• Wszystkim naszym uczniom oraz absolwentom, a także nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi życzymy przede wszystkim ZDROWYCH i BEZPIECZNYCH WAKACJI i urlopów. Wypoczywajcie, regenerujcie siły, odnawiajcie wszelkie, przerwane pandemią, kontakty rodzinne, towarzyskie.  Życzenia spokojnego i pełnego wypoczynku kierujemy także do wszystkich "naszych" RODZICÓW, dla których ten miniony rok szkolny był wielkim wyzwaniem i z całą pewnością wielkim obciążeniem.  ODPOCZNIJMY WSZYSCY i do zobaczenia we wrześniu!

• "JĘZYKOWO" mocni!

16.07.2021

Bardzo dobre informacje dotarły do nas z Centralnej oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Z opublikowanych podsumowań tegorocznych wyników egzaminu ósmoklasisty wynika, że nasi uczniowie „językowo” należą do czołówki szkół miejskich oraz powiatowych. Nasi ósmoklasiści REWELACYJNIE spisali się zwłaszcza na egzaminie z języka angielskiego osiągając średnią na poziomie 76% możliwych do zdobycia punktów. Tak wysoka średnia plasuje nas zdecydowanie na I MIEJSCU WŚRÓD WSZYSTKICH, WODZISŁAWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i jest też zdecydowanie wyższa od średniej powiatowej, wojewódzkiej i krajowej.

• Dni Korczakowskie w "Dziesiątce"

01.07.2021

Co prawda wakcaje w toku ale "zaległości" informacyjne trzeba odrobić. Od 1998 roku Janusz Korczak jest patronem naszej szkoły. Jako społeczność szkolna jesteśmy z tego bardzo dumni, ponieważ wiemy, że to człowiek o wielkim sercu, który był w stanie zrobić wszystko dla dobra dzieci, nawet oddać za nie życie. Dlatego postanowiliśmy, że w tym roku szkolnym w czerwcu, kiedy świętowaliśmy Dzień Dziecka, obchodziliśmy również Dni Korczakowskie w naszej szkole.

• Nasze motto:

• Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak.

• Odwiedź Nas na: