• CAŁE PODIUM NASZE!

      W listopadzie miasto Wodzisław Śląski rozpoczęło kampanię informacyjną „Świeć przykładem. Przełącz się na oszczędzania”, która jest odpowiedzią na kryzys energetyczny, co prowadzi do coraz wyższych kosztów prądu. Wodzisławski magistrat zorganizował konkurs na interpretację kampanijnego hasła, który ma zwiększyć świadomość mieszkańców na temat praktycznego wykorzystywania prądu i racjonalnego gospodarowania energią cieplną i elektryczną w swoich domach, miejscach pracy inauki. Wyniki konkursu ogłoszone tuż przed rozpoczęciem ferii były dla nas wielce radosne - CAŁE PODIUM zajęli uczniowie "DZIESIĄTKI". 

      W konkursie przyznano trzy nagrody i dwa wyróżnienia. Zwycięzcami konkursu zostało trzech uczniów naszej szkoły. I miejsce zajęła uczennica klsy 8a Marysia, która przygotowała techniką komputerową niezwykle interesującą prezentację multimedialną na zadany temat. II miejsce zajęła Wiktoria - uczennica klasy 6a, a miejsce III -  Aleksandra, uczennica klasy 4a, które wykonały bardzo ciekawe, pomysłowe prace plastyczne, przedstawiające przesłanie kampanii. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie zaangażowania w sprawy ekologii.

     • Drużyna "BOZONA" już wypoczywa!

      W niedzielę 22 stycznia bieżącego roku "Drużyna Bozona" rozpoczęła zimowisko u podnóża naszych Tatr, a dokładnie w PORONINIE. Uczniowie, korzystając z bajecznie zimowej aury, zdążyli się już zintegrować, "zaliczyć" okoliczne górki, zwiedzić Krupówki oraz przejść Dolinę Strążyska! Od jutra kolonistów czekają dalsze atrakcje.

     • Długopisy 3D w dłoń!

      Nasi uczniowie mają okazję na zajęciach techniki wykorzystywać kolejne nowoczesne narzędzie druku 3D. Po drukarce 3D  przyszła kolej na poznanie zasad pracy z wykorzystaniem długopisu 3D. Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że długopis 3D to zminiaturyzowana trójwymiarowa drukarka, która mieści się w dłoni. To urządzenie, podobnie jak drukarka 3D, również zasilane jest nitkami filamentów produkowanych na bazie termoplastików, a jego sercem jest wydajna głowica, przy pomocy której, tak jak tradycyjnym długopisem uczniowie "piszą" trójwymiarowe przedmioty.

      Wykorzystywanie nowoczesnych technologii druku 3D możliwe jest dzięki udziałowi szkoły w rządowym programie "Laboratoria Przyszłości" i zakupionym w ramach tego programu urządzeniom - drukarki 3D oraz długopisów 3D. #LaboratoriaPrzyszłościi #LaboratoriaPrzyszlosci  

     • Noworoczny Koncert Świąteczny!!

      Gorąca i z ogromną przyjemnością zapraszamy na Noworoczny Koncert Świąteczny, który odbędzie się w najbliższy czwartek - 12 stycznia o godzinie 17:00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 10. W trakcie koncertu, w Świątecznym repertuarze, na naszej „scenie” zaprezentują się uczniowie i nauczyciele „Dziesiątki”. Koncert jest kontynuacją nasze szkolnej tradycji ale tym razem będziemy mieli przyjemność wystąpić przed Państwem w formule „LIVE”. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

     • Program "Kształtowanie Przestrzeni" w "Dziesiątce"!

      Jeszcze w starym roku kalendarzowym uczniowie wybranych klas Dziesiątki, dzięki zaangażowaniu naszej plastyczki - p. Anety, zakończyli pierwszy cyklu zajęć prowadzonych przez Architektów-Edukatorów w ramach programu „Kształtowanie Przestrzeni”.  Program, realizowany pod patronatem Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenia Architektów Polskich i firmy Fakro, skierowany do młodzieży szkół podstawowych, ponadpodstawowych i innych placówek, takich jak domy kultury czy świetlice wiejskie, zakłada uświadomienie młodzieży ich wpływu na przestrzeń, w której na co dzień funkcjonują.

      Program ten powstał po to, by kształtować świadome społeczeństwo: ludzi, którzy zgłaszają wartościowe projekty do budżetu obywatelskiego i potrafią zadbać o estetyczne szyldy swoich miejsc pracy; umieją czytać plan miejscowy i zadbać o ergonomię w mieszkaniu; doceniają lokalny koloryt swoich miast i są otwarci na nowoczesne rozwiązania architektoniczne; są częścią społeczeństwa obywatelskiego i nie boją się mieć indywidualnego podejścia do najbliższej przestrzeni; czują dumę płynącą z tożsamości lokalnej i bez kompleksów poruszają się poznając nowe rejony; są odpowiedzialni za swoje miejsce na ziemi. 

      W trakcie dyskusji, prezentacji i ćwiczeń warsztatowych edukatorzy pomagają odkryć, co w naszym otoczeniu jest najważniejsze. Odnoszą się do historii, teraźniejszości i przyszłości, żeby zwrócić uwagę na tożsamość kulturową i lokalne tradycje. Zadaniem edukatorów jest również uświadamiać młodym ludziom, że bez względu na role, jakie grają i będą grać w społeczeństwie mają wpływ na jakość otaczającej nas przestrzeni.