• Pokazali swoje TALENTY!

      19 kwietnia w DZIESIĄTCE odbył się przegląd talentów i pasji uczniów zorganizowany w formule popularnego talent show - MAM TALENT. Przegląd ten miał na celu odkrywanie i promowanie różnorodnych talentów oraz pasji uczniów. Wszystko to w duchu hasła szkoły: “Edukacja przez Sztukę”. Uczestnicy przeglądu prezentowali różnorodne umiejętności, w tym śpiew, taniec, gimnastykę artystyczną, a także inne zdolności i pasje.

      Dzięki temu wydarzeniu, szkoła podkreśliła swoje zaangażowanie w rozwijanie nie tylko umiejętności "akademickich", ale także kreatywności i pasji uczniów. Wspierając i pokazując ich talenty, szkoła tworzy inspirujące środowisko, w którym każdy może się rozwijać i wyrażać siebie. Takie inicjatywy są nie tylko źródłem radości i rozrywki, ale także mają wpływ na ogólny rozwój uczniów. Badania pokazują, że uczestnictwo w działaniach artystycznych redukuje stres i zwiększa pozytywne emocje. Dzieci, które angażują się w sztukę, osiągają również lepsze wyniki na egzaminach. 

      Organizacja tego przeglądu ma inspirować uczniów do odkrywania swoich pasji i rozwijania swoich umiejętności. Warto wspierać takie inicjatywy, aby uczniowie mogli wyrazić siebie i czerpać radość z twórczości. Szkoła, jako miejsce edukacji, powinna stawiać na rozwijanie talentów i pasji swoich uczniów, a przegląd talentów jest doskonałą okazją do tego. Wszyscy startujący w przeglądzie uczniowie zaprezentowali się wspaniale! Szczególnie GRATULUJEMY wszystkim nagrodzonym!

      W kategorii klas 1-3:

      1 miejsce - Maja Kiepas

      2 miejsce - Natalia Wyciszczok

      3 miejsce - Antonina Iglikowska

      wyróżnienie - Aleksander Beta

      W kategorii klas 4-6:

      1 miejsce - Wiktoria Bujok

      W kategorii klas 7-8:

      1 miejsce - Marta Musik

      Zdobywcy pierwszych miejsc zmierzą się 20 maja w konkursie "Utalentowany Wodzisław" w WCK.

     • Eko-potyczki czyli o ekologii inaczej!

      Z okazji Dnia Ziemi nasi uczniowie zmagali się z zadaniami ,,Potyczek ekologicznych". Wykonywali je z ogromnym zaangażowaniem, przy dźwiękach piosenek dotyczących troski o planetę. Największą wiedzą oraz umiejętnościami wykazali się uczniowie klasy 8a Aleksander Adamczak, Anna Bojko oraz uczennica klasy 4a Magdalena Onyszkiewicz . Nagrodę otrzymał również uczeń klasy 6b Wojtek Walas za 1 miejsce w konkursie na filmik,, STOP - dla plastiku". Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy spróbowali swoich sił. Organizatorkami imprezy ekologicznej były Zuzanna Konsek oraz Izabela Pradelok.

     • Udany start biegaczy!

      W 15 już edycji imprezy biegowej "Błękitna Wstęga Balatonu" organizowanej przez MOSIR Wodzisław Śląski nasz uczeń Dawid Wajsman zajął 2 miejsce a Szymon Wiewióra przybiegł na metę jako 6. Naszym biegaczom serdecznie gratulujemy! BRAWO! 

      Błękitna Wstęga Balatonu to klasyczny cross w terenie leśnym organizowany rokrocznie przez MOSiR Wodzisław Śląski na terenie ośrodka rekreacyjnego "BALATON". Urozmaiceniem dla biegaczy jest ukształtowanie terenu z trasami wiodącymi przez malownicze ścieżki leśne, gdzie znajduje się wiele podbiegów oraz zbiegów. Trasa w głównej mierze biegnie ścieżkami szutrowymi oraz leśnymi duktami z fragmentem asfaltu.

     • Dzień Sztuki w DZIESIĄTCE!

      W dniu urodzin włoskiego renesansowego artysty - Leonardo da Vinci, a właściwie Leonardo di ser Piero da VinciLeonardo di ser Piero da Vinci i w ramach Miedzynarodowego Dnia Sztuki w naszej szkole odbyło się wiele inspirujących działań twórczych. Ustawiono na korytarzu ogromną kompozycję martwej natury, która była pretekstem do aktywności malarskiej i rysunkowej. Przy wejściu głównych odbył się wernisaż wystawy Oleksandry Dolia. Młodsze klasy tworzyły prace wspólną na dużym formacie, a klasa 2B malowała w rytmie muzyki granej na żywo

     • O utopcu Zefliku i nie tylko...

      W oststnich dniach marca "DZIESIĄTKĘ" odwiedziły przedstawicielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które spotkały zapoznały uczniów z gwarą śląską, czyli językiem dawnych mieszkańców naszego rodzinnego miasta i ziemi wodzisławskiej oraz potrawami, zwyczajami Świąt Wielkanocnych na ziemi wodzisławskiej. Uczniowie klas trzecich i szóstych spotkali się z panią Lucyną Szłapką, znawczynią i autorką książek pisanych gwarą śląską. W czasie spotkania pani Szłapka ciekawie opowiadała gwarą o zwyczajach i obrzędach Wielkanocnych mieszkańców oraz wodzisławskich legendach np. o wodzisławskim utopcu Zefliku, który mieszka w Wodzisławiu w rzece Leśnicy oraz przy dawnym młynie Uherka.

      Uczniowie klasy piątej w pracowni zajęć technicznych wspólnie z paniami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowywały potrawy wielkanocne np. sos tatarski, figurki wielkanocne. Umiejętność przyrządzania potraw śląskich, znajomość gwary śląskiej i zwyczajów wielkanocnych dawnych mieszkańców „małej ojczyzny” pozostaną w pamięci naszych uczniów.