• Biathloniści na medal w Pucharze Polski!

      04-06.02.2022 w Kościelisku odbyły się zawody Puchar Polski II w biathlonie, w których wystartowali uczniowie naszych klas sportowych 7d , oraz 8c. Pierwszego dnia rozegrany został bieg indywidualny na 6 km z trzema "wizytami" na strzelnicy, gdzie za każdy niecelny strzał dodawano 30 sekund kary do uzyskanego rezultatu. W kategorii młodziczek brązowy medal wywalczyła Kinga Tkocz, która bardzo dobrze strzelała, oraz zaprezentowała wysoką formę biegową. W kategorii młodzików młodszych świetnie spisali się chłopcy. Srebrny medal zdobył Aurelio Latuszewski, brąz przypadł Szymonowi Mika.

      Tuż za podium, bo na 4 miejscu uplasował się Piotr Zając a kolejne miejsca naszych zawodników to: 5 Dawid Wiewióra, 6 Radosław Zieliński, 9 pozycja należała do Aleksandera Kłosoka. W kategorii młodziczek młodszych najlepiej wypadła Małgorzata Ryszka zdobywając wysokie 5 miejsce, na 10 pozycji rywalizację zakończyła Kamila Grabiec. W młodziczkach 3 miejsce zdobyła Kinga Tkocz 8. Martyna Karbowniczyn, 16. Paulina Kądziela,17 Jagoda Glimasińska, 18 Nadia Tatarczuk.W drugim dniu rywalizacji przyszedł czas na biegi sprinterskie i tu też bardzo dobrze zaprezentowali się nasi sportowcy. Na dystansie 4,5 km z dwoma strzelaniami w kategorii młodzików młodszych zawodnicy UKS Strzał - uczniowie klas sportowych zdobyli całe podium! 1 miejsce zajął Piotr Zając, 2 miejsce dla Dawida Wiewióry, a na najniższym stopniu podium (3 miejsce) stanął Aurelio Latuszewski. Bardzo dobry występ zanotowali też 4 na mecie Mika Szymon, oraz 6 - Radosław Zieliński i 13 - Aleksander Kłosok. W młodziczkach młodszych fenomenalny bieg i bardzo wysokie - 4 miejsce zdobyła Ryszka Małgorzata,10 miejsce wywalczyła Kamila Grabiec W młodziczkach bardzo dobrze strzelała i biegła Kinga Tkocz zdobywając wysokie 5 miejsce, 8 Martyna Karbowniczyn,12 Jagoda Glimasińska,16 Paulina Kądziela,18 Nadia Tatarczuk. ZAWODNIKOM oraz trenerce - p. Edycie Zając GRATULUJEMY!

     • Praca Kacpra nagrodzona!

      Na stronie internetowej Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli z Wodzisławia Śląskiego ukazały się wyniki Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Zatrzymać smog” dla uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w tym konkursie uzyskał uczeń "DZIESIĄTKI" - Kacper Szopa. KACPROWI i opiekującej się naszym artystą p. Anecie Żok-Tomali GRATULUJEMY SUKCESU!

     • BEZPIECZNE FERIE!

      Do rozpoczęcia oczekiwanych ferii zimowych pozostało już tylko kilka dni. Przed udaniem się na zasłużony odpoczynek nasi najmłodsi uczniowie spotkali się z wodzisławskimi policjantami i strażakami aby nie tylko poznać sprzęt jakim posługują się w swojej pracy, ale przede wszystkim usłyszeć JAK SPĘDZIĆ FERIE BEZPIECZNIE!  

     • Kolejne podsumowanie akcji "Bądź człowiek nie cZŁOwiek"

      Okres Świąteczny i poświąteczny to czas, w którym ideę akcji ,,Bądź człowiek, nie cZŁOwiek” można było zrealizować w sposób szczególny. Jak powiedział Blaise Pascal: ,,Dobre słowa i gesty nie kosztują dużo, choć czynią wiele dobrego”, dlatego dawanie świątecznych upominków, wspólne wykonywanie dekoracji świątecznych, tworzenie łańcucha życzliwości, wspólne rozmowy przy stole, składanie sobie życzliwych życzeń to znakomite przykłady czynienia dobra, a tym samym przeciwstawiania się negatywnym postawom przejawiającym się w stosowaniu mowy nienawiści. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

     • Wraca nauczanie zdalne!

