• UWAGA ósmoklasiści!

w związku ze zbliżającą się rekrutacją na rok szkolny 2022/2023,z myślą o tegorocznych ósmoklasistach w zakładce "RODZICE i UCZNIOWIE / ÓSMOKLASIŚCI"  zamieściliśmy krótką prezentację, która pomoże „przejść” kandydatom przez całyproces rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.Oprócz informacji na temat ważnych terminów i zasad związanychz wyborem przyszłej szkoły, prezentacja zawiera również informacjęna temat szkół ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego i ilości zaplanowanych oddziałów (klas I).

ZAPRASZAMY DO PRZEGLĄDANIA PREZENTACJI!!! Przed Wami CZAS DECYZJI!

• Po angielsku też z sukcesem!

Uczniowie "Dziesiątki" kolejny raz udowadniają, że język angielski jest naszą silną stroną. W przeprowadzonym, po raz pierwszy po przerwie spowodowanej pandemią, powiatowym konkursie YOU CAN SPEAK ENGLISH przeznaczonym dla uczniów klas VII i VIII, w którym uczniowie zmagają się z zadaniami sprawdzającymi znajomość i umiejętność posługiwania się językiem mówionym bardzo dobrze wypadły uczennice naszej szkoły. Olga i Lena Urban zajęły 1 miejsce w kategorii klas siódmych, a Martyna Karbowniczyn i Zuzanna Łącka wywalczyły 2 miejsce w kategorii klas 8. Ogromne gratulacje! Congratulations! Well done! You are the best!

• Sukces w Miejskim Konkursie Ekologicznym!

W XXIV już edycji Miejskiego Konkursu Ekologicznego z sukcesem wystartowali uczniowie "Dzieisątki". Konkurs co roku jest organizowany z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie rozwiązywali zadania teoretyczne oraz praktyczne dotyczące m.in. ekologii, ochrony środowiska, stanu środowiska przyrodniczego i osobliwości Wodzisławia Śląskiego, form ochrony przyrody w Polsce. Z radiścią informjemy, że Filip Grabas (VIIIA) zajął w tym konkursie II miejsce, a Hanna Sukiennik (VIIIA) zajęła miejsce III. BRAWO! GRATULUJEMY uczniom oraz przygotowującej Ich - p. Zuzannie Konsek SUKCESU!

• Warsztatowo w Dniu Ziemi!

Poznawanie świata przez udział i doświadczanie jest najlepszą drogą do poszerzania i rozumienia otaczających nas zjawisk. Konfucjusz twierdził: Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem” i właśnie ta maksyma stała się inspiracją aby w tym roku szkolnym Dzień Ziemi uczniowie klas 4-8 obchodzili warsztatowo wykonując doświadczenia, które pozwolą zrozumieć i zapamiętać zagrożenia globalne dla Ziemi i ich wpływ na ludzi oraz inne organizmy żywe. Motywem przewodnim tegorocznych obchodów było hasło: Inwestujmy w naszą planetę!​​​​​​​

• U nas można inaczej...

Nietypowo i kreatywnie odbyły się lekcje języka polskiego w "Dziesiątce". Pierwsza przechadzka” Leopolda Staffa na szkolnym korytarzu. A kto powiedział, że koniecznie trzeba na polskim siedzieć w ławkach? Kiedy dzieci proszą, aby lekcja była pod ławkami jest frajda, jest cisza znacznie większa niż w ławkach i jest nauka. Można i tak! :-)

• Sukces w konkursie powiatowym!

Zuzanna Łącka uczennica klasy 8A zdobyła pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych "Are you ready for the final clash?" organizowanym przez LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl. Wielkie brawa i gratulacje dla Zuzanny!

• AMELIA też w gronie LAUREATÓW!

Uwaga! Uwaga! Mamy kolejną uczennicę, która dzieki tytanicznej pracy i samozaparciu oraz dzięki pomocy naszej nauczycielki - Zuzanny Konsek uzyskała prestiżowy tytuł LAUREATKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO. Naszą laureatką, tym razem z biologii, jest uczennica klasy VIII C - Amelia Józefiak. Amelia przebrneła z sukcesem eliminacje szkolne, eliminacje II stopnia, by w III etapie konkursu uzyskać 56 punktow na 60 możliwych do zdobycia zdobywając tym samym tytuł LAUREATKI.

Amelia jest naszą drugą w tym roku szkolnym laureatką konkursu kuratoryjnego i podobnie jak w przypadku Kamili również i Ona z całą pewnością nie będzie miała problemu z rekrutacja do szkół średnich. Wkład pracy w uzyskanie takich wyników jest duży ale na pewno WARTO PODJĄĆ WYZWANIE!