• Alisa pierwsza w Miejskim Konkursie Ortograficznym!

      W murach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wodzisławiu Śląskim odbyła się XXIX edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas I-III. W konkursie "Dziesiątkę" reprezentowały Alisa Urban i Laura Dudek. Z radością informujemy, że Alisa Urban okazała się bezbłędna i zdobyła 1 miejsce!!! Alisa będzie reprezentowała naszą szkołę na szczeblu  powiatowym i wystartuje w Powiatowym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez PODN w Wodzisławiu Śląskim. Obu uczennicom DZIĘKUJEMY za zaangażowanie a zwyciężczyni oczywiście GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie! 

     • Kolejna edycja spotkania "Dziesiątka dla Rodziców"

      Pedagodzy Dziesiątki zapraszają Rodziców na kolejną juz edycję warsztatów kompetencji wychowawczych. Tym razem, na spotkaniu z trenerami Instytutu Rozwoju i Edukacji ,,PROGRES", wspólnie będzie można podyskutować o motywowaniu dzieci do nauki, stylach uczenia, technikach przeciwdziałających niechęci i braku motywacji. Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia br. o godzinie 17:00 w szkolnej jadalni. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

     • Dominika TRZECIA w konkursie powiatowym!

      W siedzibie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego „Doskonały informatyk”. Bardzo milo nam poinformowwać, że laureatką konkursu została Dominika Kłosok z klasy 3A, która w informatycznej rywalizacji zajęła 3 miejsce! GRATULUJEMY SERDECZNIE Dominice!! 

     • Tydzień Korczakowski w "10"

      „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.” Słowa te wypowiedział przyjaciel dzieci, patron naszej szkoły, Janusz Korczak.Naszą dobrą tradycją stał się Tydzień Korczakowski. Na zajęciach prowadzone są wówczas prelekcje na temat biografii Janusza Korczaka, praw dziecka, a także konkursy tematyczne.

     • Tosia recytowała z SUKCESEM!!!

      5 marca w SP Nr 15 odbył się XXXI Miejski Konkurs Recytatorski :,, Mój Przyjaciel". Laureatką została nasza uczennica Antonina Iglikowska z kl I A, która zajęła 2 miejsce. Tosia będzie reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy mocno kciuki. BRAWO TOSIA!!

     • O historii Wodzisławia wiemy... najwięcej!!

      19 lutego br. w murach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 odbyła się coroczna edycja konkursu dla uczniów wodzisławskich szkół podstawowych na temat: „Przeszłość i zabytki Wodzisławia Śląskiego”. W konkursie wzięło udział dziesięć drużyn reprezentujących osiem szkół podstawowych z terenu miasta Wodzisławia Śląskiego. Bardzo miło nam poinformować, że NASZE DWIE startujące w konkursie DRUŻYNY wykazały się największym zasobem wiedzy o historii i zabytkach miasta i zajęły dwa pierwsze miejsca na podium. GRATULACJE!!!

     • Ekipa BOZONA znowu w trasie!

      16 marca niezmordowani turyści z "TEAM BOZON" udają się na kolejną "wyprawę". Tym razem celem naszch globtroterów jest Szczyrk, a dokładniej Hala Skrzyczeńska. W programie VII edycji rajdu oczywiście tylko i wyłącznie dobra zabawa w "pięknych okolicznościach przyrody" Beskidów. Cieszymy się bardzo, że do ekipy BOZONA dołącza coraz więcej rodziców naszych uczniów. Wspólnie spędzony czas jest BEZCENNY i z pewnością pozostanie w pamięci!          

     • zaPROJEKTowali!

      W ramach korelacji międzyprzedmiotowej uczniowie klasy 4 wykonali projekt „My ideal room”Najpierw na zajęciach informatycznych uczniowie uczyli się projektować wnętrza, a następnie zaprojektowali swój własny pokój marzeń. Projekty zostały wydrukowane Na lekcjach języka angielskiego uczniowie tworzyli opis wymarzonego pokoju, utrwalając i poszerzając znajomość słownictwa związanego z meblami i wyposażeniem domu Jednocześnie czwartoklasiści samodzielnie stworzyli pierwszą dłuższą wypowiedź pisemną w języku angielskim Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i powstały ciekawe projekty

     • Teatr w treningu umiejętności społecznych!

      Ferie powoli dobiegaja końca a my dla naszych pierwszoklasistów przygotowaliśmy niespodziankę. Od poniedziałku 12 lutego, już na stałe, ruszają w szkole zajęcia teatralno-darmowe skierowane do wszystkich uczniów klas I-szych. Zajęcia wpisują się w naszą strategię pracy szkoły realizowaną pod hasłem "Edukacja przez sztukę", będą odbywać się raz w tygodniu do końca roku szkolnego. Zajęcia będą prowadzone metodą warsztstową przez wykwalifikowanych instruktorów a ich głównym celem jest poszerzanie kompetencji społecznych naszych uczniów.

     • Aby ferie były BEZPIECZNE!!

      Tuż przed feriami nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim na temat bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych. Najmłodsi mogli usłyszeć od policjantów wiele cennych rad i wskazówek, po to, by czas odpoczynku i zabawy był dla nich bezpieczny.

     • Kolędowali z sukcesem!

      19 stycznia uczniowie naszej szkoły, w składzie: Magdalena Onyszkiewicz 4a, Laura Janus 4a, Michalina Przybylska 7a, Aleksander Adamczak 8a, wzięli udział w XIV Powiatowym Konkursie Polskich Kolęd i Pastorałek, zorganizowanym w SP28. Z radością informujemy, że: Michalina zdobyła Nagrodę, Aleksander Nagrodę, a Laura Wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy !!!

