• Marta Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii!

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII A - Marta Majewska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. GRATULACJE!

Ogrom pracy wykonanej pod kierunkiem pani Izabeli Pradelok dał pozytywne rezultaty. Nasza uczennica, w drodze do finału wojewódzkiego musiała najpierw pokonać rywali na etapie szkolnym, a później rejonowym. Mimo że po podsumowaniu wyników finału wojewódzkiego okazało się, że Marcie niewiele zabrokła by uzyskać tytuł laureatki jednak już sam fakt bycia w gronie najlepszych z geografii w województwie niewątpliwie zasługuje na najwyższe uznanie! Gratulujemy uczennicy oraz przygotowującej Ją p. Izy Pradelok. Wszystko wskazuje na to, że oprócz ekologii, biatlonu czy judo również wysoki poziom kaształcenia z geografii staje się naszą wizytówką.

• Koszykarki na trzecim miejscu w powiecie!

W dniu 6 marca reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Janusza Korczaka w składzie: Aleksandra Bonar, Martyna Karbowniczyn, Aleksandra Kicka, Aleksandra Ryszka, Nadia Tatarczuk, Kinga Tkocz walczyła w mistrzostwach powiatu wodzisławskiego w koszykówce. Nasze uczennice spisały się na medal zajmując trzecie miejsce. Zawodniczkom oraz trenerce p. Elżbiecie Jasiak GRATULUJEMY SUKCESU!

• POZNAJMY SIĘ!

Drzwi otwarte w "Dziesiątce" za nami.

W dniu 10 lutego o godzinie 17:00 mieliśmy okazję spotkać się z Dziećmi rocznika 2013 oraz ich Rodzicami. Spotkanie było okazją do rozmowy o ofercie szkoły oraz o zbliżającym się naborze uczniów do klas I-szych tworzonych na rok szkolny 2020/2021. Rodzice przyszłorocznych pierwszaków mieli okazję spotkać się z dyrekcją szkoły oraz wychowawcami "nowych" klas pierwszych, natomiast dzieci w tym czasie uczestniczyły w ciekawych zajęciach zorganizowanych specjalnie dla nich przez nauczycieli uczących w szkole. Dzieci miały okazję popracować z mikroskopem, spotkać się z... OZOBOTAMI, "poprzewracać się" na macie do judo, a nawet bezpiecznie "postrzelać" z karabinków laserowych używanych w treningach biatlonowych.