• Nim "strzelisz" POMYŚL!!

      Już tylko kilka godzin dzieli Nas od kolejnej zmiany "rocznika". Przygotowujemy się do mniej lub bardziej uroczystego pożegnania starego i powitania nowego roku. Przygotowując "fetę" prosimy PAMIĘTAJCIE o WSZYSTKICH STWORZENIACH, które żyją, mieszkają obok nas. PROSIMY ZREZYGNUJCIE Z FAJERWERKÓW!! Niech Nowy Rok - 2021 zacznie się nie tylko dla Nas - ludzi szczęśliwie i spokojnie.  

    • Nim "strzelisz" POMYŚL!!
     • Dziesiątka kolęduje online!

      W pierwotnej wersji wydarzenie miało być na żywo i z udziałem publicznośći. COVID-19 zmienił sporo ale nie wszystko. Organizatorzy i wykonawcy podjęli wyzwanie i jest. Pierwszy w historii szkoły Koncert Kolędowy online. Z ogromną tremą ale i przyjemnością prezentujemy efekty pracy sporej gupy ludzi. Obejrzyjcie koncert dedykowany Wszystkim Wam. UWAGA! KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ!.

     • Plastyczny Teatr Jasełek!

       Ze Świętami Bożego Narodzenia wiążą się piękne tradycje i zwyczaje. Jedną z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.  Tegoroczne jasełka w Szkole Podstawowej nr 10 to bardzo wyjątkowy spektakl.

      Na początku grudnia uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem zabrali się do tworzenia prac plastycznych aby uświetnić przedstawienie jasełkowe, a przygotowania do nich przeniosły się ze szkoły do naszych domów.  W świąteczną atmosferę wprowadzili nas chętni uczniowie klas szóstych oraz Alicja z klasy 8a. Przygotowali oni plastyczne przedstawienie jasełkowe pod okiem Pani Elżbiety Szymiczek (katechetki). Wszyscy uczniowie włożyli wiele trudu, by przekazać treść opowiadania o Bożym Narodzeniu. Zaprezentowali je społeczności szkolnej, przypominając w ten sposób tamte wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Magicznego uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy klimat zbliżających się świąt.  Wszystkim zaangażowanym w jasełka, rodzicom i uczniom, wyrażamy serdeczne podziękowanie za włożony trud życząc błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

     • UWAGA ÓSMOKLASIŚCI!

      Na stronie Ministrstwa Edukacji ukazała się informacja o podpisanym w dniu 16 grudnia rozporządzeniu w sprawie zmian w wymaganiach na egzaminach ósmoklasisty. Po analizie przesłanych do MEN opinii, zespoły merytoryczne wprowadziły kolejne zmiany w wymaganiach.

      W przypadku egzaminu ósmoklasisty zmiany dotyczą:

     • Kamila w III etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii!!

      Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach opublikowane zostały wyniki II etepu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii. Miło nam zakomunikować, że wśród uczniów zakwalifikowanych do III etapu jest uczennica klasy VII A naszej szkoły - Kamila Onyszkiewicz.           

      Dzięki swojej ciężkiej "pracy" prowadzonej pod opieką p. Pardelok  Kamila, znalazła się w elitarnej grupie uczniów, którzy walczyć będą o status finalisty bądź laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii. GRATULUJEMY i oczywiście życzymy Kamili zdobycia zaszczytnego tytułu LAUREATKI. Gratulacje i podziękowania za trud przygotowywania Kamili do kolejnych etapów  konkursu nalezą się również pani Izabeli Pradelok - nauczycielce geografii.   

    • Pomoc psychologiczna dla rodziców.
     • Pomoc psychologiczna dla rodziców.

      Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla”od dnia 7 grudnia zaprasza na konsultacje telefoniczne!

      W okresie pandemii przed dziećmi i rodzicami pojawiły się nowe obowiązki i wyzwania. Dla wielu rodzin czas ten niesie trudności, których nie udaje się rozwiązać wewnątrz systemu rodzinnego. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi WPWD "Dziupla" mieszcząca się przy ulicy Czyżowickiej 29B w Wodzisławiu Śląskim. Placówka proponuje konsultacje telefoniczne dla rodziców z pedagogami-asystentami rodzin, którzy na co dzień prowadzą pracę z rodzinami, pedagogami pracującymi w świetlicach a także z psychologiem. W razie potrzeby jest możliwosć spotkania na terenie siedziby WPWD „Dziupla”

     • Człowiek życzliwy - człowiek szczęśliwy!

