• Wakacyjny wypoczynek z TEAM Bozon!

      Nasz profilaktyczny zespół "Team Bozon" nie zwalnia tempa. Po górskich eskapadach tym razem zaprasza na wakacyjną przygodę nad polskie morze. Pod opieką naszych Pań psycholożek oraz pedagożek i w towarzystwie BOZONA uczniowie będą mogli spędzić tydzień w miejscowości Mielno-Unieście. Przygody (tylko bezpieczne) i doskonała zabawa GWARANTOWANA!  ZAPRASZAMY do zapisów.     

     • Szkoła dla Rodziców!

      Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z pedagogami Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego "DZIUPLA" oraz naszym pedagogiem szkolnym, które odbędzie się w naszej świetlicy szkolnej 24 maja 2023 r. o godz. 17:00. Tym razem tematem spotkania będą przeżycia traumatyczne dla dziecka oraz jak rodzice mogą pomóc swoim dzieciom w przeżyciu takich zdarzeń. Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jakie wydarzenia mogą wpłynąć negatywnie na psychikę dziecka i jakie objawy mogą wskazywać na przeżycie traumatyczne.

     • Dziesiątka w AKCJI #SprzątamyDlaPolski

      Nasza szkoła przyłączyła się do V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusz Morawiecki​​​​​​​ Celem akcji było kształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. W związku z tym dziś uczniowie klas 1-3 wyposażeni w worki na śmieci oraz rękawice jednorazowe podjęły się działania. Wspólnie udało nam się uprzątnąć okolice naszej szkoły oraz Rodzinny Park Rozrywki

     • EKO-zmagania z okazji Dnia Ziemi!

      24 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji odbyło się szereg imprez i działań, które miały za zadanie zwiększyć świadomość uczniów w sprawach ekologii, ochrony przyrody, odnawialnych źródeł energii. Uczniowie klas I-III brali udział w akcji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie klas 6, 7 i 8 wzięli udział w konkursie wiedzy „ Rambit 2023”. 3 - osobowe drużyny z poszczególnych klas zmagały się z zadaniami ekologicznymi oraz związanymi z naszą planetą. Drużyną zwycięzką okazali się uczniowie klasy 8d, II miejsce zajęła klasa 8c, natomiast III miejsce klasa 8a.​​​​​​

     • To już IV "taki" Rajd!

      Kolejny, już III Rajd Dziesiątki odbył się w pięknej, wiosennej aurze. Słońce sprawiło, że wszyscy uczestnicy mogli z uśmiechem pokonać szlak wiodący na Małą Czantorię, wzajemnie sobie kibicując i motywując odpowiednimi hasłami. Po dotarciu na szczyt zorganizowano mały piknik, na którym można było podziwiać z góry piękne Beskidy. Po zejściu, w miejscu biwakowania rozpalono ognisko i upieczono kiełbaski. Ponadto Team Bozona po raz kolejny miał okazję do integracji z uczniami Szkoły Podstawowej z Jastrzębia Zdroju poprzez wspólne rozgrywki i zabawy. Nie zabrakło również naszego terapeuty - Bozona! Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapału, a organizatorom - naszym Pedagogom, Psychologom WIELKIE PODZIĘKOWANIA! Kolejny Rajd już w maju! Zapraszamy. 

     • Sukces Weroniki w konkursie ekologicznym!

      21 kwietnia odbył się XXV Miejski Konkurs Ekologiczny. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 8a: Weronika Palka oraz Ismena Wutke. Miło nam poinformować, że Weronika zajęła w tym konkursie 3 miejsce i tym samym znalazła się wśród uczniów miasta, którzy najlepiej znają się na ekologii, ochronie środowiska, stanie środowiska przyrodniczego i osobliwościach Wodzisławia Śląskiego. GRATULACJE!

     • Akcja #SprzątamyDlaPolski również w DZIESIĄTCE!

      W piątek, 21 kwietnia 2023 roku rusza V edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Akcja skierowana jest w szczególności do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych w każdym wieku oraz innych grup społecznych, także tych nieformalnych a główną ideą wydarzenia jest uczyć młodych odpowiedzialności poprzez nawyki. 

      Trudno sobie wyobrazic aby mogło nas zabraknąć w tak proekologicznym działaniu więc oczywiście UCZESTNICZYMY. Nasi najmłodsi już dzisiaj czyli w piątek, "uzbrojeni" w rękawiczki i torby, ruszają w teren aby sprzatać najbliższe otoczenie szkoły.  Relacja wkrótce.  

     • Szukamy talentów w "DZIESIĄTCE"!

