• Kolejne sukcesy biathlonistów!

      W dniach 18-20.02.2022 r. Uczniowie klas sportowych zawodnicy UKS "Strzał" Wodzisław Śl. startowali z sukcesami w biathlonowych zawodach finałowych Mistrzostw Polski Młodzików „Celuj w Igrzyska” (Puchar Polski II kategorii) w Kościelisku zdobywając aż pięć medali!. Gratulujemy nie tylko medalistom ale wszystkim  naszym zawodnikom startującym w zawodach oraz trenerce p. Edycie Zając. BRAWO WY!

      W zawodach sprinterskich, w kategorii młodzik młodszy srebrny medal wywalczył Wiewióra Dawid, a tuż za nim, z medalem brązowym uplasował się Piotr Zając. Również występy naszych sztafet były bardzo udane. W biegu sztafetowym, w kategorii młodziczek sztafeta UKS „Strzał” Wodzisław  w składzie Tkocz Kinga Karbowniczyn Martyna i Glimasińska Jagoda zdobyła brązowy medal. W kategorii młodzików młodszy sztafeta w składzie Latuszewski Aurelio, Wiewióra Dawid i Zając Piotr zajęła 2 miejsce, a miejsce trzecie przypadło również zawodnikom UKS „Strzał” Wodzisław startującym w składzie: Mika Szymon, Zieliński Radosław i Kłosok Aleksander.Narodowy Program Rozwoju Biathlonu „Celuj w Igrzyska” jest ogólnopolskim programem o sportowo-społecznym charakterze, adresowanym do młodzieży trenującej biathlon. Każdego roku do udziału w „Celuj w Igrzyska” zapraszane są wszystkie biathlonowe kluby sportowe z Polski, w których trenują młodzi sportowcy marzący o sukcesach. To właśnie spośród tych młodych ludzi w najbliższych latach zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy będą reprezentować biało czerwone barwy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich np. w  2026 roku. Popularyzacja oraz promocji idei olimpijskiej jest jednym z najważniejszych priorytetów w tym projekcie. Podstawowe cele programu to integracja środowiska biathlonowego wokół idei młodzieżowego współzawodnictwa, promocji zdrowej i opartej o zasady fair-play rywalizacji oraz tworzenie nowoczesnych form organizacji zawodów. „Celuj w Igrzyska” daje trenerom profesjonalne narzędzie do szkolenia, a rywalizującej młodzieży przedsmak emocji oraz możliwość stworzenia wizji seniorskiego uczestnictwa w zawodach najwyższej rangi międzynarodowej.

     • Biathloniści na medal w Pucharze Polski!

      04-06.02.2022 w Kościelisku odbyły się zawody Puchar Polski II w biathlonie, w których wystartowali uczniowie naszych klas sportowych 7d , oraz 8c. Pierwszego dnia rozegrany został bieg indywidualny na 6 km z trzema "wizytami" na strzelnicy, gdzie za każdy niecelny strzał dodawano 30 sekund kary do uzyskanego rezultatu. W kategorii młodziczek brązowy medal wywalczyła Kinga Tkocz, która bardzo dobrze strzelała, oraz zaprezentowała wysoką formę biegową. W kategorii młodzików młodszych świetnie spisali się chłopcy. Srebrny medal zdobył Aurelio Latuszewski, brąz przypadł Szymonowi Mika.

     • Praca Kacpra nagrodzona!

      Na stronie internetowej Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli z Wodzisławia Śląskiego ukazały się wyniki  Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Zatrzymać smog” dla uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w tym konkursie uzyskał uczeń "DZIESIĄTKI" - Kacper Szopa. KACPROWI i opiekującej się naszym artystą p. Anecie Żok-Tomali GRATULUJEMY SUKCESU!  

      Laureaci konkursu: 

      I miejsce: Kacper Szopa z SP Nr 10 Wodzisławiu Śl.

      II miejsce: Jakub Bugla z SP Nr 1 Wodzisławiu Śl.

      III miejsce: Karolina Jaroch z SP Nr 16 Wodzisławiu Śl.

      Konkurs organizowany przez wodzisławski PODN to odpowiedź na założenia polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 „Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.” Motywem przewodnim, po raz pierwszy organizowanego przez PODN konkursu, była walka ze smogiem.

     • BEZPIECZNE FERIE!

