• Dziesiątka w AKCJI #SprzątamyDlaPolski

      Nasza szkoła przyłączyła się do V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusz Morawiecki​​​​​​​ Celem akcji było kształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. W związku z tym dziś uczniowie klas 1-3 wyposażeni w worki na śmieci oraz rękawice jednorazowe podjęły się działania. Wspólnie udało nam się uprzątnąć okolice naszej szkoły oraz Rodzinny Park Rozrywki

     • EKO-zmagania z okazji Dnia Ziemi!

      24 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji odbyło się szereg imprez i działań, które miały za zadanie zwiększyć świadomość uczniów w sprawach ekologii, ochrony przyrody, odnawialnych źródeł energii. Uczniowie klas I-III brali udział w akcji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie klas 6, 7 i 8 wzięli udział w konkursie wiedzy „ Rambit 2023”. 3 - osobowe drużyny z poszczególnych klas zmagały się z zadaniami ekologicznymi oraz związanymi z naszą planetą. Drużyną zwycięzką okazali się uczniowie klasy 8d, II miejsce zajęła klasa 8c, natomiast III miejsce klasa 8a.​​​​​​

     • To już IV "taki" Rajd!

      Kolejny, już III Rajd Dziesiątki odbył się w pięknej, wiosennej aurze. Słońce sprawiło, że wszyscy uczestnicy mogli z uśmiechem pokonać szlak wiodący na Małą Czantorię, wzajemnie sobie kibicując i motywując odpowiednimi hasłami. Po dotarciu na szczyt zorganizowano mały piknik, na którym można było podziwiać z góry piękne Beskidy. Po zejściu, w miejscu biwakowania rozpalono ognisko i upieczono kiełbaski. Ponadto Team Bozona po raz kolejny miał okazję do integracji z uczniami Szkoły Podstawowej z Jastrzębia Zdroju poprzez wspólne rozgrywki i zabawy. Nie zabrakło również naszego terapeuty - Bozona! Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapału, a organizatorom - naszym Pedagogom, Psychologom WIELKIE PODZIĘKOWANIA! Kolejny Rajd już w maju! Zapraszamy. 

     • Sukces Weroniki w konkursie ekologicznym!

      21 kwietnia odbył się XXV Miejski Konkurs Ekologiczny. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 8a: Weronika Palka oraz Ismena Wutke. Miło nam poinformować, że Weronika zajęła w tym konkursie 3 miejsce i tym samym znalazła się wśród uczniów miasta, którzy najlepiej znają się na ekologii, ochronie środowiska, stanie środowiska przyrodniczego i osobliwościach Wodzisławia Śląskiego. GRATULACJE!

     • Akcja #SprzątamyDlaPolski również w DZIESIĄTCE!

      W piątek, 21 kwietnia 2023 roku rusza V edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Akcja skierowana jest w szczególności do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych w każdym wieku oraz innych grup społecznych, także tych nieformalnych a główną ideą wydarzenia jest uczyć młodych odpowiedzialności poprzez nawyki. 

      Trudno sobie wyobrazic aby mogło nas zabraknąć w tak proekologicznym działaniu więc oczywiście UCZESTNICZYMY. Nasi najmłodsi już dzisiaj czyli w piątek, "uzbrojeni" w rękawiczki i torby, ruszają w teren aby sprzatać najbliższe otoczenie szkoły.  Relacja wkrótce.  

     • Szukamy talentów w "DZIESIĄTCE"!

      Zapraszamy chętnych uczniów klas 1-3 do zaprezentowania swoich talentów i pasji podczas szkolnego konkursu MAM TALENT! Śpiewasz? Tańczysz? Grasz na instrumencie? A może jesteś mistrzem w innej dziedzinie? Pokaż swój talent innym i zgarnij nagrody! Czekamy na Ciebie!!! Zgłoszenia przyjmują p. Paulina Burek oraz p. Natalia Kubica.

     • Szkolne Koło Wolontariatu w akcji!

      Wtorek 11 kwietnia był co prawda dniem wolny od zajęć edukacyjnych, ale uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Kole Wolontariatu pod opieką p. Szymiczek i p. Mendreli nie odpoczywali. Nasi wolontariusze wraz z organizatorkami akcji wielkanocnej zbiórki prezentów udali się na oddziały onkologii dziecięcej szpitali w Zabrzu i Chorzowie aby przekazać dzieciom wszystko to, co dzięki akcji udało się zgromadzić. Gry, pluszaki, słodycze trafiły do leczących się w szpitalach dzieci.  Dziękujemy wszystkim za każdą podarowaną rzecz, za każdy gest i poświęcony czas. Ogrom podziękowań należy się przede wszystkim członkom naszego Szkolnego Koła Wolontariatu oraz osobom o wielkich sercach z zewnątrz bez których nie udało by się tego zorganizować - DZIĘKUJEMY To cudowne mieć wokół taką armię serc wśród młodych ludzi!