!
29.11.2023Sukcesem zakończył swój udział w III edycji Powiatowego Konkursu Retorycznego pod hasłem "Słowa jak płomienie" uczeń klasy VIII A - Aleksander Adamczak. Aleksander, w tym polonistycznym konkursie, okazał się bezkonkurencyjny i zajął I miejsce. Do konkursu naszego ucznia przygotowywała p. Wioletta Kuśmierczyk. Gratulujemy Aleksandrowi oraz p. Wiolecie tego sukcesu.
Spotkania wychowawców klas z rodzicami!
22.11.2023Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami. Spotkania odbędą się w dniach 21-23 listopada w godzinach podanych w harmonogramie.
Klasa 1A - 22 listopada godz. 16:30 sala 21 Klasa 1B - 23 listopada godz. 16:30 sala 22
Klasa 2A - 22 listopada godz. 16:30 sala 20 Klasa 2B - 22 listopada godz. 16:30 sala 19
Szkoła DO HYMNU!
15.11.2023Uczniowie klas I-III uczcili obchody Narodowego Święta Niepodległości uczestnictwem w szóstej już edycji akcji "Szkoła DO HYMNU". Nasi najmłodsi obchody rozpoczęli od własnoręcznego przygotowania kotylionów w barwach narodowych oraz flag państwowych, a punktem kulminacyjnym było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Zapraszamy do obejrzenia relacji szkolnej telewizji "Info News TV10" #szkoładohymnu
Zajęcia projektu "ABC Empatii" ruszyły!
09.11.2023Klasy 3 rozpoczęły przygodę z budowaniem i wzmacnianiem zachowań empatycznych. Pierwsze zajęcia w ramach projektu ABC EMPATII były okazją do poznania jak funkcjonują osoby z uszkodzeniem słuchu, niesłyszące, niedosłyszące oraz głuche. Ponadto dowiedzieliśmy się jak dbać o słuch i poznaliśmy podstawy daktylografii, czyli migowego alfabetu palcowego oraz kilka zwrotów w języku migowym. Podjęliśmy się także próby odczytywania mowy z ust, z czego często korzystają osoby z uszkodzeniem słuchu.
Coś z niczego...kreatywnie i artystycznie na języku polskim!
08.11.2023Lekcja języka polskiego to świetna okazja, aby rozwinąć skrzydła kreatywności i połączyć siły w zespole. Praca w grupie to zawsze wielkie wyzwanie, zwłaszcza, gdy dzieci połączone są losowo. Jednak wystarczy je zmotywować i ustalić fundamentalną wartość: „Każdy głos jest ważny, bo każdy z Was jest kreatywny” - wówczas sukces murowany.
Język polski miniprojektem? Da się!
27.10.2023W październiku, na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 5b poznawali powieść węgierskiego pisarza, Ferenca Molnara - „Chłopcy z Placu Broni”. Oprócz omawiania najważniejszych elementów świata przedstawionego w lekturze, piątoklasiści pracowali metodą projektu. Samodzielnie wykonywali makiety przedstawiające Plac Broni - najważniejsze miejsce dla głównych bohaterów, traktowane przez nich jako małą Ojczyznę. Uczniowie wykonali piękne projekty z uwzględnieniem najmniejszych szczegółów i detali opisanych na kartach powieści. Pamiętali o umiejscowieniu poszczególnych budynków czy charakterystycznych barw chłopców z Placu Broni i ich przeciwników – Czerwonych Koszul. Powstały bardzo interesujące prace przestrzenne, plakaty, a także filmik z wykorzystaniem Minecrafta, w którym uczniowie przedstawili swoją, unowocześnioną wizję świata ukazanego w lekturze węgierskiego pisarza.
Nasze motto:
Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż.
Janusz Korczak.
Odwiedź Nas na:
Godziny dzwonków
Piątek 01.12.2023Galeria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 480546
AKTUALNE OFERTY PRACY
Poszukujemy nauczyciela doradcy zawodowego!!
Obecnie brak ALERTÓW RCB