      Zapraszamy chętnych uczniów klas 1-3 do zaprezentowania swoich talentów i pasji podczas szkolnego konkursu MAM TALENT! Śpiewasz? Tańczysz? Grasz na instrumencie? A może jesteś mistrzem w innej dziedzinie? Pokaż swój talent innym i zgarnij nagrody! Czekamy na Ciebie!!! Zgłoszenia przyjmują p. Paulina Burek oraz p. Natalia Kubica.

     • Szkolne Koło Wolontariatu w akcji!

      Wtorek 11 kwietnia był co prawda dniem wolny od zajęć edukacyjnych, ale uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Kole Wolontariatu pod opieką p. Szymiczek i p. Mendreli nie odpoczywali. Nasi wolontariusze wraz z organizatorkami akcji wielkanocnej zbiórki prezentów udali się na oddziały onkologii dziecięcej szpitali w Zabrzu i Chorzowie aby przekazać dzieciom wszystko to, co dzięki akcji udało się zgromadzić. Gry, pluszaki, słodycze trafiły do leczących się w szpitalach dzieci.  Dziękujemy wszystkim za każdą podarowaną rzecz, za każdy gest i poświęcony czas. Ogrom podziękowań należy się przede wszystkim członkom naszego Szkolnego Koła Wolontariatu oraz osobom o wielkich sercach z zewnątrz bez których nie udało by się tego zorganizować - DZIĘKUJEMY To cudowne mieć wokół taką armię serc wśród młodych ludzi! 

     • UWAGA RODZICE! Zapraszamy na spotkanie!

      Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców na spotkanie poświęcone tematowi "Zachowania rozwojowe normatywne czy zachowania psychopatologiczne, czyli co rodzic powinien wiedzieć na temat zachowania swojego dziecka". Spotkanie odbędzie się w naszej świetlicy szkolnej dnia 19 kwietnia br. o godzinie 17:00. Przeprowadzone wcześniej badanie ankietowe wskazywało, że taki właśnie temat spotkania będzie dla Państwa interesujący stąd więc wychodzimy na przeciw zainteresowaniu.

     • Sukces Leny w konkursie recytatorskim!

      29 marca 2023 r. w Rydułtowach odbył się XVll Powiatowy Konkurs Recytatorski. Nasza uczennica Lena Hałaszko z klasy 5b została jego laureatką -zajęła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu,który odbędzie się w Bielsku-Białej .To ogromny sukces, zważywszy,że Lena została finalistką dwóch poprzednich etapów konkursu :szkolnego i miejskiego. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Gratulacje również dla pań: Wioletty Kuśmierczyk i Beaty Mazurek za przygotowanie

     • Gastro-Fun czyli... smakołyki zamiast dopalaczy!

      27 marca w naszej szkole odbył się niecodzienny happening pod hasłem „Nie narkotyki, a zdrowe smakołyki”, w ramach którego zorganizowany został szkolny konkurs „MasterChef”. W konkursie wzięły udział wytypowane klasy: 4a, 5b, 6a i 6b, które pod czujną opieką wychowawców miały za zadanie wykonać zdrowe wielkanocne potrawy, ze szczególnym naciskiem na ich wartość energetyczną. Chodziło o to, by pokazać, że można „doładowywać” swoją energię poprzez spożywanie odpowiednich zdrowych posiłków i nie trzeba sięgać w tym celu po używki, na przykład narkotyki.

     • Finaliści też są!!

      Jeszcze nie ochłonęliśmy po sukcesie jaki osiągnął uczeń "DZIESIĄTKI" w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii, a tu nadeszły kolejne dobre informacje. MAMY FINALISTÓW w kolejnym Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym - tym razem z GEOGRAFII. Miło nam poinformować, że dwójka naszych uczniów, przygotowywana przez p. Izabelę Pradelok, uzyskała tytuł FINALISTÓW tegoż konkursu. Uczniami tymi są: Radosław Zielińki i Oliwier Kwapisz. GRATULUJEMY TYTUŁU!!      

     • MAMY LAUREATA!!!

      W dniu wczorajszym, na stronie Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach, opublikowane zostały wyniki III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Miło nam poinformować, że w gronie uczniów, którzy uzyskali największą ilośc punktów, znalazł się również uczeń "DZIESIĄTKI" - Bartosz Matuszczyk. Uzyskany przez Bartosza wynik pozwolił mu zdobyć tytuł LAUREATA tegoż konkursu. Zarówno Bartoszowi jak przygotowującemu Go do konkursu - p. Mirosławowi Groniowi GRATULUJEMY SUKCESU!!!.

     • ZAPRASZAMY RODZICÓW!