      Na podstawie decyzji Ministra Edukacji i Nauki (brak jeszcze stosownego rozporządzenia) ogłoszonej wczoraj, na konferencji prasowej informuję, że od czwartku 27.01.2022 r do 13.02.2022 r. (do rozpoczęcia ferii zimowych) WSZYSCY uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Janusza Korczaka przechodzą na SYSTEM NAUKI ZDALNEJ z wykorzystaniem platform MS TEAM oraz LIBRUS. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem lekcji oraz harmonogramem zajęć wprowadzonym do kalendarza platformy MS TEAMS. 

     • Akcja "Bądź człowiek nie cZŁOwiek" trwa!

      Kolejna już odsłona akcji "Badź człowiek nie cZŁOwiek" w "DZIESIĄTCE". Tym razem do udziału zaangażowaliśmy uczniów klas III. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o hejcie - przedstawialiśmy uczniom przykłady mowy nienawiści w grach i w sieci, a także uświadomialiśmy jak groźne są tego konsekwencje. Ważnym elementem zajęć było udzielanie wskazówek jak radzić sobie w przypadku, gdy ktoś staje się ofiarą hejtu. Dzieci mogły podzielić się również swoimi doświadczeniami. Efektem zajęć jest też clip dotyczący zjawiska hejtu i zapewnienie uczniów: Od teraz gramy po koleżeńsku!

     • Kamila znowu z sukcesem!

      Miło nam poinformować, że nasza uczennica Kamila Onyszkiewicz z klasy VIII kolejny raz udanie wystartowała w konkursie wiedzy. Tym razem Kamila bardzo dobrze zaprezentowała się w XVI edycji Międzynarodowego Konkursu  Informatycznego "Bóbr". Nasza uczennica, na 120 możliwych do zdobycia w konkursie punktów, zdobyła ich 113,75  zajmując tym samym w kategorii Junior (uczniowie klas VII-VIII)         I miejsce.  GRATULACJE DLA KAMILI

      Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Bóbr powstał na Litwie w 2004 roku, natomiast do Polski zawitał w 2006 roku. Zadania konkursowe tworzone i wybierane są podczas zjazdów, w których udział biorą przedstawiciele wszystkich krajów biorących udział w konkursie. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Konkurs Bóbr przyczynia się również do wyrównania szans uczniów, którzy mają dostęp do komputera lub go nie mają oraz do stworzenia okazji do wymiany doświadczeń i wiedzy między uczniami i nauczycielami z różnych szkół z całego świata.

     • Zmian ciąg dalszy...

      Końcówka roku kalendarzowego 2021 przyniosła kolejny "lifting" wizerunku "Dziesiątki". Dwuletnie starania o usunięcie nie grzeszących urodą, ale przede wszystkim niebezpiecznych oszklonych witryn i drzwi stalowych naszej jadalni i świetlicy oraz sali gimnastycznej wreszcie zostały uwieńczone sukcesem. Dzięki przychylności i pomocy finansowej jaką uzyskaliśmy od Rady Dzielnicy "Trzy Wzgórza" poprzedniej i obecnej kadencji udało się zamontować nowe, tym razem bezpieczne, witryny i drzwi. Dziękujemy zarządom oraz członkom obecnej i poprzedniej kadencji Rady Dzielnicy "Trzy Wzgórza" za zrozumienie i okazaną pomoc przy realizacji przedsięwzięcia.

     • ...krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku IDĄ ŚWIĘTA!

      Niech magia Świąt Bożego Narodzenia wypełni ciepłem i dobrocią wszystkie dni i przyniesie radość, pokój i wzajemną życzliwość. Niechaj te ŚWIĘTA staną się źródłem wzmacniania ducha, który pomoże spełnić wszystkie, nawet te  najskrytsze i najśmielsze marzenia! Żyjcie w zgodzie ze sobą i bliskimi, ale przede wszystkim ŻYJCIE W ZDROWIU i SZCZĘŚCIU!. Radosnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim naszym uczniom, ich rodzinom, wszystkim pracownikom szkoły i ich najbliższym. Życzenia te kierujemy również do naszych absolwentów, do byłych pracowników szkoły, a także wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób są, bądź byli związani z „Dziesiątką” Oprócz życzeń przynosimy w prezencie drugą już edycję KONCRTU KOLĘDOWEGO!  Zapraszamy do obejrzenia i raz jeszcze życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA! 

