• KOLEJNA ZMIANA W FORMACH NAUCZANIA!!

      Zgodnie z informacją podaną na konferencji prasowej PREMIERA M. MORAWIECKIEGO od poniedziałku 09.11.2020 r. do 29.11.2020 r. szkoły podstawowe, zmieniają formę prowadzenia edukacji.

      Klasy I-III oraz klasy IV - VIII uczyć się będą  WYŁĄCZNIE W SYSTEMIE NAUKI ZDALNEJ.

      Od poniedziałku, 9 listopada br. świetlica szkolna funkcjonuje w normalnych godzinach jednak w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

      Zajęcia, zgodnie z Regulaminem Nauki Zdalnej, prowadzone będą wdług dotychczasowego planu lekcji.

      Więcej informacji na stronie MEN 

     • Mateusz na podium turnieju w Skale!

      ​​​​​​24 października w Skale (woj. małoposlkie) odbył się Powiatowy Turniej Jujitsu. Pośród ponad 120 zawodników, którzy rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych znalazł się również uczeń naszej szkoły - Mateusz Klon - zawodnik Akademii Sportowej Top Team. Udział w turnieju zakończył się dla Mateusza bardzo udanie. Po wielu emocjonujących walkach zajął trzecie miesjce w swojej kategorii wiekowej i przywiózł do Wodzisławia brązowy medal. GRATULUJEMY SUKCESU MATEUSZOWI i oczywiście trenerce - p. Sandrze Pniak.

     • Nie daj się! Zacznij się liczyć!

      W ramach akcji "Życzliwa Dziesiątka" uczniowie wybranych klas uczestniczyli w warsztatych prowadzonych przez  trenerkę - wolontariuszkę John Maxwell Team w ramach Global Youth Initiative panią Reginę Burdaś. tematem nietypowej lekcji było hasło: „Nie daj się i zacznij się liczyć”.  Młodzież klas VIC i VID uczyła się, jak radzić sobie z zastraszaniem w pozytywny sposób, nabierając pewności siebie, używając swoich możliwości, aby powstrzymać dręczenie i pomóc prześladowanym, podnosząc ich na duchu.​​​​​

      ​​

      „Kolejny raz przekonałam się, że tak kluczowe w życiu młodych ludzi jest poświęcenie im uwagi i rozmawianie z nimi o rzeczach dla nich ważnych. Mnóstwo serca otrzymałam dziś od uczniów, za co jestem niezmiernie wdzięczna a także za zaufanie ze strony dyrektora szkoły” - tak o zajęciach i emocjach z nimi związanych mówiła prowadząca warsztaty trenerka.

      Mamy nadzieję, że cykl zajęć w ramach Global Youth Initiative zaowocuje pozytywnymi skutkami, wzajemnym zrozumieniem, pomocą rówieśniczą i postawą życzliwości. Kolejne lekcje i warsztay z trenerką i kolejnymi oddziałami klasowymi wkrótce.  

    • Nie daj się! Zacznij się liczyć!
     • Ruszyła akcja "Życzliwa Dziesiątka"

      Już niebawem, bo 21 listopada, obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień. W związku z tym świętem chcemy, aby cała społeczność naszej szkoły zaangażowała się w działania, których celem będzie kształcenie postaw szacunku i życzliwości wobec innych osób. Ogłaszamy zatem akcję "Życzliwa Dziesiątka".

     • Wspaniały występ teatru Niebieskie Migdały!

