• Zakończenie roku szkolnego!

      Już tylko godziny dzielą nas od zasłużonych wakacji. Przed nami jeszcze ostatnia uroczystość - rozdanie świadectw oraz wyróżnień i dyplomów. Ponieważ ciągle jeszcze obowiązują nas przepisy o zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa rezygnujemy z wspólnej uroczystości, a świadectwa i dyplomy wręczą naszym uczniom wychowawcy klas w salach lekcyjnych. ZAPRASZAMY więc uczniów klas I-VII w piątek o godzinie 8:30 do wyznaczonych sal lekcyjnych na ostatnią w tym roku „lekcję wychowawczą”. Uczniowie klas ósmych, jako absolwenci, opuszczają mury „Dziesiątki” więc żegnać Ich będziemy bardziej oficjalnie. Naszych absolwentów ZAPRASZAMY w piątek, kolejno do sali gimnastycznej - klasę VIII A o godzinie 9:00, klasę VIII B o godzinie 10:00 i klasę VIII C o godzinie 11:00  

      Przydział sal na spotkania z wychowawcami:

      Klasa 1A - sala 21, klasa 1B - sala 22, klasa 2A - sala 20, klasa 2B - sala 19, klasa 3A - sala 23, klasa 3B - sala 24, klasa 4A - sala 16, klasa 4B - sala 34, klasa 5A - sala 29, klasa 6A - slala 8, klasa 6B - sala 7, klasa 6C - sala 26, klasa 6D - sala 36, klasa 7A - sala 1, klasa 7B - sala 35, klasa 7C - sala 32. 

      Spotkanie absolwentów (klasy ósme) z wychowawcą - klasa 8A - sala 33, klasa 8B - sala 31, klasa 8C - sala 32.   

     • Medale w Pucharze Polski w Biathlonie letnim!

      ​​​​W dniach 12-13 czerwca na Tauron Duszniki Arena odbyły się zawody Pucharu Polski w biathlonowym crossie. Byla to inauguracja sezonu letniego na poziomie ogólnopolskim

      W rywalizacji na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju uczestniczyli zawodnicy UKS Strzał Wodzisław Śląski w gronie, których byli również uczniowie 'Dziesiątki". Po dwóch dniach zawodów spłynęły bardzo dobre informacje: Małgosia Ryszka zdobyła złoty medal Pucharu Polski! w biathlonie letnim w biegu indywidualnym młodziczek młodszych natomiast w biegu sprinterskim, w kategorii młodziczek, Amelia Józefiak wywalczyła medal srebrny!​​​​​​​​​​​​​​

     • Wojsko w "Dziesiątce"

      9 czerwca br. naszą szkołę odwiedzili oficerowie Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku. W czasie prelekcji przygotowanej dla uczniów klas VIII żołnierze przedstawili perspektywy dalszej edukacji w klasach o profilu mundurowym.  Zajęcia nastawione były na zainteresowanie uczniów  wyborem zawodu żołnierza i pełnieniem czynnej służby wojskowej. W trakcie zajęć nasi ósmoklasiści  zostali zapoznani ze współczesnym umundurowaniem, wyposażeniem oraz ekwipunkiem żołnierzy, pełniących służbę we wszystkich rodzajach sił zbrojnych. Żołnierze udostępnili ciekawą prezentację, była też okazja do indywidualnej rozmowy i do zadawania pytań. Spotkanie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, stojącej przed wyborem swojej ścieżki zawodowej. Dziękujemy pięknie żołnierzom za interesujące i wartościowe spotkanie

     • Świetny występ naszej szachistki!

      W dniach 22.05 - 23.05,w Ustroniu zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorek w Szachach Szybkich. Bardzo dobry występ w tych silnie obsadzonych mistrzostwach zaliczyła nasza uczennica - Maja Głomska. Maja, jako rok młodsza zawodniczka, startowała w grupie szachistek do lat 10-ciu i zajęła bardzo dobre V miejsce. Niespodzianką turnieju była wygrana naszej uczennicy z późniejszą zwyciężczynią turnieju, posiadającą I kategorię szachową - Kingą Lajdamik. Warto dodać, że pierwsze cztery miejsca w turnieju zajęły starsze uczestniczki co oznacza, że Maja osiągnęła najlepszy wynik turnieju wśród wszystkich startujących z jej rocznika.  Maja, na codzień uczennica klasy II Dziesiątki, uczestniczy w zajęciach szchowych prowadzonych w szkole pod okiem trenera Mariusza Kiesia. Zawodniczce i trenerowi GRATULUJEMY.     