     • Amelia w finale wojewódzkim konkursu z biologii!

      Po bardzo dobrych informacjach jakie napłynęły do DZIESIĄTKI po II etapach konkursów z geografii i matematyki nadeszła kolejna - tym razem cieszymy się z sukcesu Amelii Józefiak z klasy VIIIC. Ciężka i wytrwała "praca" Amelii pod okiem p. Zuzanny Konsek zaowocowała sukcesem w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii i awansem uczennicy do finału wojewódzkiego. Gratulujemy zarówno Amelii jak i p. Zuzannie, tradycyjnie trzymamy kciuki i ŻYCZYMY POWODZENIA W FINALE!

     • "EMPIRIUSZ" w DZIESIĄTCE!

      No i stało się! Przed Świętami dotarł do szkoły kolejny nowoczesny sprzęt. Tym razem, korzystając ze środków  programu MEiN „Laboratoria przyszłości” Dziesiątka jako druga szkoła miejska wzbogaciła się o wirtualną pracownię chemiczną EMPIRIUSZ. System ten to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny, bezpieczny i ekonomiczny sposób realizować podstawę programową nauczania chemii, a w przyszłości także fizyki w szkołach podstawowych. System składa się z  wydajnego komputera z oprogramowaniem, gogli VR z kontrolerami ruchu, nowoczesnego monitora typu Flip oraz projektora multimedialnego i umożliwia przeprowadzenie w wirtualnej przestrzeni 26 różnych doświadczeń chemicznych z zakresu podstawy programowej szkoły podstawowej.

      System zawiera też scenariusze lekcji dla nauczyciela oraz karty laboratoryjne z instrukcjami i zadaniami dla uczniów pomagającymi sprawnie przeprowadzić doświadczenia. Zaletą tak prowadzonych zajęć jest fakt, że oprócz atrakcyjności formy, eksperymenty są całkowicie bezpieczne, także dla uczniów z alergiami i astmą, bo uczniowie nie mają kontaktu z chemikaliami, a także nie ma problemu sprzątania pracowni ani magazynowania czy utylizacji środków chemicznych. Zajęcia z wykorzystaniem EMPIRIUSZA polegają na prowadzeniu doświadczeń w wirtualnej przestrzeni laboratorium przez wybranego ucznia czy nauczyciela wyposażonego w gogle VR i kontrolery ruchu z jednoczesną projekcją tego doświadczenia na ekranie poprzez projektor multimedialny. Wdrożenie systemu w szkole już trwa. Pani Izabela Pawłowską przeszła już stosowne szkolenie a przed nami jeszcze konieczność remontu pracowni chemicznej (remont instalacji elektrycznej, wymiana mebli laboratoryjnych, montaż monitora Flip oraz projektora multimedialnego, malowanie sali). Ogrom prac przed nami ale naszą ambicją będzie uruchomienie pracowni po feriach.

     • Kamila w kolejnym finale konkursu wojewódzkiego!

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza uczennica - Kamila Onyszkiewicz z klasy VIII A właśnie awansowała do kolejnego finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Po sukcesie w konkursie matematycznym tym razem Kamila osiągnęła sukces w konkursie z geografii. Kamili oraz przygotowującej Ją do konkursu p. Izabeli Pradelok SERDECZNIE GRATULUJEMY i oczywiście trzymamy kciuki za powodzenie w konkursie finałowym. BRAWO!!

     • W konkursie "Bądź człowiek nie cZŁOwiek" całe "podium" dla NAS!

