• Uwaga RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW! 

   Początek marca to dla rodziców najstarszych grup przedszkolnych czas podejmowania decyzji o wyborze miejsca, w którym dziecko  realizować będzie następny etap swojej edukacji czyli WYBÓR SZKOŁY PODSTAWOWEJ.  Wybór ten nie powinien być dziełem przypadku, w końcu chodzi o istotną podstawę edukacji, która otworzy Państwa dziecku drogę do dalszego kształcenia.
   Zapraszamy do zapoznania się z NOWĄ, opartą na EDUKACJI PRZEZ SZTUKĘ, ofertą edukacyjną Dziesiątki. Założenia nowego "otwarcia" szkoły w roku szkolnym 2021/2022 prezentujemy w medialnej "pigułce" jednak zdając sobie sprawę, że możecie mieć Państwo pytania ZAPRASZAMY indywidualnie lub w małych grupach DO KONTAKTU BEZPOŚREDNIEGO. Wystarczy telefonicznie (tel. (32) 456 5450) umówić termin spotkania z dyrektorem szkoły, a my przygotujemy spotkanie z Państwem tak, by zachować dystans społeczny oraz obowiązujące obostrzenia. Dane kontaktowe można znaleźć również na naszej stronie internetowej w zakłądce "KONTAKT"   
   POZNAJCIE NAS! DZIESIĄTKA? strzał w DYCHĘ!      

   Więcej informacji o harmonogramie rekrutacji oraz link do strony internetowej, na której prowadzone będą od 15 marca zapisy znajdziecie Państwo w zakładce "UCZNIOWIE i RODZICE/NABÓR DO KLAS I" 

   ZAPRASZAMY!! "DZIESIĄTKA" TO DOBRY WYBÓR!

     • „Zielone zabawy” na Dzień Ziemi

      22.04.2021

      Motywem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii koronawirusa obchody święta w tym roku są szczególne. Wiele rzeczy musimy robić inaczej ale pomimo obostrzeń i ograniczeń uczniowie „Dziesiątki’ pokazują, że pamiętają o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i potrafią to robić nawet w tak trudnym czasie!

     • Dzisiaj ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI!

      22.04.2021

      Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell - amerykański aktywista, który na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. przedstawił propozycję obchodów takiego święta. Idea McConnella spotkała się z poparciem burmistrza San Francisco Josepha Alioto, który 21 marca 1970 r. zorganizował w mieście pierwsze obchody zaś U Thant, ówczesny sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, podpisał 26 lutego 1971 r. proklamację o ustanowieniu Dnia Ziemi. Zgodnie z nią odbywa się on w równonoc wiosenną na półkuli północnej, czyli 20/21 marca.

     • Uczniowie "Dziesiątki" pamiętają o żołnierzach służących na misjach zagranicznych!

      15.04.2021

      Tradycji stało się zadość - jak co roku uczniowie naszej szkoły wykonali dla polskich żołnierzy, pełniących służbę w Polskich Kontyngentach Wojskowych poza granicami kraju, kartki i dekoracje świąteczne z okazji świąt Bożego Narodzenia. Kartki pod koniec listopada ubiegłego roku zostały przekazane do WKU w Gliwicach, a następnie, za pośrednictwem X Brygady Logistycznej w Opolu, trafiły do żołnierzy przebywających na misjach zagranicznych. Akcja Kartka dla misjonarza stała się już chlubną tradycją naszej szkoły. Prace uczniów są wyrazem szacunku i wdzięczności naszych wychowanków dla trudnej, odpowiedzialnej służby żolnierzy-misjonarzy. Zapewne przyniosły odrobinę radości żołnierzom, którzy spędzali święta w trudnych warunkach, z dala od swych rodzin. W akcji brali udział uczniowie klas IV -VI pod kierunkiem pani A. Żok -Tomali, p. W Kuśmierczyk. p. W. Wali i p. B. Mazurek.

     • Sukces naszych "artystów"!

      07.04.2021

      Ogłoszone zostały wyniki regionalnego konkursu plastycznego "Spacer po wyobraźni" organizowanego przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim. Miło nam poinformować, że w gronie nagrodzonych oraz wyróżnionych znalazły się prace uczniów "Dziesiątki". Wyróżnienia zdobyły: Julia Pyszczek z klasy VIB oraz Maria Mazur-Adamczyk z klasy VIA, natomiast do wystawy online wybrane zostały prace Anny Bekieszy oraz Antoniny Podsiadło. Wyróżnionym autorkom GRATULUJEMY SUKCESU! Wyróżnione prace można zobaczyć w naszej galerii.

     • Dziesiątka też na niebiesko

      02.04.2021

      2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, inaugurujący Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Tego dnia organizowana jest akcja Zaświeć się na niebiesko (Light it up blue) zapoczątkowana przez amerykańską organizację Autism Speaks. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Jedną z takich akcji jest iluminacja budynków w kolorze niebieskim. My co prawda nie możemy rozświetlić budynku szkoły na niebiesko, ale na znak solidarności i wsparcia dla wszystkich osób z autyzmem i ich rodziców "zaświecimy"... nasze LOGO w tym właśnie kolorze.

     • SUKCES naszej szachistki!

      23.03.2021

      W Pawłowicach, w dniach 13 i 14 marca 2021 roku odbyły się klasyfikacyjne turnieje szachowe dzieci szkół podstawowych o kategorie szachowe. Turniej sprawnie przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice, z zachowaniem należytych obostrzeń związanych z epidemią covid-19. Startujący w nim szachiści zostali podzieleni na trzy grupy. W każdej grupie, dzięki odpowiedniej ilości wywalczonych punktów można było zdobyć kategorię szachową. W turnieju rewelacyjnie zaprezentowała się uczennica naszej szkoły - Maja GŁOMSKA, która na 18 startujących dziewcząt reprezentujących między innymi miasta: Częstochowę, Katowice czy Wrocław zajęła I miejsce.

   • Nasze motto:

   • Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż. 

    Janusz Korczak.


     

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Odwiedź Nas na:

  • Godziny dzwonków

   Piątek 23.04.2021
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • liczba odwiedzin: 136625
   • brak danych