• Wspaniały występ teatru Niebieskie Migdały!

      Szkoła bez teatru? Nie w "Dziesiątce"! Mimo trudnych czasów dla teatrów wszelkich nasza grupa teatralna Niebieskie Migdały, pod kierunkiem p. Blanki Chocyk, istnieje i działa. Od dwóch lat, przynajmniej raz w roku grupa prezentuje premierowy spektakl dla najmłodszych klas "Dziesiątki" więc i  w tym roku nie mogło być inaczej. Po zeszłorocznej premierze "Księżniczki na ziarnku grochu", przyszła pora na "Kopciuszka"

      Spektakl, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, został zaprezentowany klasom I-III w ubiegły wtorek i spotkał się z gorącym i owacyjnym przyjeciem. Rewelacyjna gra zespołu w skladzie: Milena Brzóska, Aleksandra Kicka, Karolina Konieczny, Wanessa Krajewska, Julia Kubek, Kamila Onyszkiewicz, Syndia Mandel, i Julia Zielińska została nagrodzona długimi brawami widowni. Podkreślić trzeba, że na sukces spektaklu wpłynęła nie tylko znakomita gra aktorska, ale również nietuzinkowa scenografia i kostiumy przygotowane przez p. Anetę Żok-Tomalę.  Cały zespół, zarówno aktorzy jak i "reżyserki", zasłużył na WIELKIE BRAWA I GRATULACJE a nam - widowni z niecierpliwością przyjdzie czekać na kolejne występy.

      W galerii relacja foto natomiast w przygotowaniu jest filmowa relacja ze spektaklu, która wyemitowana zostanie w najbliższym czasie na kanale You Tube "Dziesiątki" oraz na naszej stronie internetowej.      

     • X Światowe Dni Tabliczki Mnożenia

      Chętni Rodzice i Uczniowie z naszej szkoły, wzięli udział w internetowym konkursie matematyczno-logicznym "ARCYMISTRZ MNOŻENIA" organizowanym w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W ramach konkursu, na indywidualnych kontach uczestników, przez trzy kolejne dni były zamieszczane zestawy zadań składające się z 6 zadań, na których rozwiązanie każdy miał aż lub tylko 24 godziny. Łamigłówki wymagały logicznego myślenia oraz umiejętności mnożenia i dzielenia liczb.

     • "Święto Drzewa" w Dziesiątce

      Uczniowie "Dziesiątki" pod okiem p. Z. Konsek tradycyjnie przyłączyli się do ogólnopolskich obchodów „Święta Drzewa”, Święto obchodzone jest każdego roku 10 października. Tym razem była to już 18 edycja tego programu, która przebiegła pod hasłem„Święto Drzewa dla zwierząt”. W tym roku święto to obchodzimy z myślą o zwierzętach, dla których drzewa to często jedyny dom na Ziemi.

     • Pasowanie na ucznia SP10

      W ubiegłą środę (07.10.2020), w godzinach popołudniowych, odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania  pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Janusza Korczaka. Po wrześniowym "prologu" w postaci wręczenia "tyt pierwszaka" był to ostatni, ale najważniejszy, akt wprowadzenia naszych najmłodszych w społeczność "Dziesiątki"   

      Skromna i skondensowana, ze względów epidemiologicznych" uroczystość przygotowana przez starsze koleżanki i kolegów z klas drugich oraz Samorząd Uczniowski, wzbogacona o występy artystyczne szkolnego chóru, zakończona została złożeniem, w obecności sztandaru szkoły, uroczystego ślubowania. W uroczystości, w roli obserwatorów i świadków wzieli również udział rodzice naszych najmłodszych uczniów. 

     • Kolejny sukces Otylii!

      W dniach 3-4 października w Dusznikach Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. W zawodach znowu z sukcesem wystartowała Otylia Kocur - uczennica klasy sportowej naszej szkoły. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (silny wiatr), Otylia tylko dwa razy spudłowała na strzelnicy ale bardzo dobry bieg na nartorolkach zagwarantował naszej zawodniczce brązowy medal. BRAWO OTYLIA!

     • Smart-granie na ekranie!

      Mówi się, że przezwyciężanie trudności rodzi możliwości. W dobie pandemii w "Dziesiątce" na lekcja muzyki radzimy sobie nieźle. Klasa VIb do zajęć muzycznych "zaprzęgła" smartfony - granie na... ekranie pokazało, że telefon może być całkiem fajnym instrumentem. 

     • Tabliczka mnożenia w roli głównej!

      2 października 2020 r., Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka w Wodzisławiu Śląskim, wzięła udział po raz kolejny w obchodach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

     • Kolejne medale biathlonistów SP10!