      Poznaliśmy laureatów miejskiego konkursu artystycznego organizowanego w ramach trwającej w Wodzisławiu Śląskim kampanii „Bądź człowiek nie cZŁOwiek”, której celem jest zwrócenie uwagi między innymi na obecny w przestrzeni publicznej hejt oraz używanie mowy nienawiści. Do konkursu zgłosić można było prace odnoszące się do hasła i przesłania akcji wykonane dowolną techniką. Jako szkoła partnerska akcji oczywiście nie mogliśmy nie wziąć w niej udziału a wyniki konkursu przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Pierwsze trzy miejsca oraz wyróżnienie przypadły w udziale uczennicom i uczniom DZIESIĄTKI.

      Najlepiej oceniona została praca Kacpra Szopy, miejsce drugie przypadło Natalii Durak a trzecią pracą w konkursie okazało się być dzieło wspólne Kingi Niemiec, Natalii Suchan i Julia Krzywodajć. Wyróżnienie w tym konkursie przypadło kolejnej naszej uczennicy - Ismenie Wutke. Naszym artystom pracującym pod okiem p. Anety Żok Tomali SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za włączenie się w akcję oraz GRATULUJEMY SUKCESU!

     • Pierwsza w mieście Wirtualna Gazetka Szkolna ruszyła!

      Okres Świąteczny to czas prezentów również w naszej szkole. Na początku grudnia w rolę Mikołaja wcielił się instalator firmy REWERS z Gdańska, który zamontował w DZIESIĄTCE PIERWSZĄ W SZKOŁACH MIEJSKICH Wirtualną Gazetkę Szkolną. Nasz system składa się z trzech, niezależnie działających monitorów, na których wyświetlane mogą być wszelkiego typu informacje w postaci prezentacji, slajdów, ogłoszeń czy krótkich filmów. Wirtualna gazetka jest nie tylko narzędziem ułatwiającym komunikację w szkole, ale jest też kolejnym etapem w procesie cyfryzacji pracy szkoły.

     • Kamila w III etapie Wojewódzkiego Konkursu z matematyki!

      Na platformie internetowej Śląskiego Kuratorium Oświaty ukazały się wyniki II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki. Bardzo miło nam poinformować, że w gronie uczniów, którzy awansowali do III etapu znalazła się nasza uczennica - Kamila Onyszkiewicz z VIII A. Oznacza to że Kamila, przygotowująca się do konkursu pod okiem p. Hanny Gadaj, została finalistką tej prestizowej "imprezy" i walczyć będzie o tytuł laureatki. Warto też dodać, że Kamila ma już w swoim dorobku tytuł Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografi uzyskany w ubegłym roku szkolnym. SERDECZNIE GRATULUJEMY zarówno Kamili jak i p. Hannie i życzymy POWODZENIA W FINALE!!.     

    • Kamila w III etapie Wojewódzkiego Konkursu z matematyki!
     • Wychowanie przez sztukę...

      W dniu 29 listopada bieżącego roku uczniowie najmłodszych klas "Dziesiątki" odwiedzili Bielsko-Białą a dokładniej mieszczący się w tym mieście teatr "Banialuka". Po wizycie w teatrze Ateneum to już drugi taki wyjazd organizowany w ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej "Wychowanie przez sztukę", w której prowadzący zajęcia artystyczne nauczyciele oraz wychowawcy klas starają się włączyć dzieci do szeroko pojętej aktywności artystycznej oraz uczestnictwa w kulturze.

     • "Bądź Człowiek nie cZŁOwiek" w "Dziesiątce"

      Z początkiem roku szkolnego nasza szkoła stała się partnerem kampanii wodzisławskiego magistratu ,,Bądź człowiek, nie cZŁOwiek’’. Przypomnijmy - akcja ma na celu zwalczanie mowy nienawiści oraz zwrócenie uwagi na jej powszechność i powagę. Minął już ponad miesiąc od naszego „wejścia” w akcję więc nadszedł czas na pierwsze podsumowanie i sprawozdanie z tego co już w ramach akcji udało się nam zrobić.

