• Efekty prac metodą projektu ZAPREZENTOWANE!

      Uczniowie klas VI zaprezentowali efekty swoich działań, które był prowadzone w II półroczu roku szkolnego metodą projektu. Prezentacja odbyła się w na korytarzach i holu głównym szkoły, tak by wszyscy uczniowie szkoły mieli okazję zapoznać się z pracami szóstoklasistów.  Ten typ prowadzenia zajęć, miał na celu rozwijanie kreatywności, umiejętności pracy zespołowej oraz zdolności problemowych uczniów. Uczestnicy mieli możliwość wyboru tematu projektu, który interesował ich najbardziej, i samodzielnie planowali, organizowali i realizowali swoje działania. Zajęcia obejmowały wiele dziedzin, w tym język polski, język angielski, nauki przyrodnicze, matematykę, sztukę i literaturę, informatykę, czy nawet muzykę.

      Uczniowie klasy 6a tworzyli prace pt. „Janusz Korczak w słowie”. Najpierw, w czasie lekcji języka polskiego, i historii poznawali życie i twórczość patrona naszej szkoły by później, spośród jego prac i tekstów, wybrać ciekawe i szczególnie ważne zdaniem uczniów sentencje dotyczące dzieci. Wybrane w ten sposób cytaty patrona szkoły szóstoklasiści przedstawili za pomocą różnych technik plastycznych i technicznych takich jak: string art, instalacja przestrzenna, technika malarska na płótnach, papieroplastyka inspirowana grą Minecraft,  oraz z wykorzystaniem technologii informatycznej - długopisów 3D czy platformy Minecraft edu.  Jedna z pracujących grup przygotowała animację komputerową prezentującą wnętrze naszej szkoły w stylu Minecraft oraz najważniejsze cytaty Janusza Korczaka z podkładem dźwiękowym - piosenką w wykonaniu zespołu Gawęda o Januszu Korczaku.  Uczniowie klasy VI B wybrali temat, „Co kraj to obyczaj”,  który realizowany był również na wielu przedmiotach - języku angielskim, geografii,  biologii czy matematyce. Uczniowie wspólnie przygotowywali podróż po wybranych krajach świata odkrywając ich zwyczaje, tradycje oraz kulturę. Poznawali: Francję, Hiszpanię, Portugalię, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone a także tak odległe i egzotyczne miejsca jak Meksyk, Kolumbię, Japonię, Chiny czy Senegal. Nie zabrakło oczywiście również Polski. Na geografii przygotowywali prezentacje multimedialne zawierające trasy podróży, najciekawsze miejsca danego kraju, na angielskim i informatyce ulotki o wyżej wymienionych krajach, na lekcjach plastyki powstały plakaty pokazujące różnorodność prezentowanych miejsc, a na technice przygotowywali rozmaite regionalne dania. Koszty podróży po świecie, pobyty w hotelach obliczali na lekcjach matematyki. Była to niezwykła przygoda, która miała także nauczyć nas tolerancji i otwartości wobec innych kultur. Pracując międzyprzedmiotowo nauczyliśmy się współpracy oraz odpowiedzialności.

     • Maja ZNOWU NA PODIUM!

      Bardzo dobre informacje dotarły do nas od Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego "Baszta" w Wodzisławiu Śląskim. Z nadesłanej do szkoły wiadomości dowiedzieliśmy się, że nasza uczennica Maja Głomska w zawodach sportowych o randze wojewódzkiej - Mistrzostwach Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych, osiągnęła wielki sukces. Nasza młoda szachistka, w zawodach rozgrywanych w Imielinie w dniach 9-11 czerwca 2023 roku, w najbardziej wymagającej kategorii szachowej, wywalczyła srebrny medal!! BRAWO MAJA!

     • Wyjechali na "wakacje" wszyscy nasi podopieczni...

      Kamera szkolnej TV Info News towarzyszyła naszym trzecioklasistom, którzy wczesnym rankiem, w sobotę 3 czerwca wyruszali na swój obóz naukowy. "Obozowicze", w dobrych nastrojach, wyposażeni w poduszki podróżnika, przytulanki, łopatki oraz inne niezbędne, nad polskim morzem, gadżety no i oczywiście pod opieką nauczycieli wyruszyli do ŁEBY. W trakcie pobytu oprócz zajęć i zabawy trzeba będzie zdać testy... samodzielnego ścielenia łóżka, obsłużenia się przy śniadaniu, obiedzie i kolacji a także zaśnięcia... bez Mamy czy Taty! JESTEŚMY PRZEKONANI ŻE DOSKONALE SOBIE PORADZĄ!  ŻYCZYMY UDANEGO OBOZU, pogody, uśmiechu i tylko pozytywnych wrażeń.        

     • Wytańczone...życzenia!

      Kamera naszej szkolnej TV"10" Info News zarejestrowała niecodzienne życzenia przygotowane przez młode tancerki "DZIESIĄTKI", a dedykowane WSZYSTKIM DZIECIOM.

     • Sukces Magdy w "MASCE"

      W odbywającym się w Wodzisławskim Centrum Kultury przeglądzie Twórczości Szkolnej w ramach wydarzenia "MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja" bardzo udanie zaprezentowała się Magda Onyszkiewicz - nasza uczennica z klasy III A. W kategorii solistów Magda  wyśpiewała sobie III miejsce. GRATULUJEMY MAGDZIE TALENTU i SUKCESU!

     • Paulina najlepsza w powiecie!

      ​​​​​​​Bardzo dobre wiadomości dotarły do nas z Rydułtów. Z ogromną radością informujemy, że w II edycji Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego nasz uczennica - Paulina Wróbel z klasy VIIID wykazała się najlepszą znajomością samego języka jak i realiów krajów niemieckojęzycznych i zajęła w nim I miejsce. Gratulujemy Paulinie sukcesu!​​​​​​​​​