• Sukces Magdy w "MASCE"

      W odbywającym się w Wodzisławskim Centrum Kultury przeglądzie Twórczości Szkolnej w ramach wydarzenia "MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja" bardzo udanie zaprezentowała się Magda Onyszkiewicz - nasza uczennica z klasy III A. W kategorii solistów Magda  wyśpiewała sobie III miejsce. GRATULUJEMY MAGDZIE TALENTU i SUKCESU!

     • Paulina najlepsza w powiecie!

      ​​​​​​​Bardzo dobre wiadomości dotarły do nas z Rydułtów. Z ogromną radością informujemy, że w II edycji Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego nasz uczennica - Paulina Wróbel z klasy VIIID wykazała się najlepszą znajomością samego języka jak i realiów krajów niemieckojęzycznych i zajęła w nim I miejsce. Gratulujemy Paulinie sukcesu!​​​​​​​​​

     • DZIEŃ DZIECKA na sportowo!

      W czwartek, 1 czerwca na miejskim Stadionie Aleja przy ul. Bogumińskiej 8 wszyscy chętni będą mieli doskonałą okazję, aby wspólnie świętować  Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na najmłodszych wodzisławian w godz. od 14:00 do 19:00 będzie czekało sporo atrakcji, w tym: zabawy oraz konkursy sportowe i plastyczne recital gitarowy Youth Guitar Kids, koło fortuny z nagrodami, malowanie twarzy, Archery Tag, dmuchańce stoiska gastronomiczne. Organizatorami są Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM" w Wodzisławiu ŚląskimW imieniu organizatorów SERDECZNIE ZAPRASZAMY!  

     • Przegląd TALENTÓW za nami!

      W ramach obchodów Tygodnia Kultury, w naszej szkole odbył się przegląd talentów wzrowoany na popularnym programie "MAM TALENT". W trakcie przeglądu uczniowie klas 1-3 mogli zaprezentować swoje zdolności i talenty przed kolegami i koleżankami. Nie zabrakło śpiewu, recytacji, tańca oraz sztuczek. Głównym celem konkursu było popularyzowanie działań artystycznych w naszej szkole. Upominki dla najlepszych ufundowała RADA RODZICÓW - dziękujemy w imieniu nagrodzonych. Wszystkim występującym GRATULUJEMY TALENTÓW!

     • Na muzyce z Bum Bum Rurkami!

      W poszukiwaniu nowoczesnych i angażujących metod nauczania, które rozwijają dzieci w różnych dziedzinach sięgamy po…. Bum Bum Rurki - innowacyjne narzędzie, które zdobywa coraz większą popularność zwłaszcza w edukacji muzycznej dzieci. Bum Bum Rurki to zestaw plastikowych rurek o różnych rozmiarach i długościach, które wydają różne dźwięki w zależności od sposobu ich użycia. Dzieci mogą je uderzać w podłogę, stół lub w siebie nawzajem, co generuje charakterystyczne dźwięki. Te niepozorne, kolorowe rurki są wartościowym narzędziem w edukacji muzycznej dzieci z wielu powodów.

      Gra na Bum Bum rurkach wymaga od dzieci precyzyjnego uderzania w odpowiednim czasie, a to pomaga rozwijać ich poczucie rytmu i koordynację ruchową. Podczas gry na Bum Bum Rurkach dzieci muszą zapamiętać sekwencje dźwięków i powtarzać je w odpowiedniej kolejności. To wspiera rozwój pamięci i koncentracji. Dzieci mogą eksperymentować z Bum Bum Rurkami, tworząc różne dźwięki i rytmy co pobudza ich wyobraźnię i kreatywność, dając im możliwość wyrażania siebie poprzez muzykę. Bum Bum Rurki generując różne dźwięki, powodują odczuwalne przez dziecko wibracje. To wpływa na rozwój sensoryczny, pomagając dzieciom lepiej rozpoznawać i różnicować dźwięki. Ponieważ  Gra na Bun Bum rurkach może być wykonywana w grupie. Wspólne tworzenie muzyki na tych instrumentach angażuje dzieci do wzajemnej współpracy i interakcji społecznej.

     • Ekipa BOZONA na Szyndzielni!