      W imieniu Prezydenta Miasta zapraszamy wszystkich RODZICÓW na panel dyskusyjny dotyczący spraw wsparcia miasta dla rodzin, żłobka, miejsc rozwoju dla dzieci i rodziców oraz wodzisławskiej oferty kulturalnej dla najmłodszych. Panel dyskusyjny odbędzie się 30 marca br. o godzinie 17:00  w Pałac Dietrichsteinow w Wodzisławiu Śląskim.

     • Biathloniści na medal w Pucharze Tatr

      Z sukcesami wystartowali w Pucharze Tatr, rozgrywanym w dniach 03-05.03.2023 r. w Kościelisku, biathloniści UKS Strzał Wodzisław Śląski. W zawodach zorganizowanych przez Biathlonowy Klub Sportowy "Wojsko Polskie - Kościelisko" zawodnicy i zawodniczki wodzisławskiego UKS-u, wśród których są uczniowie klasy sportowej Dziesiątki, zdobywali medale i wysokie miejsca w konkurencjach sprinterskich.​​​​​​​​​​​

     • Reprezentacja "DZIESIĄTKI" trzecia w Miejskim Konkursie "Przeszłość i zabytki Wodzisławia Śląskiego"!

      28 lutego, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 odbył się konkurs dla wodzisławskich szkół podstawowych  pod nazwą „Przeszłość i zabytki Wodzisławia Śląskiego”. W konkursie wzięło udział dziewięć dwuosobowych drużyn. Startujące w konkursie, reprezentacje szkół musiały wykazać się wiedzą na temat wodzisławskich legend, znać historię niektórych budynków oraz biogramy zasłużonych dla miasta na przestrzeni od średniowiecza do XX wieku osób. Nasza reprezentacja w składzie: Aleksander Adamczak i Mateusz Janeta zajęła w tym ważnym konkursie III miejsce. BRAWO dla naszych "zawodników" i przygotowującego Ich do konkursu p. Mirosława Gronia   (zdjęcia: www.naszwodzislaw.pl)

      W uzupełnieniu informacji dodajemy, że funkcję przewodniczącego jury pełnił doradca metodyczny PODN Wodzisław Śląski z historii - p. pan Marcin Kopczyński, natomiast nagrody dla startujących członków drużyn wręczała  pani Kinga Kłosińska na co dzień pracujaca w Muzeum Miejskim w Wodzisławiu Śląskim. Ukłąd reprezentacji na "podium" konkursu: pierwsze miejsce drużyna z SP 28, drugie miejsce drużyna z SP3 i trzecie miesjce dla SP10. 

     • GOŚCIE! Goście...czyli DZIEŃ OTWARTY w "DZIESIĄTCE"

      Wtorkowe popołudnie 28 lutego należało w „DZIESIĄTCE” do przyszłych pierwszoklasistów i Ich Rodziców. Zaprosiliśmy w nasze progi „kandydatów na pierwszoklasistów” wraz z rodzicami abyśmy mogli się poznać i przedstawić naszym gościom wszystko to, czym możemy i chcemy się jako szkoła pochwalić. Z rodzicami naszych najmłodszych gości spotkał się pan dyrektor w przygotowanej na tę okazję „KINO-kawiarence”, natomiast „kandydaci”, w towarzystwie Myszek-DYSZEK, udali się na przygotowane przez nauczycieli i starszych kolegów zajęcia prezentujące szkołę.

     • Walentynki w DYCHĘ!

      14 lutego celebrowaliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. W tym dniu dresscode  czyli obowiązujący strój preferował kolor czerwony. Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Uczniowie klas I-III, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. W rolę "listonoszy poczty walentynkowej" wcielili się uczniowie z kl. 2A. Uczniowie klas starszych zaś swoje kartki walentynkowe rozdawali w przerwach między konkurencjami zorganozowanego z tej okazji konkursu na najzabawniejszą klasę w szkole. Jury konkursu po podsumowaniu wyników ogłosiło, że tytuł ten zdobyła klasa  8d - GRATULACJE!  ​​​​​

      Walenty z wykształcenia był lekarzem, z powołania duchownym. Żył w III wieku w Cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz ten za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat wchodzić w związki małżeńskie. Uważał on, że najlepszymi żołnierzami są legioniści niemający rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego”. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 roku.

     • Od najmłodszych lat z KULTURĄ za pan brat!

      Uczniowie klasy 2 A pod opieką swojej wychowawczyni - p. Pauliny zaangażowali się w Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” czego potwierdzeniem jest otrzymany certyfikat uczestnictwa. Rangę przedsięwzięcia podkreśla fakt, że honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczestnicy, po zapoznaniu się z IV modułami projektu mają za zadanie zrealizować przynajmniej po 5 zadań z każdego, co w sumie daje 20 zadań do wykonania. Głównym celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie. ŻYCZYMY POWODZENIA w REALIZACJI ZADAŃ!