• Samorząd "starszaków" wybrany!

04.10.2022

Po wyborach "małego" Samorządu Uczniowskiego przyszedl czas na ogłoszenie wyników aktu wyborczego w grupie uczniów klas IV - VIII. Miło nam poinformować, że w wyniku przeprowadzonej kampanii wyborczej, a później wyborów wyłoniony został Samorząd Uczniowski dla klas IV-VIII. PRZEWODNICZĄCĄ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO została TURKUMAN YEVA jej zastępcą ADAMCZAK ALEKSANDER. Zarząd Samorządu Uczniowskiego tworzą Maja Dąbrowska, Martyna Pukowiec, Julia Pyszczek, Livia Kurzyńska, Laura Górecka i Weronika Marszałek. Nowo wybranym władzom Samorządu Uczniowskiego GRATULUJEMY oraz życzymy wielu pomysłów i owocnej pracy na rzecz szkoły.

• "Empirium" działa!

04.10.2022

Dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów możemy pochwalić się, jako jedna z dwóch miejskich szkół, nowoczesną, wirtualną pracownią chemiczną. Zajęcia z wykorzystaniem gogli VR oraz empiriusza są atrakcyjną formą poszerzania wiedzy oraz prowadzenia wirtualnych doświadczeń z chemii.

• Sztafety na podium!

20.09.2022

19 września, w nietypowych okolicznościach bo na terenie ogródków działkowych "Rozkwit" w Wodzisławiu Śląskim, odbyły się powiatowe zawody w biegach przełajowych. Organizatorem zawodów był MOSiR Centrum Wodzisław oraz koordynator SZS. W zawodach "Dziesiątkę" reprezentowały sztafety dziewcząt i chłopców i obie zanotowały bardzo dobre wyniki. Zarówno sztafeta dziewcząt jak i sztafeta chłopców przybiegły na II miejscu, co oznacza nie tylko puchar w rywalizacji powiatowej, ale równiez awans do kolejnego etapu tych zawodów. Naszym biegaczom i opiekunce p. Weronice Kocoń GRATULUJEMY SUKCESU i jak zawsze trzymamy kciuki w następnym etapie. BRAWO! #Dziesiątka_w_DYCHĘ!

• Czas na WYBORY!

19.09.2022

Wyboru "małego" Samorządu Uczniowskiego już za nami. W drodze kampanii wyborcej, a później wyborów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego klas I-III została Magda Onyszkiewicz z klasy III A. Skład małego samorządu uzupełniły Amelia Andrzejewska z klasy IIIB i Anna Lauko z klasy II A. Malemu samorządowi życzymy owocnej kadencji! Już w najbliższy czwartek 22 września w wyborcze szranki staną kandydaci do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII. Do środy 21.09.2022 r. jest jeszcze czas na zgłoszenie przemyślanych kandydatur lub na "przepytanie" zgłoszonych już kandydatów jaki mają pomysł na działaność samorządu - NIECH WASZ WYBÓR BĘDZIE ŚWIADOMY!

• Sukcesy w biegu im. Leszka Kowalczyka!

16.09.2022

W rozegranym dzisiaj, w ramach akcji Wodzisław na sportowo, biegu im. Leszka Kowalczyka bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie. W rywalizacji prowadzonej na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" reprezentujący "Dziesiątkę" uczniowie zajmowali wysokie lokaty. W biegu chłopców Piotr Zając z klasy 8d zdobył 1 miejsce, a w rywalizacji dziewcząt 2 miejsce wywalczyła Gosia Zielińska z 5a. W pierwszej dziesiątce uplasowała się Wiktoria Bujok, Olek Klosok, Gosia Ryszka, Paulina Kądziela oraz Weronika Palka, Jagoda Glimasińska i Julka Kowalek. Ogromne gratulacje dla naszych biegaczy! #Dziesiątka w DYCHĘ!

• Nasze motto:

• Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak.

• Odwiedź Nas na: