• "JĘZYKOWO" mocni!

      Bardzo dobre informacje dotarły do nas z Centralnej oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Z opublikowanych podsumowań tegorocznych wyników egzaminu ósmoklasisty wynika, że nasi uczniowie „językowo” należą do czołówki szkół miejskich oraz powiatowych. Nasi ósmoklasiści REWELACYJNIE spisali się zwłaszcza na egzaminie z języka angielskiego osiągając średnią na poziomie 76% możliwych do zdobycia punktów. Tak wysoka średnia plasuje nas zdecydowanie na I MIEJSCU WŚRÓD WSZYSTKICH, WODZISŁAWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i jest też zdecydowanie wyższa od średniej powiatowej, wojewódzkiej i krajowej.

      Bardzo dobrze „poszedł” też naszym uczniom egzamin z języka polskiego. Nasi, już teraz, absolwenci uzyskali średnią na poziomie 63% co jest trzecim wynikiem wśród wodzisławskich szkół podstawowych i jest to średnia również wyższa od średniej powiatowej, wojewódzkiej i krajowej. OLBRZYMIE GRATULACJE należą się zatem uczniom jak i przygotowującym ich nauczycielom. W trudnej rzeczywistości pandemicznej poradzili sobie…. W DYCHĘ!!! BRAWO WY!!!

     • UKS STRZAŁ Wodzisław Śl. z medalami Mistrzostw Polski w Biathlonie Letnim!

      W ubiegły piątek, w Czarnym Borze, wystartowały Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Pierwsze medale w biegach indywidualnych zostały rozdane w piątek. W sobotę rozegrano biegi sprinterskie, a na zakończenie mistrzostw, w niedzielę zaplanowano biegi masowe oraz sztafetowe. Każdorazowo zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych – seniorzy, juniorzy i juniorzy młodsi oraz młodzicy i młodzicy młodsi.

     • WYNIKI EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY DOSTĘPNE!

      Na stronie www.wyniki.edu.plpo zalogowaniu się, są dostępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Wyniki z egzaminów pisemnego wyrażone są w dwóch formach: w procentach oraz w skali centylowej. Pierwsza z nich nie budzi wątpliwości - wynik w procentach to odsetek całkowitej, możliwej do zdobycia liczby punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które uczeń uzyskał za rozwiązanie zadań z arkusza egzaminacyjnego

      Problemem jest natomiast wynik oszacowany w skali centylowej.  Wynik na skali centylowej to odsetek liczby uczniów zdających egzamin (zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy uzyskali z danego przedmiotu na określonym poziomie wynik taki sam lub niższy.  W praktyce oznacza to po prostu, że jeśli np. z części humanistycznej uczeń uzyskał wynik, który na skali centylowej wynosi 92, to znaczy, że 92% wszystkich zdających uzyskało taki sam lub niższy wynik, a tylko 8% uzyskało wynik wyższy.  Wynik podany w tej skali pozwala ocenić osiągnięcia ucznia na tle osiągnięć innych zdających egzamin. Dzięki temu można zobaczyć, jak wynik egzaminu wypadł na tle pozostałych zdających, a potocznie mówiąc - pomaga on w ocenie, czy ósmoklasista w tym roku napisał lepiej lub trochę gorzej od większości uczniów w Polsce. 

     • Dni Korczakowskie w "Dziesiątce"

      Co prawda wakcaje w toku ale "zaległości" informacyjne trzeba odrobić. Od 1998 roku Janusz Korczak jest patronem naszej szkoły. Jako społeczność szkolna jesteśmy z tego bardzo dumni, ponieważ wiemy, że to człowiek o wielkim sercu, który był w stanie zrobić wszystko dla dobra dzieci, nawet oddać za nie życie. Dlatego postanowiliśmy, że w tym roku szkolnym w czerwcu, kiedy świętowaliśmy Dzień Dziecka, obchodziliśmy również Dni Korczakowskie w naszej szkole.