      Włączając się do akcji, w pierwszej kolejności przeprowadziliśmy ankiety wśród uczniów klas 7 i 8 w celu poznania skali zjawiska hejtu i cyberprzemocy. Dane nie napawały optymizmem. Jak się okazało, w przeprowadzonym badaniu ponad połowa ankietowanych przyznała, że co najmniej raz stała się ofiarą przemocy w sieci. Wśród najczęściej wybieranych form tego zjawiska znalazły się: wulgaryzmy, poniżanie, ośmieszanie, rozsyłanie kompromitujących materiałów, zastraszanie czy szantaż. Jak wskazują respondenci, sprawcami tych czynów są zwykle osoby nieznajome, przypadkowo poznane w sieci, jednakże wiele osób wskazało jako sprawców swoich rówieśników czy kolegów i koleżanki z klasy czy szkoły. W związku z powyższym oraz faktem, że niepokojące sygnały docierały też do nas ze strony rodziców naszych uczniów wychowawcy klas, pedagog    i psycholog szkoły jako zadanie na najbliższe tygodnie przyjęli uruchomienie działań profilaktycznych i informacyjnych dotyczących zjawiska mowy nienawiści i hejtu oraz. Celem podjętych działań było ukazywanie negatywnych skutków zjawiska, pokazywanie jak bardzo „złe” słowa mogą być krzywdzące i druzgocące dla osób nimi dotkniętych. Podjęliśmy te działania, mając nadzieję, że hasło akcji zakorzeni się w świadomości dorastającej młodzieży na całe życie, a nie tylko na czas prowadzonej kampanii i spowoduje i zmusi do refleksji.

      Do podjętych działań włączyliśmy rodziców uczniów z klas szczególnie dotkniętych zjawiskami hejtu i cyberprzemocy organizując cykl spotkań w celu uświadomienia wagi problemu. Przeprowadzone zostały spotkania specjalistów: psychologa i pedagoga szkolnego z rodzicami uczniów wybranych klas. Podczas spotkania omówione zostały problem przemocy rówieśniczej, ze szczególnym uwzględnieniem rozpowszechnionego w ostatnim czasie zjawiska cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. Podane zostały przykłady zachowań przemocowych, poinformowano również o podjętych działaniach profilaktycznych. Zaproponowano rodzicom formy zapobiegania zachowaniom przemocowym, które mogą wykorzystać w stosunku do swoich dzieci. Podkreślona została także waga właściwej relacji: rodzic-dziecko jako elementu kluczowego w wychowaniu młodego pokolenia.

      Wychowawcy klas 4-8 przeprowadzili godziny wychowawcze, w trakcie których omawiali przyczyn powstawania mowy nienawiści oraz pokazywali sposoby na jej powstrzymanie.

      Wychowawcy przeprowadzali klasowe dyskusje na temat wypowiadanych słów, wzajemnych zachowań oraz tego, jak w łatwy sposób skrzywdzić drugiego człowieka. Podsumowaniem dyskusji było wspólne przygotowanie plakatów promujących akcję ,,Bądź człowiek, nie cZŁOwiek”, które oprócz tego że zaprezentowane są na szkolnych korytarzach, to wezmą także udział w konkursie ogłoszonym z okazji akcji przez Urząd Miasta Wodzisławia Śl.

      ,,Dzień postaci z bajek”

      W klasach młodszych okazją do wejścia w akcję był ,,Dzień postaci z bajek”. Uczniowie przebierali się za znane z bajek postacie, które wyrażały dobro. Zadaniem utożsamiających się z wybranymi bohaterami uczniów było przybliżenie rówieśnikom „swojej” bajkowej postaci – opisanie jej wyglądu, historii, ale przede wszystkim podkreślenie jej zalet, pozytywnych cech charakteru i osobowości, wyjaśnienie, dlaczego dany bohater może służyć za przykład do naśladowania.

      ,,Życzliwa kartka”

      Sposobem na poprawę wzajemnych relacji uczniowskich była kolejna, podjęta przez uczniów i nauczycieli „Dziesiątki” akcja „Życzliwa kartka”, w ramach której uczniowie pisali na kartkach życzliwe pozdrowienia dla swoich kolegów i koleżanek. Takie życzliwe kartki trafiały, za pośrednictwem szkolnych „listonoszy”, w ręce adresatów, sprawiając im dużo radości. W rolę szkolnych „listonoszy” wcielili się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy odpowiadali za organizację tego przedsięwzięcia.

