• Wraca nauczanie zdalne!

      Na podstawie decyzji Ministra Edukacji i Nauki (brak jeszcze stosownego rozporządzenia) ogłoszonej wczoraj, na konferencji prasowej informuję, że od czwartku 27.01.2022 r do 13.02.2022 r. (do rozpoczęcia ferii zimowych) WSZYSCY uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Janusza Korczaka przechodzą na SYSTEM NAUKI ZDALNEJ z wykorzystaniem platform MS TEAM oraz LIBRUS. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem lekcji oraz harmonogramem zajęć wprowadzonym do kalendarza platformy MS TEAMS. 

     • Akcja "Bądź człowiek nie cZŁOwiek" trwa!

      Kolejna już odsłona akcji "Badź człowiek nie cZŁOwiek" w "DZIESIĄTCE". Tym razem do udziału zaangażowaliśmy uczniów klas III. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o hejcie - przedstawialiśmy uczniom przykłady mowy nienawiści w grach i w sieci, a także uświadomialiśmy jak groźne są tego konsekwencje. Ważnym elementem zajęć było udzielanie wskazówek jak radzić sobie w przypadku, gdy ktoś staje się ofiarą hejtu. Dzieci mogły podzielić się również swoimi doświadczeniami. Efektem zajęć jest też clip dotyczący zjawiska hejtu i zapewnienie uczniów: Od teraz gramy po koleżeńsku!

     • Kamila znowu z sukcesem!

      Miło nam poinformować, że nasza uczennica Kamila Onyszkiewicz z klasy VIII kolejny raz udanie wystartowała w konkursie wiedzy. Tym razem Kamila bardzo dobrze zaprezentowała się w XVI edycji Międzynarodowego Konkursu  Informatycznego "Bóbr". Nasza uczennica, na 120 możliwych do zdobycia w konkursie punktów, zdobyła ich 113,75  zajmując tym samym w kategorii Junior (uczniowie klas VII-VIII)         I miejsce.  GRATULACJE DLA KAMILI

      Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Bóbr powstał na Litwie w 2004 roku, natomiast do Polski zawitał w 2006 roku. Zadania konkursowe tworzone i wybierane są podczas zjazdów, w których udział biorą przedstawiciele wszystkich krajów biorących udział w konkursie. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Konkurs Bóbr przyczynia się również do wyrównania szans uczniów, którzy mają dostęp do komputera lub go nie mają oraz do stworzenia okazji do wymiany doświadczeń i wiedzy między uczniami i nauczycielami z różnych szkół z całego świata.

     • Zmian ciąg dalszy...

      Końcówka roku kalendarzowego 2021 przyniosła kolejny "lifting" wizerunku "Dziesiątki". Dwuletnie starania o usunięcie nie grzeszących urodą, ale przede wszystkim niebezpiecznych oszklonych witryn i drzwi stalowych naszej jadalni i świetlicy oraz sali gimnastycznej wreszcie zostały uwieńczone sukcesem. Dzięki przychylności i pomocy finansowej jaką uzyskaliśmy od Rady Dzielnicy "Trzy Wzgórza" poprzedniej i obecnej kadencji udało się zamontować nowe, tym razem bezpieczne, witryny i drzwi. Dziękujemy zarządom oraz członkom obecnej i poprzedniej kadencji Rady Dzielnicy "Trzy Wzgórza" za zrozumienie i okazaną pomoc przy realizacji przedsięwzięcia.