• Sztafety na podium!

      19 września, w nietypowych okolicznościach bo na terenie ogródków działkowych "Rozkwit" w Wodzisławiu Śląskim, odbyły się powiatowe zawody w biegach przełajowych. Organizatorem zawodów był MOSiR Centrum Wodzisław oraz koordynator SZS. W zawodach "Dziesiątkę" reprezentowały sztafety dziewcząt i chłopców i obie zanotowały bardzo dobre wyniki. Zarówno sztafeta dziewcząt jak i sztafeta chłopców przybiegły na II miejscu, co oznacza nie tylko puchar w rywalizacji powiatowej, ale równiez awans do kolejnego etapu tych zawodów. Naszym biegaczom i opiekunce p. Weronice Kocoń GRATULUJEMY SUKCESU i jak zawsze trzymamy kciuki w następnym etapie. BRAWO! #Dziesiątka_w_DYCHĘ!

     • Czas na WYBORY!

      Wyboru "małego" Samorządu Uczniowskiego już za nami. W drodze kampanii wyborcej, a później wyborów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego klas I-III została Magda Onyszkiewicz z klasy III A. Skład małego samorządu uzupełniły Amelia Andrzejewska z klasy IIIB i Anna Lauko z klasy II A. Malemu samorządowi życzymy owocnej kadencji! Już w najbliższy czwartek 22 września w wyborcze szranki staną kandydaci do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII. Do środy 21.09.2022 r. jest jeszcze czas na zgłoszenie przemyślanych kandydatur lub na "przepytanie" zgłoszonych już kandydatów jaki mają pomysł na działaność samorządu - NIECH WASZ WYBÓR BĘDZIE ŚWIADOMY!     

     • Sukcesy w biegu im. Leszka Kowalczyka!

      W rozegranym dzisiaj, w ramach akcji Wodzisław na sportowo, biegu im. Leszka Kowalczyka bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie. W rywalizacji prowadzonej na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" reprezentujący "Dziesiątkę" uczniowie zajmowali wysokie lokaty. W biegu chłopców Piotr Zając z klasy 8d zdobył 1 miejsce, a w rywalizacji dziewcząt 2 miejsce wywalczyła Gosia Zielińska z 5a. W pierwszej dziesiątce uplasowała się Wiktoria Bujok, Olek Klosok, Gosia Ryszka, Paulina Kądziela oraz Weronika Palka, Jagoda Glimasińska i Julka Kowalek. Ogromne gratulacje dla naszych biegaczy! #Dziesiątka w DYCHĘ!

     • Test COOPERA zamiast...testu na COVID!

      Obchodząc Europejski Tydzień Sportu Dla Wszystkich uczennice "Dzisiątki" pod kierunkiem p. Weroniki Kocoń postanowiły wystartować w zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ,,CENTRUM'' ogólnomiejskim TEŚCIE COOPERA czyli próbie wytrzymałościowej opracowanej przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Test polegający na 12-minutowym nieprzerwanym biegu jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. BRAWA dla UCZESTNICZEK i p. Weroniki, której udało się zmotywować nasze uczennice do udziału.    

     • "Dziesiątka" w akcji "Talenciaki"

      Uwaga! Uwaga! Zaangażowaliśmy sie w akcję "Talenciaki", której celem jest działanie na rzecz społeczności lokalnej, przekazanie zaangażowanym w akcję szkołom sprzętu sportowego oraz elektronicznego. Ideą akcji jest pozyskiwanie, dzięki zakupom w sklepach Lidl, kuponów, które później są przekazywane na konkretnie wskazane szkoły uczestniczące w programie. Wystarczy dokonać zakupów za min. 50 zł, wśród których znajdzie się świeże warzywo lub owoc (każde 50 zł to jeden kupon- Talenciak) i przekazać otrzymany kupon - "Talenciak" naszej szkole. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI!!