• Mamy nowy Samorząd Uczniowski klas IV-VIII!

      No i po wyborach! W ubiegły poniedziałek odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka, Proces wyborczy w DZIESIĄTCE rozpoczął się od otwartych zgłoszeń kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy kandydaci mieli okazję przedstawić swoje programy i cele, które zamierzali realizować w ramach Samorządu Uczniowskiego.  Kulminacją całego procesu. było głosowanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas 4-8 Wybory te to nie tylko okazja do wyłonienia liderów uczniowskiej społeczności, ale także wyjątkowa lekcja edukacji obywatelskiej i rozwijania umiejętności samorządności.

      Głosy zostały podliczone, oststeczne wyniki są już znane można więc ogłosić skład Samorządu Uczniowskiego:  

      Przewodnicząca Samorządu Uczniwskiego Marta Musik (VII A)

      Zarząd SU: Aleksander Adamczak (VIII A) Zuzanna Gładysiak i Wiktor Szefczyk (VII B),   

      Opiekunem SU jest p. Katarzyna Balińska

      Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele gratulują wszystkim uczestnikom udanego procesu wyborczego i zachęcają do aktywnego zaangażowania się w życie szkolne. Wybory do Samorządu Uczniowskiego to nie tylko wyłonienie liderów, ale także nauka odpowiedzialności, pracy w zespole i dbałości o dobro wspólne. Szkolne wybory są doskonałą okazją do praktycznego nauczania edukacji obywatelskiej oraz rozwijania umiejętności samorządności.

     • Niecodzienna lekcja muzyki w DZIESIĄTCE!

      25 września gościliśmy w naszej szkole muzyków - GOLDEN TRIO, czyli p. Ksenię, p. Asię, p. Basię oraz gościnnie p. Justynę. Uczniowie klas 1-3 podczas audycji umuzykalniającej realizowanej w ramach programu "Edukacja przez sztukę" mieli okazję wysłuchać znane nam rytmy i melodie z bajek Wolta Disneya. Była muzyka z filmu Król Lew, Śpiąca Królewna czy Piraci z Karaibów. Ponadto uczniowie zapoznali się z budową i brzmieniem instrumentów: pianina, klarnetu, skrzypiec i wiolonczeli Koncert sprawił dzieciom dużo radości. DZIĘKUJEMY! Relację z niecodziennej lekcji muzyki przygotowała szkolna telewizja Info NEWS TV10.

     • Młodzi o swoich potrzebach z Prezydentem Miasta!

      Już 4 października o godzinie 17:00 w sali audiowizualnej Pałacu Dietrichsteinów odbędzie się druga edycja spotkań Prezydenta Miasta - p. Mieczysława Kiecy z młodzieżą Wodzisławia Śląskiego w ramach cyklu „Wokół społeczności…”.. W imieniu organizatora zapraszamy młodych ludzi do dyskusji o problemach i potrzebach młodzieży oraz miasta. 

     • Wodzisław na SPORTOWO!!

      W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Dla Wszystkich Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ''CENTRUM'' zaprasza do uczestnictwa w wydarzeniach sportowych i rekreacyjnych, których głównym celem jest zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w dniach 23-30 września br. Szczegóły TUTAJ

     • Rajd BOZONA - to już VI edycja!

      W nowym roku szkolnym nasza szkolna drużyna podróżnicza - Team Bozona znowu na szlaku! Tym razem uczniowie DZIESIĄTKI zdobywali górę Żar - szczyt w Beskidzie Małym rozciągający się nad jeziorem Międzybrodzkim o wysokości 761 m n.p.m. Nasi młodzi wędrowcy mieli okazję meszerować stromymi, lesistymi zboczami i podziwiać krajobraz żywieckich gór. Jak zawsze u celu wędrówki  było ognisko, pieczenie kiełbasek i zajęcia integracyjne, podczas których uczniowie trenowali umiejętności społeczne. Niesprzyjająca aura nie zepsuła nikomu dobrej zabawy, bo Team Bozona to drużyna nie tylko zaprawiona w wędrówkach, ale pełna optymizymu więc nawet kiepska pogoda nie jest im straszna! BRAWO TEAM! Brawo BOZON.

