• Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Janusza Korczaka
    • WITAMY na oficjalnej stronie szkoły!
      • 50 lat historii... w DYCHĘ!

• No i stało się! 1 stycznia 2024 roku DZIESIĄTKA weszła w swój rok jubileuszowy - 50 lat istnienia!!.​​​​​​​

Chcemy aby to był wyjątkowy rok w historii naszej placówki, więc już dzisiaj planujemy uroczyste obchody tej doniosłej rocznicy.  Aby godnie uczcić 50-lecie planujemy we wrześniu 2024 r. zorganizować festyn rocznicowy społeczności Szkoły Podstawowej nr 10, w trakcie którego chcemy spotkać się nie tylko z obecnymi uczniami, ich rodzicami oraz  nauczycielami i pracownikami szkoły, ale również z naszymi absolwentami, nauczycielami i pracownikami szkoły związanymi z „DZIESIĄTKĄ” w przeszłości. Mamy nadzieję, że wydarzenie to będzie nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także do wspomnień, refleksji nad przeszłością oraz spojrzenia w przyszłość. JUŻ DZISIAJ ZAPRASZAMY!

• Wyprawka PIERWSZAKA!

15.07.2024

Choć do rozpoczęcia roku szkolnego jeszcze sporo czasu to aby ułatwić Państwu - rodzicom pierwszoklasistów przygotowanie dziecka do klasy pierwszej, przygotowaliśmy listę niezbędnych przyborów szkolnych. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w zaprezentowane na grafikach materiały. Jednocześnie informujemy, że w ostatnim tygodniu sierpnia planujemy zorganizować spotkania integracyjne dla naszych nowych uczniów. Spotkania będą miały charakter rekreacyjny, a główną ich ideą będzie wzajemne poznanie się, spotkanie się z wychowawcą i poznanie szkoły. Konkretna data, oraz godzina spotkania zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

• Ósmoklasiści zostali ABSOLWENTAMI!

26.06.2024

Ostatni tydzień roku szkolnego 2023/2024 był dla naszych jeszcze ósmoklasistów intensywny i bogaty w oczekiwane przez nich wydarzenia. Najpierw, w sobotę 15 czerwca, dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniowie uczestniczyli w tradycyjnym balu absolwentów, czyli komersie. Była to niezapomniana uroczystość i niezapomniany wieczór, pełen tańca, śmiechu i wspomnień. Rodzice zadbali o każdy szczegół, tworząc wspaniałą atmosferę, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Następnie, 21 czerwca, odbyło się uroczyste pożegnanie naszych najstarszych uczniów, połączone z wręczeniem świadectw, wyróżnień i podziękowań GALERIA ZDJĘĆ.

• Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX!

27.05.2024

Miło nam przekazać informacje o kolejnych sukcesach językowych naszych uczniów osiągniętych tym razem Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Robin Moskwik z klasy IIIB uzyskał tytuł laureata zdobywając w tym konkursie I miesjece, natomiast Arleta Kierc z klasy IVA została laureatką III miejsca. Nasi laureaci oprócz dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci bonów upominkowych, a dzięki uzyskanym przez Nich wynikom nasza szkoła uplasowała się na wysokim - 13 miejscu w ogólnopolskim rankingu szkół pod względem najlepszego wyniku w kategorii wiekowej klas III-IV.

• Królewska gra... umiemy!

24.05.2024

W dniu 23 maja br. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Drużynowy Turniej Szachowy Klas II. Naszą szkołę reprezentowały, aż dwie drużyny . Ostatecznie uczniowie zajęli 8 i 10 miejsce w rozgrywkach drużynowych . Natomiast indywidualnie za rozgrywki zostały nagrodzone Zofia Krzyżak, która zajęła III miejsce na IV szachownicy oraz Anna Ledwoń, która zajęła II miejsce na IV szachownicy. Wszystkim uczestnikom Turnieju serdecznie GRATULUJEMY sukcesów, zaangażowania i godnego reprezentowania "DZIESIĄTKI"!

• Nasze motto:

• Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak.

• Odwiedź Nas na:

Sobota 27.07.2024
    • Kalendarz SP10

• AKTUALNE OFERTY PRACY

Poszukujemy nauczyciela doradcy zawodowego!!

• UWAGA!

• Od godz. 10:00 dnia 24.05.2024 do godz. 23:00 dnia 24.05.2024 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 35 mm, lokalnie 50 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

• Obecnie brak ALERTÓW RCB