      W sobotę 20 maja Team Bozonu udał się na Szyndzielnię. Nasi "wędrowcy" część trasy pokonali wjeżdżając kolejką górską, a na sam szczyt weszli spacerem podziwiając malownicze, górskie krajobrazy. Pogoda dopisywała, więc w pięknej słonecznej aurze odbyły się zajęcia rekreacyjne i rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne. Dodatkową atrakcją było ognisko z pieczeniem kiełbasek, a na deser pyszne lody czekoladowe. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za zdobycie szczytu Szyndzielnia, a także za zaangażowanie i dobre zachowanie. Nie zabrakło naszego terapeuty Bozona, tym razem w towarzystwie koleżanki Tiny. Na koniec wszystkich uczestników czekała niespodzianka z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka - paczki podarowane naszej drużynie przez wolontariuszkę Annę Porwoł, której bardzo serdecznie dziękujemy! JUŻ ZA MIESIĄC KOLEJNA WYPRAWA!.. tym razem do KRAKOWA i rejs statkiem po Wiś

     • "Dziesiątka" Rodzicom!

      Drodzy Rodzice! Przypominamy i serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z pedagogami Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego "DZIUPLA" oraz naszym pedagogiem szkolnym, które odbędzie się w naszej świetlicy szkolnej 24 maja 2023 r. o godz. 17:00. Tym razem tematem spotkania będą przeżycia traumatyczne dla dziecka oraz jak rodzice mogą pomóc swoim dzieciom w przeżyciu takich zdarzeń. Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jakie wydarzenia mogą wpłynąć negatywnie na psychikę dziecka i jakie objawy mogą wskazywać na przeżycie traumatyczne.

     • Uroczysta Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych!

      18 maja, w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku obyła się uroczysta Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podlegających delegaturze Kuratorium Oświaty w Rybniku. Miło nam poinformować, że wśród zaproszonych i wyróżnionych uczniów znalazł się również uczeń "DZIESIĄTKI" - Bartosz MATUSZCZYK, który przypomnijmy został został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Do konkursu Bartosza przygotowywał nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie - p. Mirosław GROŃ. OBU PANOM GRATULUJEMY!!

     • Sportowcy na galowo!!

      18 maja 2023 r. w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się doroczna, uroczysta Gala Sportu, podczas której z rąk Prezydenta Miasta Wodzisławia Ślaskiego młodzi sportowcy i ich trenerzy odberają zasłużone gratulacje i nagrody za osiągnięte wysokie wyniki w rywalizacji na arenach sportowych województwa i kraju. Miło nam jak zawsze poonformować, że wśród nagradzanych znalezli się też nasi uczniowie - medaliści Mistrzostw Polski i Śląska w biathlonie. Wyróżnienie otrzymała również Pani Edyta Zając, która na codzień trenuje naszych uczniów biathlonowej klasy sportowej. GRATULACJE!  

     • Powiecie: Marysia najlepsza w powiecie?

      Dwie nasze uczennice reprezentowały "DZIESIĄTKĘ" w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Radlin-ze starej szuflody". W mocno "obsadzonej" artystycznej rywalizacji wystartowali uczniowie z wielu szkół powiatu wodzisławskiego a sam konkurs polegał na narysowaniu w 90 minut martwej natury ustawionej przez organizatora. Miło nam poinformować, że praca "naszej" Marysi Mazur-Adamczyk zyskała uznanie jury konkursu i zdobyła I miejsce. Gratulujemy obu dziewczynom talentu a Marysi SUKCESU!

     • Uwaga KLESZCZE!

      W woj. śląskim i warmińsko-mazurskim ruszyła kampania edukacyjna dot. profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”Idea Kampanii powstała w wyniku przeprowadzonej analizy epidemiologicznej zachorowań na choroby odkleszczowe z której wynika, że z roku na rok wzrasta liczba zachorowań na boreliozę. Szczególnie niepokojące są dane z województw: śląskiego i warmińsko-mazurskiego   W ramach działań informacyjno-edukacyjnych prezentujemy fragment filmu edukacyjnego zawierającego kompendium wiedzy na temat chorób odkleszczowych i zasad reagowania w przypadku wkłucia się kleszcza. 

     • Panel dyskusyjny dla Rodziców!

      Już dzisiaj (9 maja) w Pałacu Dietrichsteinów o godzinie 17:00 rozpocznie się interesujący panel dyskusyjny dla Rodziców. Tematem dyskusji, prowadzonej przy udziale wykwalifikowanych pedagogów Placówki Wsparcia Dziennego DZIUPLA z Wodzisławia Śląskiego, będzie zjawisko samookaleczania się dzieci i młodzieży oraz sposoby pomocy i wsparcia. W imieniu organizatorów ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

     • Wakacyjny wypoczynek z TEAM Bozon!

      Nasz profilaktyczny zespół "Team Bozon" nie zwalnia tempa. Po górskich eskapadach tym razem zaprasza na wakacyjną przygodę nad polskie morze. Pod opieką naszych Pań psycholożek oraz pedagożek i w towarzystwie BOZONA uczniowie będą mogli spędzić tydzień w miejscowości Mielno-Unieście. Przygody (tylko bezpieczne) i doskonała zabawa GWARANTOWANA!  ZAPRASZAMY do zapisów.     