     • "Od ziarenka do bochenka" czyli... pierwszaki w Chacie Chlebowej

      Dnia 21 września 2023 roku nasi uczniowie z klas 1A i 1B mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w fascynujących zajęciach projektowych w Chacie Chlebowej. To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko edukacyjne, ale również pełne emocji i radości. Zajęcia rozpoczęły się wczesnym rankiem, kiedy to nasi młodzi uczestnicy zostali przywitani przez serdecznych gospodarzy Chaty Chlebowej. Chata Chlebowa to malowniczo położone gospodarstwo rolne w Górkach Małych, które specjalizuje się w tradycyjnym wytwarzaniu produktów spożywczych. W ramach zajęć warsztatowych uczniowie mieli okazję poznać tajniki produkcji sera, masła i chleba, co było dla nich niezwykle pouczające.

     • Z myślą o Rodzicach!

      Szanowni RODZICE! Z przyjemnością pragniemy Was serdecznie zaprosić na spotkanie poświęcone ważnemu i aktualnemu tematowi aktywności dzieci w sieci internetowej.  W dzisiejszych czasach internet jest nieodłączną częścią życia naszych dzieci, dlatego chcemy razem z Wami rozmawiać o tym, jak zapewnić im bezpieczeństwo i odpowiednie wsparcie w korzystaniu z nowych technologii. Naszym gościem specjalnym będzie Policyjny profilaktyk, który podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa  dzieci w sieci internetowej.

      Drodzy Rodzice jeśli zastanawiacie się co Wasze dzieci robią w sieci? Jakie treści oglądają, jakie publikują, jak komunikują się z innymi, jakie grożą im niebezpieczeństwa, jaka jest ich odpowiedzialność? Koniecznie odwiedźcie szkołę! Odpowiedzi na te  i wiele innych, podobnych pytań uzyskacie podczas spotkania z policyjnym profilaktykiem i pedagogami naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy! Mamy nadzieję, że spotkanie to będzie okazją do wymiany doświadczeń i poznania skutecznych narzędzi, które pomogą nam zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci w świecie online.

     • Edukacja przez sztukę? Bezcenna!

      W ramach naszego "pomysłu na szkołę" czyli Edukacji przez sztukę uczniowie klasy 1A, na zajęciach artystycznych, mieli możliwość kontaktu z żywą sztuką i bliższego poznania instrumentu muzycznego - wiolonczeli. Wykorzystując pasję naszej nauczycielki uczniowie mogli wysłuchać granego na żywo utworu muzycznego pt. "Burza" wykonanego na wiolonczeli przez p. Justynę (naszą nauczycielkę muzyki), a następnie swoje emocje po minikoncercie wyrażali malując i rysując ilustracje do wysłuchanego utworu. Na koniec zajęć każdy mógł usiąść do instrumentu i spróbować swoich sił. ​​​​​

     • Festiwal sportowy na BALATONIE!!

      17 września na terenie Ośrodka Balaton w Wodzisławiu Śląskim  odbędzie się Festiwal Sportowy Uczniów Szkół Podstawowych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00. Wszystkich zainteresowanych uczniów wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy w imieniui organozatorów. 

      Aktywność fizyczną należy pielęgnować od najmłodszych lat. Ma ona ogromne znaczenie dla zdrowego rozwoju i dobrej kondycji przez resztę naszego życie.

      Program Festiwalu Sportowego w Wodzisławiu Śląskim

      Osoby, które zdecydują się wziąć udział w niedzielnym wydarzeniu, mogą liczyć na aktywny dzień, wypełniony dobrą zabawą i zdrową rywalizacją. W programie przewidziano:

      • konkurencje sportowe z nagrodami, podczas których będzie można sprawdzić swoje umiejętności fizyczne,
      • turniej siatkówki plażowej dla dorosłych i dzieci. Niezależnie od wieku, każdy może wziąć udział w tej emocjonującej rywalizacji,
      • bezpłatny dmuchaniec dla wszystkich uczniów i przedszkolaków,
      • strefa gastronomiczne, w której będzie można zaopatrzyć się jedzenie, które zaspokoi mały i duży głód,
      • możliwość skorzystania z darmowego sprzętu pływającego, tj. kajaki i rowerki wodne.

      Niech 17 września będzie rodzinnym dniem, który wszyscy będą wspominać z uśmiechami na twarzy.

     • RUSZAJĄ zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D!!

      UWAGA! Uwaga. Już od wtorku 19 września rusza kolejna edycja zajęć z wykorzystaniem drukarki 3D zakupionej w ramach programu Laboratoria przyszłości. Wszystkich chętnych uczniów serdecznie zapraszamy do zapisów na zajęcia. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA więc należy się spieszyć. Zapisy przyjmuje p. Wojaczek - nauczycielka informatyki.

     • Pierwszoklasiści uroczyście zaczęli swój pierwszy rok szkolny!