      W ramach akcji „Życzliwa Dziesiątka” uczniowie klas 4-8 odbyli zajęcia z psychologiem na temat życzliwości pod hasłem „Człowiek życzliwy – człowiek szczęśliwy”.  Zajęcia przeprowadzone zostały na godzinach wychowawczych zorganizowanych na platformie TEAMS. Głównym celem było uwrażliwienie uczniów na wzajemną życzliwość oraz wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

            Podczas zajęć uczniowie obejrzeli krótki filmik, w którym główny bohater przeszedł ogromną przemianę. W natłoku codziennych obowiązków zajęty był jedynie własnymi sprawami, nie dostrzegał problemów innych, nie okazywał zrozumienia i życzliwości. Pewnego dnia staruszka poprosiła go o pomoc przy przejściu przez ruchliwą ulicę. Wdzięczność starszej pani wzbudziła w młodym człowieku skrywane głęboko pozytywne emocje i uświadomiła mu, jak ważne jest okazywanie życzliwości ludziom, którzy są wokół nas. Od tego czasu bohater całkowicie zmienił swoje postępowanie – stał się życzliwym, uczynnym, dobrym człowiekiem, a na jego twarzy coraz częściej gościł uśmiech. Zaczął również zarażać swoją życzliwością innych. Filmik uświadomił uczestnikom spotkania, że okazywanie gestów życzliwości ważne jest nie tylko ze względu na dobro innych, ale przede wszystkim czyni nas spełnionymi
       i szczęśliwymi ludźmi.

           W dalszej części zajęć uczniowie w trakcie burzy mózgów próbowali scharakteryzować człowieka życzliwego, szukając synonimów do słowa: życzliwy i tworząc kodeks człowieka życzliwego. Następnie odbyła się dyskusja na temat przejawów nieżyczliwości, z jakimi spotykają się ludzie w codziennych sytuacjach, w tym również w szkole. Uczestnicy próbowali ustalić przyczyny takiego stanu rzeczy. Kolejnym etapem były zajęcia warsztatowe, w czasie których uczniowie wchodzili w rolę osób oceniających bohaterów przedstawionych w różnych sytuacjach. Niektóre z nich dotyczyły sytuacji szkolnych, na przykład takich, w których uczeń jest­ niewłaściwie traktowany p­rzez rówieśników lub oceniany przez nauczycieli inaczej niż pozostali ze względu na problemy, z którymi musi się zmagać. Po analizie takich sytuacji uczestnicy zajęć dochodzili do wniosku, że uczniowie z określonymi problemami mają prawo do innego traktowania pod pewnymi względami, a jednocześnie wymagają szczególnej troski i życzliwego traktowania.

              Przeprowadzone zajęcia niewątpliwie zachęciły uczestników do tego, aby być życzliwym. Zwróciły również uwagę uczniów na istotną kwestię, jaką jest potrzeba akceptacji i życzliwego traktowania tych, którzy borykają się ze specyficznymi problemami utrudniającymi im codzienne funkcjonowanie.

     • "Face lifting" sali gimnastycznej.

      Korzystając z czasowej, mamy nadzieję, nieobecności uczniów w szkole pracujemy nad reorganizacją i modernizacją przestrzeni wewnętrznej szkoły. Zmienia swoje "oblicze" nasza sala gimnastyczna.

      Pierwsze efekty pracy już są widoczne jednak ostateczna zmiana nastąpi po pomalowaniu ścian i zabezpieczeniu filarów nośnych. Mamy nadzieję, że nowy "look" sali gimnastycznej Wam się spodoba. W planie mamy jeszcze jedną "niespodziankę" ale o tym później ;-)

     • Kartki dla żołnierzy służących na misjach wojskowych.

      Tradycją naszej szkoły jest zaangażowanie uczniów w akcję przesyłania kartek Bożonarodzeniowych dla żołnierzy pełniących służbę w Polskich Kontyngentach Wojskowych za granicą. Do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach trafiło już wiele pięknych, wykonanych przez naszych uczniów, kolorowych kartek z życzeniami  wraz z oryginalnymi upominkami.   

      Teraz kartki z pełnymi ciepłych słów życzeniami zostaną za pośrednictwem naszej Komendy przesłane do 10 Brygady Logistycznej w Opolu, skąd wraz z kartkami od innych dzieci trafią specjalną pocztą do żołnierzy pełniących służbę poza granicami kraju. W ich imieniu składamy wszystkim uczniom i nauczycielom serdeczne podziękowania za piękny symbol pamięci, a zarazem wyraz uznania dla odpowiedzialnej i niebezpiecznej służby na misjach w Polskich Kontyngentach Wojskowych poza granicami naszego państwa.

    • Kartki dla żołnierzy służących na misjach wojskowych.