     • Szkoła dla Rodziców!

      Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z pedagogami Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego "DZIUPLA" oraz naszym pedagogiem szkolnym, które odbędzie się w naszej świetlicy szkolnej 24 maja 2023 r. o godz. 17:00. Tym razem tematem spotkania będą przeżycia traumatyczne dla dziecka oraz jak rodzice mogą pomóc swoim dzieciom w przeżyciu takich zdarzeń. Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jakie wydarzenia mogą wpłynąć negatywnie na psychikę dziecka i jakie objawy mogą wskazywać na przeżycie traumatyczne.

     • Dziesiątka w AKCJI #SprzątamyDlaPolski

      Nasza szkoła przyłączyła się do V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusz Morawiecki​​​​​​​ Celem akcji było kształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. W związku z tym dziś uczniowie klas 1-3 wyposażeni w worki na śmieci oraz rękawice jednorazowe podjęły się działania. Wspólnie udało nam się uprzątnąć okolice naszej szkoły oraz Rodzinny Park Rozrywki

     • EKO-zmagania z okazji Dnia Ziemi!

      24 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji odbyło się szereg imprez i działań, które miały za zadanie zwiększyć świadomość uczniów w sprawach ekologii, ochrony przyrody, odnawialnych źródeł energii. Uczniowie klas I-III brali udział w akcji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie klas 6, 7 i 8 wzięli udział w konkursie wiedzy „ Rambit 2023”. 3 - osobowe drużyny z poszczególnych klas zmagały się z zadaniami ekologicznymi oraz związanymi z naszą planetą. Drużyną zwycięzką okazali się uczniowie klasy 8d, II miejsce zajęła klasa 8c, natomiast III miejsce klasa 8a.​​​​​​

     • To już IV "taki" Rajd!

      Kolejny, już III Rajd Dziesiątki odbył się w pięknej, wiosennej aurze. Słońce sprawiło, że wszyscy uczestnicy mogli z uśmiechem pokonać szlak wiodący na Małą Czantorię, wzajemnie sobie kibicując i motywując odpowiednimi hasłami. Po dotarciu na szczyt zorganizowano mały piknik, na którym można było podziwiać z góry piękne Beskidy. Po zejściu, w miejscu biwakowania rozpalono ognisko i upieczono kiełbaski. Ponadto Team Bozona po raz kolejny miał okazję do integracji z uczniami Szkoły Podstawowej z Jastrzębia Zdroju poprzez wspólne rozgrywki i zabawy. Nie zabrakło również naszego terapeuty - Bozona! Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapału, a organizatorom - naszym Pedagogom, Psychologom WIELKIE PODZIĘKOWANIA! Kolejny Rajd już w maju! Zapraszamy. 

     • Sukces Weroniki w konkursie ekologicznym!

      21 kwietnia odbył się XXV Miejski Konkurs Ekologiczny. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 8a: Weronika Palka oraz Ismena Wutke. Miło nam poinformować, że Weronika zajęła w tym konkursie 3 miejsce i tym samym znalazła się wśród uczniów miasta, którzy najlepiej znają się na ekologii, ochronie środowiska, stanie środowiska przyrodniczego i osobliwościach Wodzisławia Śląskiego. GRATULACJE!

     • Akcja #SprzątamyDlaPolski również w DZIESIĄTCE!

      W piątek, 21 kwietnia 2023 roku rusza V edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Akcja skierowana jest w szczególności do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych w każdym wieku oraz innych grup społecznych, także tych nieformalnych a główną ideą wydarzenia jest uczyć młodych odpowiedzialności poprzez nawyki. 

      Trudno sobie wyobrazic aby mogło nas zabraknąć w tak proekologicznym działaniu więc oczywiście UCZESTNICZYMY. Nasi najmłodsi już dzisiaj czyli w piątek, "uzbrojeni" w rękawiczki i torby, ruszają w teren aby sprzatać najbliższe otoczenie szkoły.  Relacja wkrótce.  

     • Szukamy talentów w "DZIESIĄTCE"!

      Zapraszamy chętnych uczniów klas 1-3 do zaprezentowania swoich talentów i pasji podczas szkolnego konkursu MAM TALENT! Śpiewasz? Tańczysz? Grasz na instrumencie? A może jesteś mistrzem w innej dziedzinie? Pokaż swój talent innym i zgarnij nagrody! Czekamy na Ciebie!!! Zgłoszenia przyjmują p. Paulina Burek oraz p. Natalia Kubica.