      4 września swoją pierwszą ważną uroczystość w „Dziesiątce” zaliczyli najmłodsi uczniowie szkoły.  Punktualnie o godzinie 10:00, w udekorowanej sali gimnastycznej, na honorowych miejscach zasiedli kandydaci na pierwszoklasistów a tuż za ich plecami miejsca zajęli ich rodzice i najbliżsi. Krótka część artystycznej przygotowana i zaprezentowana przez starsze koleżanki i kolegów poprzedziła najważniejszą część ceremonii czyli pasowanie na ucznia. Najpierw, w obecności sztandaru szkoły i zaproszonych gości oraz rodziców, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając być pilnymi uczniami i przestrzegać szkolnych zasad a później wiceprezydent miasta - Wojciech Krzyżek w towarzystwie Dyrektora szkoły i wychowawców pasowali na uczennicę i ucznia DZIESIĄTKI naszych najmłodszych.

      W uroczystości nie mogło zabraknąć również wręczania tradycyjnych rogów obfitości czyli popularnych „tyt pierwszaka”. Uroczystość zakończyły wspólne fotografie, a później uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych. Wszystkim naszym pierwszakom ale też wszystkim pozostałym uczniom DZIESIĄTKI życzymy wielu powodów do zadowolenia i wielu sukcesów w roku szkolnym 2023/2024. Szczególne życzenia wytrwałości i sukcesów kierujemy do uczniów klas VIII, którzy już za kilka miesięcy staną do egzaminu ósmoklasisty oraz do wszystkich nauczycieli. WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO ROKU SZKOLNEGO 2023-2024! #Dziesiątka_w_DYCHĘ. Galeria zdjęć: Inauguracja roku szkolnego klas I-szych

     • Efekty prac metodą projektu ZAPREZENTOWANE!

      Uczniowie klas VI zaprezentowali efekty swoich działań, które był prowadzone w II półroczu roku szkolnego metodą projektu. Prezentacja odbyła się w na korytarzach i holu głównym szkoły, tak by wszyscy uczniowie szkoły mieli okazję zapoznać się z pracami szóstoklasistów. Ten typ prowadzenia zajęć, miał na celu rozwijanie kreatywności, umiejętności pracy zespołowej oraz zdolności problemowych uczniów. Uczestnicy mieli możliwość wyboru tematu projektu, który interesował ich najbardziej, i samodzielnie planowali, organizowali i realizowali swoje działania. Zajęcia obejmowały wiele dziedzin, w tym język polski, język angielski, nauki przyrodnicze, matematykę, sztukę i literaturę, informatykę, czy nawet muzykę.

     • Maja ZNOWU NA PODIUM!

      Bardzo dobre informacje dotarły do nas od Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego "Baszta" w Wodzisławiu Śląskim. Z nadesłanej do szkoły wiadomości dowiedzieliśmy się, że nasza uczennica Maja Głomska w zawodach sportowych o randze wojewódzkiej - Mistrzostwach Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych, osiągnęła wielki sukces. Nasza młoda szachistka, w zawodach rozgrywanych w Imielinie w dniach 9-11 czerwca 2023 roku, w najbardziej wymagającej kategorii szachowej, wywalczyła srebrny medal!! BRAWO MAJA!  

      Maja Głomska zdobywając srebrny medal – została wicemistrzynią Śląska w szachach klasycznych w kategorii dziewcząt do lat 11 a to oznacza, że uzyskała awans do międzywojewódzkiego półfinału prowadzącego do Mistrzostw Polski 2024. Jak dowiadujemy się z przekazanej wiadomości Maja w walce o medal pokonała dwukrotną mistrzynię Polski i wicemistrzynię Europy. To jej kolejny tegoroczny sukces w tak prestiżowych zawodach – w marcu zdobyła brązowy medal Mistrzostw Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. Raz jeszcze gratulacje dla nasze szachistki oraz Jej trenerów klubowych!     

     • Wyjechali na "wakacje" wszyscy nasi podopieczni...

      Kamera szkolnej TV Info News towarzyszyła naszym trzecioklasistom, którzy wczesnym rankiem, w sobotę 3 czerwca wyruszali na swój obóz naukowy. "Obozowicze", w dobrych nastrojach, wyposażeni w poduszki podróżnika, przytulanki, łopatki oraz inne niezbędne, nad polskim morzem, gadżety no i oczywiście pod opieką nauczycieli wyruszyli do ŁEBY. W trakcie pobytu oprócz zajęć i zabawy trzeba będzie zdać testy... samodzielnego ścielenia łóżka, obsłużenia się przy śniadaniu, obiedzie i kolacji a także zaśnięcia... bez Mamy czy Taty! JESTEŚMY PRZEKONANI ŻE DOSKONALE SOBIE PORADZĄ! ŻYCZYMY UDANEGO OBOZU, pogody, uśmiechu i tylko pozytywnych wrażeń.