    • Sukces w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny"
     • Sukces w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny"

      22 kwietnia 2021 roku odbyła się kolejna jubileuszowa XXX edycja Międzynarodowego Konkursu “Kangur Matematyczny - Kangourou Sans Frontieres”, którego organizatorem w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronem przedsięwzięcia są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs ten integruje dzieci i młodzież całego świata, ponieważ uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania. Celem organizatorów konkursu jest ciągła i szeroka popularyzacja matematyki wśród dzieci i młodzieży oraz wzbudzenie zainteresowania tym przedmiotem. Laureaci „Kangura Matematycznego” mają możliwość spotkań na wspólnych obozach i wędrówkach po świecie.

     • Świętowaliśmy na różne sposoby!

      Dzień dziecka w "Dziesiątce" nasi uczniowie spędzali na wiele różnych sposobów, z całą pewnością na wesoło ale i edukacyjnie. Zwiedzanie miasta w ramach regionalizmu, astronomia z fizyką w Centrum Edukacji Kosmicznej, "strzelanie" na poligonie, zabawy w Rodzinnym Parku Rozrywki , zajęcia sportowe na boisku szkolnym czy rekreacja w Zozolandii to tylko niektóre z wydarzeń dzisiejszego dnia.  Było jak zawsze W DYCHĘ!! 

     • Dzień z atrakcjami i na słodko!

      Dzięki zapobiegliwości i hojności Rady Rodziców działającej przy naszej szkole uczniowie "Dziesiątki" obchodzą swoje święto "na słodko". Oprócz wycieczek, gier rekreacyjnych czy zajęć integracyjnych każdy, obecny w szkole uczeń, otrzyma dzisiaj słodki prezent ufundowany przez Radę Rodziców!

      WSZYSTKIEGO CO ZDROWE i SZCZĘŚLIWE DLA WSZYSTKICH DZIECI!!!

     • Kolejne wyróżnienie w konkursie Śląskiego Kuratora Oświaty!

      W ramach kampanii pod wspólną nazwą „To ziemia, na której rodzą się diamenty" (św. Jan Paweł II) Śląski Kurator Oświaty - p. Urszula Balcer zaprosiła uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego do cyklu konkursów upamiętniających setną rocznicę wybuchu powstań śląskich.  W jednym z takich konkursów udział, z SUKCESEM, wzięły uczennice „Dziesiątki” - Antonina Podsiadło i Marta Szeremeta.

      Dziewczęta  przygotowały prace w konkursie plastycznym na autorską kartkę z przewodnika po miejscach związanych z powstaniami śląskimi i ich bohaterami i obie zostały nagrodzone WYRÓŻNIENIEM. Prace powstały pod okiem pani Anety-Żok Tomali, a konsultację historyczną zapewniła p. Izabela Pradelok.  Gratulujemy zarówno uczennicom jak i przygotowującym je nauczycielkom. BRAWO!!!

     • Startuje Egzamin Ósmoklasisty!

      W dniach 25,26 i 27 maja br. najstarsi uczniowie "DZIESIĄTKI" staną przed pierwszym, niezwykle ważnym wydarzeniem – egzaminem ósmoklasisty. Jesteśmy przekonani Drodzy ósmoklasiści, że wcześniejsze lata nie zawsze pewnie łatwej nauki pozwolą Wam uzyskać takie wyniki egzaminu, które nie tylko spełnią Wasze oczekiwania, ale również otworzą drzwi do realizacji życiowych planów. Życzymy Wam abyście podczas kolejnych dni egzaminu zachowywali opanowanie i skupienie. Wykorzystujcie zdobytą wiedzą do podejmowania trafnych wyborów i udzielania TYLKO POPRAWNYCH ODPOWIEDZI. Niech towarzyszy Wam WIARA WE WŁASNE SIŁY I WIEDZĘ. Każdemu z Was składamy życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników. Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!!

     • Kacper odbiera gratulacje z rąk II Wicewojewody Śląskiego i Śląskiej Kurator Oświaty.