      23-24.09.2020, w osodku biathlonowym Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" w Wodzisławiu Śląskim rozegrano Wojewódzkie Mistrzostwa Śląska młodzików w biathlonie letnim. W zawodach z sukcesami wystartowali też zawodnicy i zawodniczki UKS Strzał Wodzisław Śląski na co dzień uczniowie klas sportowych SP10.

      23.09.2020 zawodnicy i zawodniczki startowali w biegu indywidualnym na dystansie 2,5 km, z  trzema strzelaniami, gdzie za każdy nie celny strzał dodawano im 20 sekund kary.

      Srebrny medal wywalczyła Otylia Kocur, która mimo dwóch nie celnych strzałów swym fenomenalnym biegiem nadrobiła stratę do rywalek zdobywając miejsce na podium!! Również bardzo dobrze spisały się pozostałe nasze uczennice. Bardzo wysokie szóste miejsce wywalczyła Amelia Józefiak która pudłowała tylko raz, tuż za nią na siódmej pozycji uplasowała się Aleksandra Ryszka  z trzema nie celnymi strzałami, ósmą lokatę wywalczyła Kinga Tkocz  która również miała trzy kary, tyle samo błędów na strzelnicy popełniła Jagoda Glimasińska kończąc rywalizację na dwunastej  pozycji, Martyna Karbowniczyn ukończyła swój bieg na piętnastym miejscu niestety i ona miała trzy niecelne strzały, z siedmioma karami i na osiemnastym miejscu  do mety  dobiegła Julia Musik. W młodzikach cztery błędy na strzelnicy popełnił Dawid Wajsman kończąc rywalizację na trzynastej pozycji.

      24.09.2020 Rozegrano biegi sprinterskie na dystansie 1,5 km z dwoma strzelaniami , gdzie za każdy nie celny strzał zawodnik musiał przebiec dodatkowe 50 metrów rundy karnej.

      Fenomenalna forma biegowa , oraz celne oko dało naszym uczennicom aż dwa medale- złoto Aleksandrze Ryszka, oraz brązowy medal Otylii Kocur. Obie zawodniczki nie pudłowały ani razu na strzelnicy. Tylko jeden nie celny strzał Kingi Tkocz pozbawiła ją medalu, Kinga zakończyła swój bieg na wysokim szóstym miejscu. Po jednym nie celnym strzale miały; Amelia Józefiak i Jagoda Glimasińska, które zajęły kolejno dziewiąte i dziesiąte miejsce, z bezbłędnym strzelaniem na dwunastym miejscu uplasowała się Julia Musik , oraz na trzynastym  Kinga Gilewicz, dwie dodatkowe rundy karne musiała pokonać Martyna Karbowniczyn  która dobiegła do mety na czternastej pozycji. Brawa dla naszego młodzika Dawida Wajsmana który pudłował trzy razy kończąc rywalizację w swojej kategorii na wysokim dziesiątym miejscu.

      Ogromne gratulacje dla naszych biathlonistów!!!!

     • "Pola Nadziei" w SP10!

      Pola Nadziei to coroczna kampania na rzecz hospicjów, której pomysł narodził się w Wielkiej Brytanii, a do Polski trafił 14 lat temu Jej celem akcji jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na losy chorego człowieka. Symbolem akcji jest żonkil, uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Kwiat żonkila staje się znakiem jedności i solidarności ludzi zdrowych z chorymi.

     • Wirtualny kiermasz książki!

      Biblioteka SP nr 10 w Wodzisławiu Śl. zachęca do wzięcia udziału w kiermaszu książek za pośrednictwem sklepu internetowego www.ksiegarnia-tuliszkow.pl. Pomimo wielu ograniczeń związanych z pandemią, dzięki tej formie  księgarnia internetowa może dotrzeć do czytelników a dostęp do książek jest bezpieczny i nieograniczony.

      Zasady są proste: przekazujemy specjalny kod, dzięki któremu zamówienie skojarzone będzie z naszą szkołą. Po zrealizowaniu każdego zamówienia, które w uwagach zostanie opatrzone tym kodem, do skarbonki naszej placówki zostanie odłożona kwota 15% tego zamówienia. Zgormadzone w ten sposób środki, w odpowiednim momencie, przeznaczymy na wzbogacenie naszego księgozbioru  na przykład o lektury czy nagrody dla uczniów.