     • Wytańczone...życzenia!

      Kamera naszej szkolnej TV"10" Info News zarejestrowała niecodzienne życzenia przygotowane przez młode tancerki "DZIESIĄTKI", a dedykowane WSZYSTKIM DZIECIOM.  

     • Sukces Magdy w "MASCE"

      W odbywającym się w Wodzisławskim Centrum Kultury przeglądzie Twórczości Szkolnej w ramach wydarzenia "MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja" bardzo udanie zaprezentowała się Magda Onyszkiewicz - nasza uczennica z klasy III A. W kategorii solistów Magda wyśpiewała sobie III miejsce. GRATULUJEMY MAGDZIE TALENTU i SUKCESU!

     • Paulina najlepsza w powiecie!

      ​​​​​​​Bardzo dobre wiadomości dotarły do nas z Rydułtów. Z ogromną radością informujemy, że w II edycji Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego nasz uczennica - Paulina Wróbel z klasy VIIID wykazała się najlepszą znajomością samego języka jak i realiów krajów niemieckojęzycznych i zajęła w nim I miejsce. Gratulujemy Paulinie sukcesu!​​​​​​​​​

      Konkurs, prowadzony pod patronatem Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim, odbył się 31 maja w Szkole Podstawowej nr 4 im. w Rydułtowach i skierowany był do uczniów klas VI-VIII szkół powiatu wodzisławskiego. Celami głównymi konkursu było kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka, pogłębianie wiedzy dotyczącej realiów krajów niemiecko języcznych.

     • DZIEŃ DZIECKA na sportowo!

      W czwartek, 1 czerwca na miejskim Stadionie Aleja przy ul. Bogumińskiej 8 wszyscy chętni będą mieli doskonałą okazję, aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na najmłodszych wodzisławian w godz. od 14:00 do 19:00 będzie czekało sporo atrakcji, w tym: zabawy oraz konkursy sportowe i plastyczne recital gitarowy Youth Guitar Kids, koło fortuny z nagrodami, malowanie twarzy, Archery Tag, dmuchańce stoiska gastronomiczne. Organizatorami są Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM" w Wodzisławiu Śląskim. W imieniu organizatorów SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

     • Przegląd TALENTÓW za nami!

      W ramach obchodów Tygodnia Kultury, w naszej szkole odbył się przegląd talentów wzrowoany na popularnym programie "MAM TALENT". W trakcie przeglądu uczniowie klas 1-3 mogli zaprezentować swoje zdolności i talenty przed kolegami i koleżankami. Nie zabrakło śpiewu, recytacji, tańca oraz sztuczek. Głównym celem konkursu było popularyzowanie działań artystycznych w naszej szkole. Upominki dla najlepszych ufundowała RADA RODZICÓW - dziękujemy w imieniu nagrodzonych. Wszystkim występującym GRATULUJEMY TALENTÓW!

      Laureaci konkursu to:

      1 miejsce - Wiktoria Wolny kl. 3a- akrobatyka

      2 miejsce - Magdalena Onyszkiewicz kl. 3a - śpiew

      3 miejsce - Szymon Wiewióra kl. 3b - recytacja

      wyróżnienie - taniec dziewczynek z kl. 2b

      wyróżnienie - Maja Oleszczyk kl. 1b

      wyróżnienie - Zosia Krzyżak kl. 1b

     • Na muzyce z Bum Bum Rurkami!

      W poszukiwaniu nowoczesnych i angażujących metod nauczania, które rozwijają dzieci w różnych dziedzinach sięgamy po…. Bum Bum Rurki - innowacyjne narzędzie, które zdobywa coraz większą popularność zwłaszcza w edukacji muzycznej dzieci. Bum Bum Rurki to zestaw plastikowych rurek o różnych rozmiarach i długościach, które wydają różne dźwięki w zależności od sposobu ich użycia. Dzieci mogą je uderzać w podłogę, stół lub w siebie nawzajem, co generuje charakterystyczne dźwięki. Te niepozorne, kolorowe rurki są wartościowym narzędziem w edukacji muzycznej dzieci z wielu powodów.