      W dniu 21 maja br. uczeń naszej szkoły - Kacper Szopa uczestniczył w miłej, i ważnej ze względu na uczestników, uroczystości wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w wojewódzkim konkursie plastycznym dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci”. Tak jak informowaliśmy wcześniej Kacper zajął w tym konkursie bardzo  wysokie - II miejsce i stąd jego obecność w zabytkowym i pięknym budynku Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Jak ważna była to uroczystość świadczy fakt, że Kacper odebrał gratulacje i nagrody z rąk: Roberta Magdziarza - II Wicewojewody Śląskiego pełniącego również funkcję Przewodniczącego Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi, Mirosława Wiklika - Dyrektora Gabinetu Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, inspektora Romana Rabsztyna - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, Urszuli Bauer - Śląskiej Kurator Oświaty, pułkownika Marka Kocha - Zastępcy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, nadkomisarza Marcina Budzicha - Naczelnika Gabinetu  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz majora Marka Przygody -  Zastępcy Naczelnika Wydziału Operacyjno-Śledczego Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

      Po uroczystości Kacper w towarzystwie innych nagrodzonych miał okazję zwiedzić zabytkowy budynek, w którym oprócz Wojewody Śląskiego urzęduje Marszałek Województwa Śląskiego oraz obraduje Sejm Śląski.   Kacprowi raz jeszcze gratulujemy. DZIESIĄTKA daje możliwości rozwijania artystycznych pasji z sukcesem nie tylko dzięki zapałowi i talentom uczniów, ale i zaangażowaniu oraz pracy naszej nauczycielki plastyki -               p. Anety Żok-Tomali, której również gratulujemy kolejnego już sukcesu.

      Przypomnijmy, że konkurs plastyczny na najlepszy plakat pod hasłem „Bezpieczny w sieci”, zorganizowany po raz pierwszy przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach we współpracy z Wojewódzkim Zespołem ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi, skierowany był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa. Jego celem było zwrócenie uwagi na tematykę bezpieczeństwa w sieci, umiejętnego korzystania z zasobów Internetu, wyszukiwania wartościowych treści, a także na kwestie związane z przejawami cyberprzemocy i przestępstwami dokonywanych w sieci z udziałem młodego człowieka.   

    • Kacper odbiera gratulacje z rąk II Wicewojewody Śląskiego i Śląskiej Kurator Oświaty.
    • Kacper wyróżniony w konkursie wojewódzkim!
     • Kacper wyróżniony w konkursie wojewódzkim!

      Pod koniec roku 2020 Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach zorganizował, dla uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII i ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego, konkurs plastyczny na najlepszy plakat pod hasłem „Bezpieczny w sieci”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na tematykę bezpieczeństwa w sieci, umiejętnego korzystania z zasobów Internetu, wyszukiwania wartościowych treści, a także na kwestie związane z przejawami cyberprzemocy i przestępstwami dokonywanych w sieci z udziałem młodego człowieka. W konkursie, z sukcesem wystąpił uczeń naszej szkoły - Kacper Szopa, który w kategorii uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych województwa śląskiego zdobył II miejsce. Kacper został zaproszony do Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach gdzie 21 maja zostaną wręczone nagrody wszystkim laureatom konkursu.

     • "DZIESIĄTKA" Z TYTUŁEM EKO-SZKOŁY!

      Bardzo miło nam poinformować, że po raz kolejny działalność pro-ekologiczna uczniów "Dziesiątki", prowadzona pod kierunkiem naszych nauczycieli, została doceniona i nagrodzona. Ogłoszone właśnie wyniki konkursu ekologiczego zroganizowanego przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. nie pozastawiają żadnych wątpliwości - nasi uczniowie są nie tylko BARDZO WRAŻLIWI NA PROBLEMY EKOLOGII  ale też KREATYWNI i UZDOLNIENI ARTYSTYCZNIE. ​​Dzięki zaangażowaniu i pracy uczniów klas IV-VIII: Radosława Zielinskiego, Ani Biekieszy, Oliwiera Kwapisza, Antoniny Podsiadło, Marty Szeremety, Ismeny Wutke oraz Kamila Pasternaka, Aleksandry Ryszki, Martyny Karbowniczyn, Michała Kowalewskiego, Grzegorza Grabskiego, Julii Kubek i wreszcie Kamili Onyszkiewicz uzyskaliśmy zaszczytny tytuł EKO SZKOŁY! 

