• Raport z "placu budowy".

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Remont boiska trwa! .

            Ekipa remontująca nasze boisko wielofunkcyjne dotrzymuje składanych obietnic. Remont trwa pełną parą i wszystko wskazuje na to, że zostanie ukończony przed terminem. Zamontowany został już piłkochwyt, usunięte zostały zniszczone fragmenty nawierzchni starego boiska oraz uzupełnione  wyrwy i ubytki.  Teraz trwają prace przygotowawcze do natrysku nowej nawierzchni, po którym przyjdzie kolej na malowanie linii boisk do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej.      

        • Raport z "placu budowy".
          • Sukces w konkursie plastycznym!

            Wydawnictwo Media Rodzina było organizatorem konkursu plastycznego pod tytułem KOSMOS. W konkursie tym wystartowała z sukcesem nasza uczennica - Marta Musik z klasy IIIB. Miło nam poinformować, że Marta została LAUREATKĄ tego konkursu. Artystce gratulujemy sukcesu. BRAWO MARTYNA!

          • Zostań Pomocnikiem Ziemi!

            Mimo trwającej pandemii społeczność „Dziesiątki” nie rezygnuje z obchodów ważnych dla Świata dni. Nie inaczej jest i tym razem. 22 kwietnia w światowym kalendarzu mamy Dzień Ziemi - to symboliczna data i międzynarodowe święto, które pierwszy raz w  historii odbyło się 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. 20 lat później zorganizowano pierwszy Międzynarodowy Dzień Ziemi.  Dzień ten przypomina nam o tym, że walka o dobro naszej planety wciąż trwa i każdy z nas może przyłączyć się do niej.  Dlatego Dzień Ziemi powinien trwać przez cały rok, bo w trakcie 365 dni (w tym roku nawet 366 - rok przestępny) mamy szansę zrobić coś dobrego dla siebie i Ziemi. W 2020 roku z racji światowej pandemii koronawirusa, obchody tego święta całkowicie musiały się przenieść do świata online. Choć tegoroczny Dzień Ziemi będzie cyfrowy, cel pozostaje ten sam: zmobilizować świat do walki o zmianę klimatu, aby działalność człowieka nie przyczyniała się do pogorszenia stanu środowiska naturalnego.

            Elementem obchodów święta w naszej szkole jest „gra” online pod tytułem „Chora planeta” Nasze nauczycielki - p. Zuzanna Konsek, p. Izabela Pradelok oraz p. Hanna Gadaj zapraszają do uczestnictwa. Osoby, które rozwiążą wszystkie zadania otrzymają certyfikat Pomocnika Ziemi oraz…. więcej po rozwiązaniu zadań. 

            Link do gry: 

        • Zostań Pomocnikiem Ziemi!
          • Podziel się swoją codziennością...

            "Jak spędzasz czas w okresie kwarantanny? Podziel się swoją codziennością.Bądź inspiracją dla rówieśników." To wyzwanie, które zostało postawione przed uczniami "Dziesiątki". Jako pierwsza podjęła je Alicja Strączek z klasy 7a Wielki szacunek dla Ali. Jej odwaga, kreatywność a zarazem determinacja zasługują na uznanie. Ala nie tylko udowodniła, że można rozwijać swoje pasje pozostając w domu, ale pokazała, jak pięknie potrafi pracować z kamerą. Wielkie brawa! Film można zobaczyć na naszym szkolnym kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=5JBVU6hz7Ps

          • Matematyka i Wielkanoc - da się!

            Przed Świętami Wielkanocnymi nasza nauczycielka matematyki - p. Hania zaprosiła swoich uczniów do zabawy matematyką. Ideą było połączenie w sposób kreatywny matematyki z Wielkanocą. Korzystając z możliwości techniki origami uczniowie mieli wykonać jedno z trzech zaproponowanych zadań: ułożenie świątecznego wzoru z Jajka Kolumba, wykonanie techniką origami zajączka wielkanocnego, wykonanie jajka świątecznego techniką matematycznego origami. Efekty swoich prac uczniowie udokumentowali fotograficznie.        

