• Obchodzimy dzień BEZPIECZNEGO INTERNETU!

      We wtorek, 9 lutego, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Nasza szkoła oczywiście aktywnie włączyła się w obchody. Hasło tegorocznej kampanii w "Dziesiątce" brzmiało:„#10@BEZPIECZNIWSIECI”. Efekty pracy można zobaczyć na  naszym kanale YouTube

      Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zapoznali swoich uczniów z serwisem internetowym dla dzieci, poświęconym edukacji w zakresie bezpieczeństwa w internecie – Sieciaki.pl. Najmłodsi uczniowie skorzystali z informacji dostępnych w serwisie na temat bezpieczeństwa dzieci online: kwestii prywatności, cyberprzemocy, niebezpiecznych treści, hejtu, zakupów online czy nadużywania Internetu. W ten sposób dzieci poznały Drużynę Sieciaków i Sieciuchów. Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą przygotowali  tematyczny plakat na holu korytarza szkolnego, który dotyczył bezpieczeństwa i zagrożeń płynących z sieci.

      W klasach IV -  VIII (w nietypowy sposób, bo online) w ramach godzin z wychowawcą przeprowadzono rozmowy na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Na zajęciach z informatyki uczniowie obejrzeli szereg filmów dostosowanych do poszczególnych grup wiekowych oraz skorzystali z interaktywnych quizów  dotyczących Bezpieczeństwa w Sieci  Nasi wychowankowie zaprezentowali także projekty graficzne banerów, które w wymowny sposób informują odbiorcę o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu oraz o zagrożeniach płynących z Sieci.

     • Serce dla KENII!

      Spełniając funkcję wychowawczą za priorytet wyznaczyliśmy sobie kształtowanie wśród naszych uczniów postaw nastawionych na pomoc. Realizując ten postualat zorganizowaliśmy w szkole akcję charytatywną pod nazwą SERCE DLA KENII. Celem akcji jest zebranie środków finansowych, które wspomogą potrzebujące dzieci z Maryland Academy w Nairobii. W akcję zaangażowali się uczniowie klas 1-3, liczymy na wasze otwarte serca i z góry dziękujemy za każdy datek na ten cel.

     • Próbny egzamin ósmoklasisty.

      ​​​​​​Zapraszamy wszystkich ósmoklasistów do zapoznania się z informacjami na temat próbnego egzaminu ósmoklasisty. W zakładce "ÓSMOKLASIŚCI" naszej strony internetowej znajdziecie informacje na temat terminów, procedur sanitarno-epidemiologicznych obowiązujących w trakcie egzaminu próbnego

    • Próbny egzamin ósmoklasisty.
     • Jak pracujemy od 1 lutego 2021 r.

      Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono między innymi możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.

      Uczniowie klas I–III szkół podstawowych kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz zgodnie z WEWNĘTRZNYMI PROCEDURAMI szkoły.

     • Terminy naborowe do szkół ponadpodstawowych!

      Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.  Więcej informacji w zakładce "ÓSMOKLASIŚCI" ZAPRASZAMY DO LEKTURY.

    • Terminy naborowe do szkół ponadpodstawowych!