     • O cyberprzemocy...artystycznie!

      Dzięki współpracy pedagogów z Teatrem Edukacyjnym z Krakowa zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie artystyczne dotyczące problemu cyberprzemocy.

      Aktorki przedstawiały scenki ukazujące konsekwencje problematycznego korzystania z Internetu. Prezentowane treści prowokowały uczniów do komentowania, podjęcia dyskusji, przemyśleń. Ponadto skupiono się na omówieniu bardzo niepokojących zjawisk, do których bez wątpienia należą cyberagresja, stalking, szkodliwe grupy online, scam, patostreaming czy happy slapping.

     • Idą ŚWIĘTA więc...był KIERMASZ! był KONCERT!...było w DYCHĘ!

      18 grudnia 2023 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Wodzisławiu Śląskim zorganizowała wyjątkową imprezę świąteczną, która przyciągnęła liczne grono uczestników - rodziców, uczniów i nauczycieli, wprowadzając wszystkich w magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście wydarzenie zrelacjonowała szkolna telewizja Info NEWS TV10!

     • Witajcie w naszej bajce... czyli Pan Kleks w 3D!

      Nie ma nic bardziej nudnego niż przerabianie lektur. W DZIESIĄTCE robimy więc inaczej! - przenosimy do realu to, co czytaliśmy w książce Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”. Na zajęciach języka polskiego uczniowie klas czwartych zostali zaproszeni do pracy metodą projektu. Pracując w grupach, połączyli swoje umiejętności, pomysły i różnorodne materiały.  Poznając zasady współpracy, określania celu, korzystania z własnych zasobów i pomysłów, stworzyli postać Ambrożego Kleksa w wymiarze 3D (w oparciu o wcześniej przygotowany opis postaci nauczyciela). Powstały także makiety akademii, w której znajdowały się: szpital chorych sprzętów, sypialnie uczniów, kuchnia, jadalnia, tajemny pokój z sekretami pana Kleksa. Nauka poprzez współpracę, zabawę, doświadczenie – o to chodzi!

      Kolejnym krokiem rozwijającym była umiejętność samooceny. Dzieci opowiadały o pracy w zespołach, wyzwaniach, które musiały pokonać.  Uczyły się także wyciągać wnioski do dalszej współpracy w grupie. Tak chcemy uczyć w naszej Dziesiątce.

     • Sukces Aleksandra w Powiatowym Konkursie Retorycznym!

      Sukcesem zakończył swój udział w III edycji Powiatowego Konkursu Retorycznego pod hasłem "Słowa jak płomienie" uczeń klasy VIII A - Aleksander Adamczak. Aleksander, w tym polonistycznym konkursie, okazał się bezkonkurencyjny i zajął I miejsce. Do konkursu naszego ucznia przygotowywała p. Wioletta Kuśmierczyk. Gratulujemy Aleksandrowi oraz p. Wiolecie tego sukcesu.

     • Spotkania wychowawców klas z rodzicami!

      Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami. Spotkania odbędą się w dniach 21-23 listopada w godzinach podanych w harmonogramie.    

      Klasa 1A - 22 listopada godz. 16:30 sala 21         Klasa 1B - 23 listopada godz. 16:30 sala 22

      Klasa 2A - 22 listopada godz. 16:30 sala 20         Klasa 2B - 22 listopada godz. 16:30 sala 19

      Klasa 3A - 21 listopada godz. 17:00 sala 24         Klasa 3B - 21 listopada godz. 17:30 sala 23

      Klasa 4A - wychowawca nieobecny                      Klasa 4B - 22 listopada godz. 16:30 sala 7

      Klasa 5A - wychowawca nieobecny                      Klasa 5B - 22 listopada godz. 16:30 sala 26

      Klasa 6A - 22 listopada godz. 16:30 sala 31        Klasa 6B - 22 listopada godz. 16:30 sala 36

      Klasa 7A - 22 listopada godz. 17:00 sala 16        Klasa 7B - wychowawca nieobecny

      Klasa 8A - 22 listopada godz. 16:30 sala 29        

     • Szkoła DO HYMNU!

      Uczniowie klas I-III uczcili obchody Narodowego Święta Niepodległości uczestnictwem w szóstej już edycji akcji "Szkoła DO HYMNU". Nasi najmłodsi obchody rozpoczęli od własnoręcznego przygotowania kotylionów w barwach narodowych oraz flag państwowych, a punktem kulminacyjnym było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Zapraszamy do obejrzenia relacji szkolnej telewizji "Info News TV10" #szkoładohymnu

     • Zajęcia projektu "ABC Empatii" ruszyły!

      Klasy 3 rozpoczęły przygodę z budowaniem i wzmacnianiem zachowań empatycznych. Pierwsze zajęcia w ramach projektu ABC EMPATII były okazją do poznania jak funkcjonują osoby z uszkodzeniem słuchu, niesłyszące, niedosłyszące oraz głuche. Ponadto dowiedzieliśmy się jak dbać o słuch i poznaliśmy podstawy daktylografii, czyli migowego alfabetu palcowego oraz kilka zwrotów w języku migowym. Podjęliśmy się także próby odczytywania mowy z ust, z czego często korzystają osoby z uszkodzeniem słuchu.

     • Coś z niczego...kreatywnie i artystycznie na języku polskim!

      Lekcja języka polskiego to świetna okazja, aby rozwinąć skrzydła kreatywności i połączyć siły w zespole. Praca w grupie to zawsze wielkie wyzwanie, zwłaszcza, gdy dzieci połączone są losowo. Jednak wystarczy je zmotywować i ustalić fundamentalną wartość: „Każdy głos jest ważny, bo każdy z Was jest kreatywny” - wówczas sukces murowany.