W związku z obchodami ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI ŻYCZLIWA ”10” uruchomiła „Szkolną skrzynkę życzeń i pozdrowień”, do której uczniowie mogli wrzucać karteczki z pozdrowieniami dla kolegów, koleżanek, nauczycieli i pracowników szkoły. W piątek szkolna poczta dostarczy je adresatom. Przesłanie akcji było proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Akcja miała na celu uzmysłowić naszym uczniom, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką, bo przecież ŻYCZLIWOŚĆ PODZIELONA TO ŻYCZLIWOŚĆ PODWOJONA!
W ramach obchodów ogłoszony został KONKURS na najlepsze zdjęcie pt. „Życzliwość w kadrze”. Uczestnicy mogli zgłosić do Konkursu wyłącznie fotografie własnego autorstwa, do których posiadają pełnię praw autorskich. O wynikach konkursu z całą pewnością poinformujemy w kolejnych aktualnościach.
Światowy Dzień Życzliwości (World Hello Day) został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie braci Briana i Michaela McCormacka do pokoju w odpowiedzi na wojnę „Jom Kippur” między Izraelem a Egiptem. Konflikt był dość poważny, zginęło tysiące żołnierzy i niewinnych cywilów, więc wielu ludzi zaczęło się obawiać, że dojdzie do kolejnej wielkiej wojny. Pomysł braci zyskał wielu zwolenników, dziś World Hello Day obchodzone jest w ponad 180 krajach, zaś Polska do zabawy przyłączyła się w 2006 roku. Wrocław był pierwszym miastem, które zapoczątkowało celebrację Światowego Dnia Życzliwości. Głównym celem Dnia jest zachęcanie do czynienia dobrych uczynków oraz promowanie życzliwości, jak najlepszej formy kontaktu międzyludzkiego. Najważniejszym elementem World Hello Day jest jednak wymóg, aby uczestnicy powitali 21 listopada co najmniej 10 osób. Mogą to być krewni i przyjaciele, choć najlepiej witać się z nieznajomymi. W jaki sposób można świętować ten Dzień? Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach, jak choćby pamięć o bliskich osobach oraz troska o siebie i innych. Zawsze warto być życzliwym, bowiem proste gesty, zwykłe miłe słowo mogą odmienić czyjś dzień. Niewymuszona uprzejmość czasami może zdziałać więcej niż wielki, ale nieszczery gest.