      Należy podkreślić, że w przypadku wielu książek, poza opisami, można zapoznać się także z obszernymi ich fragmentami (Zobacz fragment książki) oraz filmami na ich temat (Zobacz film o książce). Aby skojarzyć zamówienie z naszą szkołą należy w polu "Dodatkowe informacje" przed kliknięciem "PODSUMOWANIE" wpisać kod szkoły: G.WOD.WODZI.S10 (nie wpisujemy kodu w pole "Kupon rabatowy") Odbiór zamówionych książek odbywa się na dwa sposoby:

      1. Odbiór zamówienie w szkole: takie zamówienie zostanie zrealizowane wraz z innymi zamówieniami z danej placówki, nie później niż w ciągu 2 tygodni od jego złożenia. W zbiorczym kartonie znajdą się mniejsze paczki opatrzone imieniem, nazwiskiem i adresem domowym konkretnego odbiorcy. Takie zamówienie (bez względu na jego wartość) jest dostarczane na koszt Księgarni – nie ma tu dodatkowych opłat związanych z przesyłką. Zbiorczy karton adresujemy na osobę kontaktową, która współpracuje z Księgarnią z ramienia szkoły. W Polu „dostawa” należy zaznaczyć opcję „odbiór osobisty w siedzibie firmy”. Po przejściu do danych adresowych należy zaznaczyć opcję „inny adres wysyłki” i wpisać tam własne imię i nazwisko oraz adres szkoły.

      2. Odbiór zamówienia bezpośrednio w domu ucznia: w zależności od wybranych towarów realizacja zamówienia trwać będzie 3 dni (dla towarów ze statusem „dostępne”) lub 5 dni roboczych (dla towarów ze statusem „na zamówienie”. Jeśli zamówienie zostanie złożone na kwotę większą niż 100 zł, wówczas system nie doliczy dodatkowej opłaty za przesyłkę. W przypadku mniejszych zamówień zostanie doliczona opłata za dostawę – w takim przypadku polecamy skorzystanie z opcji odebrania zamówienia w placówce, gdzie dostarczamy zamówienia bezpłatnie bez względu na ich wartość.

      Zarówno w przypadku dostawy do szkoły, jak i dostawy do domu prywatnego, Księgarnia dokłada wszelkich starań, aby zachowane zostały najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas realizacji zamówień. Według najnowszych wyników badań koronawirus jest obecny na okładkach książek do 72 godzin (3 doby), a na papierze i kartonach (do 24 godzin).  Zgodnie z powszechnymi zaleceniami informujemy, że książki są pakowane w naszym magazynie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zachowujemy również kwarantannę książek przed ich wysyłką. Po otrzymaniu przesyłki można od razu otwierać paczkę: to Księgarnia dba o to, aby od momentu spakowania paczki do otrzymania jej przez odbiorcę został zachowany czas kwarantanny - 3 dni.

        

     • Stołówka szkolna wznawia działalność!

      Od poniedziałku 28.09.2020 r wznawia działalność stołówka szkolna. Dwudaniowie posiłki dostarczać i wydawać będzie firma "Jordan Catering".

      posiłki wydawane będą w stołowce skolnej według harmonogramu: 11:30-11:50 uczniowie klas IV-VIII, 11:50-12:50 uczniowie klas I-III. Informacje na temat sposobu płatności oraz rozliczania płatności można uzyskać pod numerem telefonu Intendentki firmy: 786 199 200. W przypadku gdy uczeń w danym dniu nie będzie korzystał z obiadu informację taką należy przesłać sms-owo pod numer telefonu Intendentki do godz. 7:00. Za miesiąc wrzesień opłaty zbierane będą łącznie z opłatą październikową. Wpłaty przyjmować będzie Intendentka 13 dnia każdego miesiąca (Pierwsza wpłata 13.10.2020 r.).

     • Warsztaty fotograficzne ruszają!

      W Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzislawiu Śląskim mieszczącym się w budynku dawnego Gimnazjum nr 2, a obecnie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 przy ulicy 26 Marca 66, od października tego roku ruszają zajęcia warsztatowe dla młodych adeptów fotografii. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu (32) 456 29 36. Zapraszamy wszystkich uczniów (minimum ukończone 9 lat) do skorzystania z oferty OPP 1.      

     • Ekologia to jeden z naszych priorytetów!

      Międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22 września obchodzona była również i w naszej szkole. Dzień bez Samochodu w ,,Dziesiątce" zaznaczyliśmy na lekcjach wf-u pod hasłem ,,Żyjmy zdrowo na sportowo". Nie biegaliśmy, nie skakaliśmy, nie rzucaliśmy ale jeździliśmy! Były zabawy i rywalizacja na kółkach jako forma promocji wykorzystywania do przemmieszczania się ekologicznych środków transportu.

     • Kolejny raz sprzątamy Świat!

      Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączają się w akcję Sprzątanie świata – Polska, organizowaną przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna 27 akcja odbywa  się w dniach 18- 20 września pod hasłem ,,Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Wybuch epidemii koronawirusa to  wyraźny sygnał, że Matka Ziemia tym razem nie prosi, a woła o troskę, o mądrą gospodarkę odpadami, o ochronę klimatu, o redukcję konsumpcjonizmu, o naszą uwagę. Z tej okazji  w szkole zorganizowano m.in. konkurs  na lapbooka , którego tematyka była związana z tegorocznym hasłem. Zwycięzcami  konkursu zostały uczennice: Kubek Julia ( VIIa), Gilewicz Kinga( VIIIc), Ismena Wutke ( VIa). Uczniowie wykonywali memy  związane z problematyką śmieci. Na podstawie gazetki  ściennej  uczniowie poznawali   fakty dotyczące  inwazji plastiku, sposoby na zatrzymanie fali plastikowych śmieci, zasady stylu życia zero waste, alternatywy dla plastiku, zasady segregacji plastikowych opakowań. W ramach akcji odbywa się również zbiórka zużytych telefonów komórkowych. Włączamy się w ogólnopolską akcję , gdyż zależy nam na tym, aby na naszej planecie było coraz mniej plastikowych śmeci „Bo to nasza planeta, nie mamy innej i każdy z nas musi o nią dbać”.

    • Wpłaty na Radę Rodziców
     • Wpłaty na Radę Rodziców

      Szanowni Państwo. Na prośbę skarbnika Rady Rodziców działającej przy SP10 informujemy, że wpłaty na Radę Rodziców można dokonywać przelewem elektronicznym na konto:

      Mikołowski Bank Spółdzielczy 36 8436 0003 0101 0447 4247 0002

      W tytule wpłaty proszę wpisać: "Wpłata na Radę Rodziców SP10 - imię i nazwisko ucznia, klasa"

     • Dzień kropki.

      Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

      Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.  Opowiadanie z książki “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.  Również i w naszej szkole obchodziliśmy to święto. Na lekcjach fizyki uczniowie zapoznali się  z kropką kwantową. Dowiedzieli się  co  to jest kropka kwantowa oraz gdzie jej szukać, do czego służy i jaki ma kolor. Obejrzeli filmiki przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik. Na kartkach powstały piękne kropki. Dzisiejsza lekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie mechaniką kwantową.

    • Udany debiut młodej szachistki!
     • Udany debiut młodej szachistki!

      Bardzo dobre wiadomości dotarły do nas z klubu szachowego "Baszta" w Wodzisławiu Śląskim. Z informacji jakie zostały nam przekazane wynika, że uczennica "Dziesiątki" - Maja Głomska (II klasa), startując po raz pierwszy w zawodach szachowych Mistrzostw Polski Młodzików i Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych rozgrywanych w dniach 25-30 sierpnia we Wrocławiu, została sklasyfikowana na bardzo wysokim - 19 miejscu w obu kategoriach!!!. Wrocławskie zawody nie były jedynym sukcesem Mai. Już dwa tygodnie po mistrzostwach rozgrywanych we Wrocławiu Maja wystartowała w kolejnych zawodach. Tym razem w Katowicach (13 wrzesnia) stanęła do rywalizacji w VIII Międzynarodowym Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w szachach szybkich i... wywalczyła bardzo wysokie III miejsce. Jak na debiutantkę w zawodach tej rangi występy Mai uznać należy za bardzo udane. Gratulacje dla Mai i jej trenerów!!

     • Sportowa niedziela naszych biegaczek!

      Po tygodniowym "rozruchu" realizowanym pod okiem p. Weroniki Kocoń na lekcjach wychowania fizycznego uczennice naszej szkoły wzięły udział w pierwszych zawodach lekkoatletycznych w tym roku szkolnym. 13 września uczennice klasy 7A i 8C wzięły udział, w rogrywanych w Godowie, zawodach biegowych "Czekoladowe kolce". Rywalizacja przebiegała na dystansach 400, 600 metrów, a nasze zawodniczki zajęły miejsca: w  biegu na 400 m - Julia Zielińska 4 miejsce, Aleksandra Kicka 6 miejsce, Milena Brzóska 7 miejsce i Wanesa Krajewska 8 miejsce (wszystkie uczennice z klasy 7A) W biegu na 600 metrów Eliza Słonina uplasowała się na 6 pozycji.

    • Sportowa niedziela naszych biegaczek!
    • Opieka stomatologiczna w SP10.
     • Opieka stomatologiczna w SP10.

      Zgodnie z Porozumieniem nr EDU-I.033.25.2019 z dnia 23.10.2019 w sprawie udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego uczniom szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Miasto Wodzisław Śląski opiekę stomatologiczną nad uczniami Szkoły Podstawowej Nr 10 w Wodzisławiu Śląskim zapewnia Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Lexstom" Usługi Medyczne z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim przy ul. 26 Marca 164.