• ...krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku IDĄ ŚWIĘTA!

      Niech magia Świąt Bożego Narodzenia wypełni ciepłem i dobrocią wszystkie dni i przyniesie radość, pokój i wzajemną życzliwość. Niechaj te ŚWIĘTA staną się źródłem wzmacniania ducha, który pomoże spełnić wszystkie, nawet te  najskrytsze i najśmielsze marzenia! Żyjcie w zgodzie ze sobą i bliskimi, ale przede wszystkim ŻYJCIE W ZDROWIU i SZCZĘŚCIU!. Radosnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim naszym uczniom, ich rodzinom, wszystkim pracownikom szkoły i ich najbliższym. Życzenia te kierujemy również do naszych absolwentów, do byłych pracowników szkoły, a także wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób są, bądź byli związani z „Dziesiątką” Oprócz życzeń przynosimy w prezencie drugą już edycję KONCRTU KOLĘDOWEGO!  Zapraszamy do obejrzenia i raz jeszcze życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA! 

     • Amelia w finale wojewódzkim konkursu z biologii!

      Po bardzo dobrych informacjach jakie napłynęły do DZIESIĄTKI po II etapach konkursów z geografii i matematyki nadeszła kolejna - tym razem cieszymy się z sukcesu Amelii Józefiak z klasy VIIIC. Ciężka i wytrwała "praca" Amelii pod okiem p. Zuzanny Konsek zaowocowała sukcesem w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii i awansem uczennicy do finału wojewódzkiego. Gratulujemy zarówno Amelii jak i p. Zuzannie, tradycyjnie trzymamy kciuki i ŻYCZYMY POWODZENIA W FINALE!

     • "EMPIRIUSZ" w DZIESIĄTCE!

      No i stało się! Przed Świętami dotarł do szkoły kolejny nowoczesny sprzęt. Tym razem, korzystając ze środków  programu MEiN „Laboratoria przyszłości” Dziesiątka jako druga szkoła miejska wzbogaciła się o wirtualną pracownię chemiczną EMPIRIUSZ. System ten to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny, bezpieczny i ekonomiczny sposób realizować podstawę programową nauczania chemii, a w przyszłości także fizyki w szkołach podstawowych. System składa się z  wydajnego komputera z oprogramowaniem, gogli VR z kontrolerami ruchu, nowoczesnego monitora typu Flip oraz projektora multimedialnego i umożliwia przeprowadzenie w wirtualnej przestrzeni 26 różnych doświadczeń chemicznych z zakresu podstawy programowej szkoły podstawowej.

      System zawiera też scenariusze lekcji dla nauczyciela oraz karty laboratoryjne z instrukcjami i zadaniami dla uczniów pomagającymi sprawnie przeprowadzić doświadczenia. Zaletą tak prowadzonych zajęć jest fakt, że oprócz atrakcyjności formy, eksperymenty są całkowicie bezpieczne, także dla uczniów z alergiami i astmą, bo uczniowie nie mają kontaktu z chemikaliami, a także nie ma problemu sprzątania pracowni ani magazynowania czy utylizacji środków chemicznych. Zajęcia z wykorzystaniem EMPIRIUSZA polegają na prowadzeniu doświadczeń w wirtualnej przestrzeni laboratorium przez wybranego ucznia czy nauczyciela wyposażonego w gogle VR i kontrolery ruchu z jednoczesną projekcją tego doświadczenia na ekranie poprzez projektor multimedialny. Wdrożenie systemu w szkole już trwa. Pani Izabela Pawłowską przeszła już stosowne szkolenie a przed nami jeszcze konieczność remontu pracowni chemicznej (remont instalacji elektrycznej, wymiana mebli laboratoryjnych, montaż monitora Flip oraz projektora multimedialnego, malowanie sali). Ogrom prac przed nami ale naszą ambicją będzie uruchomienie pracowni po feriach.

     • Kamila w kolejnym finale konkursu wojewódzkiego!