      Spotkania w poszczególnych klasach w ramach kampanii informacyjnej ,,Człowiek nie cZŁOwiek”, prowadzone przez pedagoga i psychologa szkolnego we współpracy z Dzielnicowymi KPP Wodzisław Śląski

      Aby wzmocnić oddziaływanie akcji do współpracy zaprosiliśmy „naszych” dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Spotkania odbyły się do tej pory w wybranych klasach 7 i 8. Podczas nich omówiona została tematyka hejtu, jak i cyberprzemocy. Uczestnikom starano się uświadomić problem niebezpiecznych skutków upokorzenia drugiej osoby. Poruszono sprawę odpowiedzialności karnej związanej ze świadomym i nieświadomym stosowaniem cyberprzemocy, nawiązano do autentycznych zdarzeń w celu uświadomienia młodzieży istniejącego problemu, jak również zilustrowano za pomocą filmików oraz prezentacji prawdziwy obraz omawianego zjawiska.

      Oczywiście to jeszcze nie koniec. Na kolejne tygodnie i miesiące przygotowujemy kolejne akcje i działania - między innymi w ramach naszej kampanii „Życzliwa DZIESIĄTKA” - w których z całą pewnością znajdzie się profilaktyka cyberprzemocy, agresji słownej i hejtu oraz kształtowanie pozytywnych relacji rówieśniczych oraz nawyków życzliwości, grzeczności koleżeństwa wśród naszych uczniów. 

     • DZIESIĄTKA do... HYMNU!

      Jak co roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie DZIESIĄTKI wzięli udział we wspólnym odśpiewaniu naszego Hymnu narodowego. Ze względów bezpieczeństwa tym razem we wspólnym śpiewie nie wzięli udziału wszyscy nasi uczniowie ale i tak reprezentacja było liczna. Punktualnie o godzinie 11:11 w dniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości podobnie jak inni uczniowie z 21 tysięcy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całym kraju odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

     • Premiera w teatrze lalek!

      Nasi najmłodsi artyści pracujący pod okiem p. Blanki Chocyk zaprezentowali swoją pierwszą sztukę w tetrze lalek. W swoim premierowym występie zinterpretowali dzieło muzyczne Edvarda Griega "W grocie Króla Gór" skomponowane do sztuki Henrika Ibsena "Peer Gynt".  Spektakl opowiada historię, uwięzionej  przez złego Króla Gór, Księżniczki pilnowanej przez złe i złośliwe trolle. Na ratunek Księżniczce rusza dzielny jak zawsze Książe, który uwalnia nieszczęsną, zamienia trolle w skały i wszystko kończy się tradycyjnym w bajkach happy end'em. Zespół aktorski tworzą uczennice klas II - Magda Onyszkiewicz, Iza Bańczyk, Jagoda Jęczmionka, Arleta Kierc, Liliana Krzyżanowska, Wiktoria Wolny, Wiktoria Winisławska. Lalki wykorzystane w spektaklu zostały  przygotowane przez samych aktorów  z niewielką tylko pomocą opiekuna - p. Blanki Chocyk.    

      Muzyczny podkład sztuki to jak pisaliśmy wcześniej dzieło muzyczne Edvarda Griega "W grocie Króla Gór" w którym początek utworu, imitujący ostrożne kroki człowieka, grany jest na fagocie. Gdy rozpoczyna się pogoń, dołączają się kolejne instrumenty, grając coraz szybciej i głośniej. Utwór kończy się gwałtownym uderzeniem.

     • "Niebieskie migdały" na gościnnych występach!

      5 listopada przypadało jedno z najsympatyczniejszych świąt - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji nasz szkolny teatr Niebieskie migdały zaproszony został na gościnne występy do Szkoły Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śl. Dzięki zaproszeniu uczniowie młodszych klas tamtejszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w przedstawieniu o Kopciuszku. Dzieci z zachwytem wpatrywały się w poczynania naszych aktorów i z uwagą chłonęły każde słowo. Brawa, jakie na koniec spektaklu otrzymali aktorzy teatru "Niebieskie migdały", świadczyły, że widzowie docenili kunszt artystów. Gratulujemy artystom oraz pracującej z grupą p. Blance Chocyk.