      Szkoła bez teatru? Nie w "Dziesiątce"! Mimo trudnych czasów dla teatrów wszelkich nasza grupa teatralna Niebieskie Migdały, pod kierunkiem p. Blanki Chocyk, istnieje i działa. Od dwóch lat, przynajmniej raz w roku grupa prezentuje premierowy spektakl dla najmłodszych klas "Dziesiątki" więc i  w tym roku nie mogło być inaczej. Po zeszłorocznej premierze "Księżniczki na ziarnku grochu", przyszła pora na "Kopciuszka"

      Spektakl, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, został zaprezentowany klasom I-III w ubiegły wtorek i spotkał się z gorącym i owacyjnym przyjeciem. Rewelacyjna gra zespołu w skladzie: Milena Brzóska, Aleksandra Kicka, Karolina Konieczny, Wanessa Krajewska, Julia Kubek, Kamila Onyszkiewicz, Syndia Mandel, i Julia Zielińska została nagrodzona długimi brawami widowni. Podkreślić trzeba, że na sukces spektaklu wpłynęła nie tylko znakomita gra aktorska, ale również nietuzinkowa scenografia i kostiumy przygotowane przez p. Anetę Żok-Tomalę.  Cały zespół, zarówno aktorzy jak i "reżyserki", zasłużył na WIELKIE BRAWA I GRATULACJE a nam - widowni z niecierpliwością przyjdzie czekać na kolejne występy.

      W galerii relacja foto natomiast w przygotowaniu jest filmowa relacja ze spektaklu, która wyemitowana zostanie w najbliższym czasie na kanale You Tube "Dziesiątki" oraz na naszej stronie internetowej.      

     • X Światowe Dni Tabliczki Mnożenia

      Chętni Rodzice i Uczniowie z naszej szkoły, wzięli udział w internetowym konkursie matematyczno-logicznym "ARCYMISTRZ MNOŻENIA" organizowanym w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W ramach konkursu, na indywidualnych kontach uczestników, przez trzy kolejne dni były zamieszczane zestawy zadań składające się z 6 zadań, na których rozwiązanie każdy miał aż lub tylko 24 godziny. Łamigłówki wymagały logicznego myślenia oraz umiejętności mnożenia i dzielenia liczb.

     • "Święto Drzewa" w Dziesiątce

      Uczniowie "Dziesiątki" pod okiem p. Z. Konsek tradycyjnie przyłączyli się do ogólnopolskich obchodów „Święta Drzewa”, Święto obchodzone jest każdego roku 10 października. Tym razem była to już 18 edycja tego programu, która przebiegła pod hasłem„Święto Drzewa dla zwierząt”. W tym roku święto to obchodzimy z myślą o zwierzętach, dla których drzewa to często jedyny dom na Ziemi.

     • Pasowanie na ucznia SP10

      W ubiegłą środę (07.10.2020), w godzinach popołudniowych, odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania  pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Janusza Korczaka. Po wrześniowym "prologu" w postaci wręczenia "tyt pierwszaka" był to ostatni, ale najważniejszy, akt wprowadzenia naszych najmłodszych w społeczność "Dziesiątki"   

      Skromna i skondensowana, ze względów epidemiologicznych" uroczystość przygotowana przez starsze koleżanki i kolegów z klas drugich oraz Samorząd Uczniowski, wzbogacona o występy artystyczne szkolnego chóru, zakończona została złożeniem, w obecności sztandaru szkoły, uroczystego ślubowania. W uroczystości, w roli obserwatorów i świadków wzieli również udział rodzice naszych najmłodszych uczniów. 

     • Kolejny sukces Otylii!

      W dniach 3-4 października w Dusznikach Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. W zawodach znowu z sukcesem wystartowała Otylia Kocur - uczennica klasy sportowej naszej szkoły. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (silny wiatr), Otylia tylko dwa razy spudłowała na strzelnicy ale bardzo dobry bieg na nartorolkach zagwarantował naszej zawodniczce brązowy medal. BRAWO OTYLIA!

     • Smart-granie na ekranie!

      Mówi się, że przezwyciężanie trudności rodzi możliwości. W dobie pandemii w "Dziesiątce" na lekcja muzyki radzimy sobie nieźle. Klasa VIb do zajęć muzycznych "zaprzęgła" smartfony - granie na... ekranie pokazało, że telefon może być całkiem fajnym instrumentem. 

     • Tabliczka mnożenia w roli głównej!

      2 października 2020 r., Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka w Wodzisławiu Śląskim, wzięła udział po raz kolejny w obchodach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.