      Do rozpoczęcia oczekiwanych ferii zimowych pozostało już tylko kilka dni. Przed udaniem się na zasłużony odpoczynek nasi najmłodsi uczniowie spotkali się z wodzisławskimi policjantami i strażakami aby nie tylko poznać sprzęt jakim posługują się w swojej pracy, ale przede wszystkim usłyszeć JAK SPĘDZIĆ FERIE BEZPIECZNIE!

     • Kolejne podsumowanie akcji "Bądź człowiek nie cZŁOwiek"

      Okres Świąteczny i poświąteczny to czas, w którym ideę akcji ,,Bądź człowiek, nie cZŁOwiek” można było zrealizować w sposób szczególny. Jak powiedział Blaise Pascal: ,,Dobre słowa i gesty nie kosztują dużo, choć czynią wiele dobrego”, dlatego dawanie świątecznych upominków, wspólne wykonywanie dekoracji świątecznych, tworzenie łańcucha życzliwości, wspólne rozmowy przy stole, składanie sobie życzliwych życzeń to znakomite przykłady czynienia dobra, a tym samym przeciwstawiania się negatywnym postawom przejawiającym się w stosowaniu mowy nienawiści. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Choinkowy łańcuch IV a 

      Uczniowie klasy IV a wykonali wspólnie klasowy, świąteczny łańcuch. To symbol współpracy, wsparcia, wzajemnego szacunku. Uczniowie tworząc łancuch utrwalali w sobie przekonanie, że nie będzie to moja praca, ale NASZA, to nie będzie mój łańcuch, ale NASZ, to nie będzie moja choinka, ale WSPÓLNA, bo RAZEM JEST NAM LEPIEJ. 

       

      Kartka dla żołnierza 

      Uczniowie naszej szkoły wykonali piękne kartki z życzeniami świątecznymi dla polskich żołnierzy przebywających na misjach zagranicznych. Kartki i dekoracje świąteczne zostały wysłane do Opolskiej Brygady Logistycznej, a stamtąd trafiły do różnych zakątków świata, gdzie swoją misję pełnią żołnierze Wojska Polskiego. W tym roku uczniowie wysłali również życzenia w języku angielskim dla żołnierzy innych narodowości, którzy być może nie otrzymają życzeń świątecznych od dzieci ze swojego kraju. Akcja uczy patriotyzmu, szacunku dla żołnierzy pełniących trudną i niebezpieczną służbę poza granicami kraju ale przede wszystkim jest LUDZKIM ODRUCHEM życzliwości. 

      Bilecik z dobrym słowem klasy VII c 

      Lekcje informatyki były okazją by młodzież mogła przygotować bileciki- zrywki z dobrym słowem, które w ramach życzliwości można było przekazać bliskim. Bileciki zawisły na drzwiach, promowały dobro, a także były jednym z elementów wprowadzających modę na życzliwość w naszej szkole. 

      Wigilijki klasowe 

      Uczniowie wszystkich klas wraz ze swoimi wychowawcami i zaproszonymi nauczycielami zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach do wigilijek klasowych. Podzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie kolędowali przy świątecznie przygotowanych stołach. W trakcie ich trwania szczególnie podkreślano rangę koleżeństwa, wzajemnej pomocy, pamięci o potrzebujących, a także o mocy wypowiadanych słów, które potrafią bardzo ranić. 

      Bezpieczeństwo seniorów 

      Kampanię ,,Bądź człowiek nie cZŁOwiek” skierowaliśmy również "naszych" seniorów - do babć i dziadków. Dzięki współpracy z KPP Wodzisław Śląski uczniowie klas trzeci zasięgnęli rad w jaki sposób mogą pomóc swoim dziadkom i ostrzec ich przed oszustami oraz niebezpieczeństwami, które czyhają na nich w sieci, podczas korzystania z połączeń telefonicznych oraz w różnych codziennych sytuacjach. 

      Warsztaty zwalczające mowę nienawiści

      Dzięki współpracy z Ośrodkiem Opieki Środowiskowej Psychologii i Psychoterapii dla Dzieci i Młodzieży w Wodzisławiu Śląskim w dwóch klasach przeprowadzony został przez pracowników ośrodka cykl warsztatów zwalczających mowę nienawiści wśród młodzieży.