      Z okazji Światowego Dnia Ziemi 2021 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zorganizowało konkursy dla dzieci i młodzieży ze szkół powiatu wodzisławskiego. Celem konkursu było promowanie projektu: „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Wodzisław Śląskim”, budowanie świadomości mieszkańców na temat udziału środków Unii Europejskiej w inwestycjach i działaniach prowadzonych na terenie powiatu wodzisławskiego,  rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej, podwyższenie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu wodzisławskiego objętych projektem pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Wodzisław Śląski”, kształtowanie u młodzieży poczucia harmonii ze środowiskiem i całą przyrodą i promowanie zachowań mających na celu ochronę przyrody. Konkursy zostały podzielony na trzy kategorie: dla uczniów klas I-III, klas IV-V oraz VII-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych i przeprowadzone zostały w tematach:

      • "Stworek Wodociągorek” - konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką, pracy plastycznej  przedstawiającej maskotkę promującą PWiK Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim.
      • "Graj w niebieskie" lub "Maskotka wodociągowa" - konkurs dla uczniów klas IV-V. Zadaniem uczestników było stworzenie gry planszowej lub przestrzennej na temat wodociągowo-kanalizacyjny lub zaprojektować, wykonać i nazwać maskotkę wodociągową promującą Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim.
      • "Dekada po wybudowaniu kanalizacji - co się zmieniło?" - konkurs dla uczniów klas VII-VIII i szkół ponadpodstawowych. Tu uczniowie musieli stworzyć wideo o tematyce wodociągowo-kanalizacyjnej promujące i podkreślające rolę budowy sieci kanalizacyjnej dla ekosystemu.

      Opublikowane na stronie internetowej PWiK wyniki konkursu są dla nas bardzo dobre i radosne!! W kategorii konkursu dla uczniów klas IV-VI "Maskotka wodociągowa" nasz uczeń - Radosław Zielinski zdobył II miejsce, a w tej samej grupie wiekowej, w kategorii "Graj w niebieskie"  wyróżnienia zdobyli kolejni "nasi": Ania Biekiesza, Oliwier Kwapisz, Antonina Podsiadło, Marta Szeremeta, Ismena Wutke. 

      W konkursie multimedialnym dla uczniów klas VII-VIII, oraz uczniów szkół podstawowych zajęliśmy... WSZYSTKIE TRZY MIEJSCA PODIUM!!!    

      I miejsce: Kamil Pasternak,  II miejsce: Aleksandra Ryszka, Martyna Karbowniczyn i III miejsce: Michał Kowalewski, Grzegorz Grabski  ex aequo z Julia Kubek, Kamila Onyszkiewicz. 

      Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac oraz filmów. 

      Uczniom, którzy wykazali tak wielkie zaangażowanie i pomysłowość serdecznie GRATULUJEMY. Gratulacje należą się również naszym nauczycielkom, pod okiem których pracowali nasi uczniowie  - p. ZUZANNIE KONSEK oraz p. ANECIE ŻOK-TOMALI. 

     • HARMONOGRAM PRACY W SYSTEMIE HYBRYDOWYM.

      W związku z decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki o stopniowym powrocie uczniów do nauki realizowanej w szkole, w systemie hybrydowym informujemy, że harmonogram powrotu, uwzględniający wytyczne MEiN oraz GIS i MZ począwszy od 17.05.2021 r. wygląda następująco:

      Legenda:

      Lekcje stacjonarne - zajęcia realizowane w szkole, zgodnie z planem lekcji

     • Uwaga ósmoklasiści!

      Firma Vulcan zaprasza wszystkich ósmoklasistów na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentowany zostanie  proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w oparciu o system firmy VULCAN. Podczas prezentacji kandydaci dowiedzą się jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty należy dostarczyć do szkół. W trakcie spotkania uczniowie będą mogli również przejść przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku. Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00,  będzie trwać maksymalnie 90 minut.

      Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

     • WRACAMY!