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza uczennica - Kamila Onyszkiewicz z klasy VIII A właśnie awansowała do kolejnego finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Po sukcesie w konkursie matematycznym tym razem Kamila osiągnęła sukces w konkursie z geografii. Kamili oraz przygotowującej Ją do konkursu p. Izabeli Pradelok SERDECZNIE GRATULUJEMY i oczywiście trzymamy kciuki za powodzenie w konkursie finałowym. BRAWO!!

     • W konkursie "Bądź człowiek nie cZŁOwiek" całe "podium" dla NAS!

      Poznaliśmy laureatów miejskiego konkursu artystycznego organizowanego w ramach trwającej w Wodzisławiu Śląskim kampanii „Bądź człowiek nie cZŁOwiek”, której celem jest zwrócenie uwagi między innymi na obecny w przestrzeni publicznej hejt oraz używanie mowy nienawiści. Do konkursu zgłosić można było prace odnoszące się do hasła i przesłania akcji wykonane dowolną techniką. Jako szkoła partnerska akcji oczywiście nie mogliśmy nie wziąć w niej udziału a wyniki konkursu przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Pierwsze trzy miejsca oraz wyróżnienie przypadły w udziale uczennicom i uczniom DZIESIĄTKI.

      Najlepiej oceniona została praca Kacpra Szopy, miejsce drugie przypadło Natalii Durak a trzecią pracą w konkursie okazało się być dzieło wspólne Kingi Niemiec, Natalii Suchan i Julia Krzywodajć. Wyróżnienie w tym konkursie przypadło kolejnej naszej uczennicy - Ismenie Wutke. Naszym artystom pracującym pod okiem p. Anety Żok Tomali SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za włączenie się w akcję oraz GRATULUJEMY SUKCESU!

     • Pierwsza w mieście Wirtualna Gazetka Szkolna ruszyła!

      Okres Świąteczny to czas prezentów również w naszej szkole. Na początku grudnia w rolę Mikołaja wcielił się instalator firmy REWERS z Gdańska, który zamontował w DZIESIĄTCE PIERWSZĄ W SZKOŁACH MIEJSKICH Wirtualną Gazetkę Szkolną. Nasz system składa się z trzech, niezależnie działających monitorów, na których wyświetlane mogą być wszelkiego typu informacje w postaci prezentacji, slajdów, ogłoszeń czy krótkich filmów. Wirtualna gazetka jest nie tylko narzędziem ułatwiającym komunikację w szkole, ale jest też kolejnym etapem w procesie cyfryzacji pracy szkoły.

     • Kamila w III etapie Wojewódzkiego Konkursu z matematyki!

      Na platformie internetowej Śląskiego Kuratorium Oświaty ukazały się wyniki II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki. Bardzo miło nam poinformować, że w gronie uczniów, którzy awansowali do III etapu znalazła się nasza uczennica - Kamila Onyszkiewicz z VIII A. Oznacza to że Kamila, przygotowująca się do konkursu pod okiem p. Hanny Gadaj, została finalistką tej prestizowej "imprezy" i walczyć będzie o tytuł laureatki. Warto też dodać, że Kamila ma już w swoim dorobku tytuł Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografi uzyskany w ubegłym roku szkolnym. SERDECZNIE GRATULUJEMY zarówno Kamili jak i p. Hannie i życzymy POWODZENIA W FINALE!!.     

    • Kamila w III etapie Wojewódzkiego Konkursu z matematyki!
     • Wychowanie przez sztukę...

      W dniu 29 listopada bieżącego roku uczniowie najmłodszych klas "Dziesiątki" odwiedzili Bielsko-Białą a dokładniej mieszczący się w tym mieście teatr "Banialuka". Po wizycie w teatrze Ateneum to już drugi taki wyjazd organizowany w ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej "Wychowanie przez sztukę", w której prowadzący zajęcia artystyczne nauczyciele oraz wychowawcy klas starają się włączyć dzieci do szeroko pojętej aktywności artystycznej oraz uczestnictwa w kulturze.