            Co wiemy o origami?  Sztuka orgiami znana jest od dawien dawna. Narodziła się około roku 700 w Chinach, ale rozwinęła się w Japonii, przez co kojarzona jest właśnie z krajem kwitnącej wiśni. Początkowo z origami tworzono dekoracje na ceremonie religijne, jednak po opanowaniu przez Japończyków technik wytwarzania papieru, nastąpiło przemianowanie na sztukę świecką, związaną z przyjemnością i zabawą. Obserwowano naturę, a następnie starano się odzwierciedlać tę rzeczywistość. We współczesnej Japonii origami jest jednym z elementów wychowania dzieci. Warto pamiętać, iż ta japońska sztuka nie cechuje się tylko walorami estetycznymi, ale także ma ciekawą stronę matematyczną. Zapewne prekursorzy nie przewidzieli zastosowania origami w tej dziedzinie nauki, jednak rozwój cywilizacji i zainteresowań społeczeństwa spowodował właśnie zmianę postrzegania origami. Składanie papieru staje się okazją, by w sposób empiryczny, ciekawy i zabawny poznawać tajniki Królowej Nauk. Z kwadratowego bądź prostokątnego arkusza papieru dość łatwo można otrzymać trójkąty foremne, kwadraty, sześciokąty, ośmiokąty. Zawodowcy idą nawet o krok dalej, od pięciokąta foremnego, poprzez kolejne wielościany i tak odkrywają świat brył platońskich. 

          • ZERO WASTE czyli...życie bezodpadowe.

            W trudnych czasach kwarantanny i "szalejącego" koronawirusa uczniowie „Dziesiątki” nie zapominają o ekologii. Impulsem do działania stały się nadchodzące Święta Wielkanocne. Uczniowie klas I-III oraz IV - VIII, stosując zasadę ZERO WASTE (zero odpadów), postanowili przygotować ozdoby świąteczne wykorzystując do tego celu surowce wtórne, odpady i zużyte opakowania. W ruch poszły słoiki, sznurki, rolki po papierze toaletowym, wytłoczki po jajkach i tym podobne „materiały”, które w rękach kreatywnych uczniów naszej szkoły, i w połączeniu z barwionymi naturalnymi barwnikami np. z łusek cebuli, soku z buraka czy czerwonej kapusty jajkami szybko stały się niebanalnymi, pięknymi ozdobami. Przyjemne z pożytecznym! Brawo!​​​​​​​​​​​​​​

          • Wiosna na parapecie.

            Z okazji pierwszego Dnia Wiosny - 21 marca cała społeczność szkolna dostała zaproszenie do wzięcia udziału w akcji „Wiosna na parapecie”. Wyzwaniem było stworzenie wiosennego ogródka warzywnego lub kwiatowego. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. 

            Ze względu na czas kwarantanny, bez wychodzenia z domu, uczniowie zakładali hodowle roślin np. z nasion i cebulek . Po około dwóch tygodniach poczuliśmy zapach wiosny, oglądając efekty ich pracy. W donicach rosła cebula, szczypiorek, rzeżucha, rzodkiewka, pietruszka. U niektórych kwitły bratki, kiełkowały nasiona fasoli, wyrastały rośliny pomidorów i inne. Akcja przerosła nasze oczekiwania, gdyż ilość nadesłanych zdjęć z prowadzonych hodowli była ogromna. Na podstawie większości z nich został wykonany filmik, na którym można oglądać, co hodowali nasi milusińscy.

          • E-szkoła na YouTube!

            16 marca ruszyły zajęcia Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Inicjatywa powstała w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i jest realizowana pod patronatem marszałka województwa Kujawsko-Pomorskiego - pana Piotra Całbeckiego. Zajęcia nadawane są równocześnie w dwóch studiach w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.