      Małymi krokami wracamy do normalności! Po konsultacji z psychologiem szkolnym oraz za zgodą Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej dni 4 i 5 maja są dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych. Od 6 maja br. do szkoły a tym samym do nauki w systemie stacjonarnym WRACAJĄ WSZYSCY UCZNIOWIE Z KLAS I-III Dziesiątki. W kolejnych tygodniach stopniowo wracać będą nasi starsi uczniowie. Od 31 maja bieżącego roku, według informacji z Ministerstwa Edukacji i Nauki, szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

     • Efekty "Zielonych zabaw"

      Uczniowie "Dziesiątki' pochwalili się efektami "Zielonych zabaw" realizowanych w ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi.  Zabawy w „zielone bombardowanie” oraz kwiatoumilacze, stały się okazją do połączenia przyjemnego z pożytecznym - dzięki wykonanym "pracom" nastąpiło upiększenie naszego miejskiego krajobrazu, ale też wzbogacenie go o nowe gatunki roślin, które  z kolei przyciągają liczne, pożyteczne dla nas, drobne stworzenia jak owady czy ptaki.​​​​​​​​​​​​​​

      Wykonane  "Zielone słoiki", pozwoliły zaś przenieść część przyrody do naszych domów, i umożliwiły między innymi  prowadzenie obserwacji procesów zachodzących w otaczających nas ekosystemach. Poprzez zajmowanie się słoikiem nasi  uczniowie mogą wzmacniać swoją więź z naturą, a bliskość roślin zwiększa poczucie bezpieczeństwa i łagodzi nastrój. "Zielone słoiki" stały się więc nie tylko modną ozdobą, ale mają dobroczynny wpływ na organizm człowieka co ważne zwłaszcza w trudnym czasie pandemii.

    • Efekty "Zielonych zabaw"
     • „Zielone zabawy” na Dzień Ziemi

      Motywem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii koronawirusa obchody święta w tym roku są szczególne. Wiele rzeczy musimy robić inaczej ale pomimo obostrzeń i ograniczeń uczniowie „Dziesiątki’ pokazują, że pamiętają o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i potrafią to robić nawet w tak trudnym czasie!

     • Dzisiaj ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI!

      Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell - amerykański aktywista, który na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. przedstawił propozycję obchodów takiego święta. Idea McConnella spotkała się z poparciem burmistrza San Francisco Josepha Alioto, który 21 marca 1970 r. zorganizował w mieście pierwsze obchody zaś U Thant, ówczesny sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, podpisał 26 lutego 1971 r. proklamację o ustanowieniu Dnia Ziemi. Zgodnie z nią odbywa się on w równonoc wiosenną na półkuli północnej, czyli 20/21 marca.

      W 1970 roku Senator Gaylord Nelson, przejęty postępującą degradacją środowiska, w tym wycieków ropy u wybrzeża Kalifornii, zaproponował przeprowadzenie ogólnonarodowego protestu (również nazywanego Dniem Ziemi), który ostatecznie odbył się on 22 kwietnia 1970 r. i wzięło w nim udział ok. 20 mln Amerykanów. Choć oficjalnie ONZ obchodzi Dzień Ziemi w marcu, to w wielu krajach na całym świecie bardziej popularną datą stał się 22 kwietnia a Zgromadzenie Ogólne ONZ dodatkowo ustanowiło w tym terminie Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

      Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach. Wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje w Dniu Ziemi imprezy i wydarzenia plenerowe. Tegoroczny Światowy Dzień Ziemi  odbywa się pod nowym hasłem "Przywróć naszą Ziemię"

     • Uczniowie "Dziesiątki" pamiętają o żołnierzach służących na misjach zagranicznych!

      Tradycji stało się zadość - jak co roku uczniowie naszej szkoły wykonali dla polskich żołnierzy, pełniących służbę w Polskich Kontyngentach Wojskowych poza granicami kraju, kartki i dekoracje świąteczne z okazji świąt Bożego Narodzenia. Kartki pod koniec listopada ubiegłego roku zostały przekazane do WKU w Gliwicach, a następnie, za pośrednictwem X Brygady Logistycznej w Opolu, trafiły do żołnierzy przebywających na misjach zagranicznych. Akcja Kartka dla misjonarza stała się już chlubną tradycją naszej szkoły. Prace uczniów są wyrazem szacunku i wdzięczności naszych wychowanków dla trudnej, odpowiedzialnej służby żolnierzy-misjonarzy. Zapewne przyniosły odrobinę radości żołnierzom, którzy spędzali święta w trudnych warunkach, z dala od swych rodzin. W akcji brali udział uczniowie klas IV -VI pod kierunkiem pani A. Żok -Tomali, p. W Kuśmierczyk. p. W. Wali i p. B. Mazurek.